PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bledem nr 16!!!!!!!!!!! Ktos zwalczyl go moze??



simon_55
24-05-06, 23:59
witam!!! mam maly problem z bledem nr 16. szukalem i nie bardzo znalazlem w archiwum to co mnie interesuje :( Wszystko jest ok poza malymi incydentami a mianowicie: na wolnych obrotach trzyma 1500obr i pali w miescie 10l bez ostrej jazdy. Check engine zapala sie jak obrotomierz dojdzie na czerwone pole lub gdy auto przez dluzsza chwile jedzie nie zmieniajac obrotow silnika(czyli na trasie). Wiem ze to wtrysk ale co dokladnie mnie czeka czy wymiana na nowy czy moze da sie go uratowac?? Prosze o sugestie....Silnik d15b2

sailence
26-05-06, 00:28
16 - problem z wtryskiwaczami, sprawdzałeś w samodiagnostyce?

Check engine może się zapalać po zbytnim przeciąganiu obrotów silnika z powodu spadku ciśnienia oleju

poza tym nic więcej nie przychodzi mi do głowy

PS. restartowałeś komputer, aby sprawdzić czy aby błąd jest dalej aktualny?

simon_55
26-05-06, 00:52
Tak kompa restartowalem a blad dalej sie pojawial :cry: Najdziwniejsze jest to ze jak go zostawie na wolnych obrotach to pojakims czasie check engine sie zapala i nie mam pojecia dlaczego. A poza tym wolne obroty tez sa za wysokie 1500. Mam takie wrazenie ze przez to silnik nie ma pelnej mocy ktorej moze zabraknac na Chociwlu :x Ale dzieki za info :)

sailence
01-06-06, 00:18
szok... wczoraj sprawdziłem diodkę z samodiagnostyki, u mnie też się pali błąd :16 :/nie kumam dlaczego... wszystko na moje oko chodzi pod maską poprawnie, obroty też mam wporządku

ro2man
01-06-06, 09:04
Najprawdopodobniej jest to wtrysk ale może być też sonda lambda, kopm, pompa paliwa i pare innych rzeczy.


Check engine może się zapalać po zbytnim przeciąganiu obrotów silnika z powodu spadku ciśnienia oleju
jak najbardziej i z tego powodu

Najlepiej jak byś miał cały aparat wtryskowy na podmianę to byś sprawdził czy to to.



obroty tez sa za wysokie 1500

Obroty nie mają tu za wielo do tego, najprawdopodobniej masz podstawioną linkę albo pordzewiałą w pancerzu (może jedno i drugie)
Na śrubie popuść i zobaczysz.


pali w miescie 10l bez ostrej jazdy
a ile silnik ma przebiegu :D

Jacek_24
08-06-06, 01:00
ja stawiam na pompe paliwową sprawdź jakie masz ciśnienie

[ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 ]
ciśnienie powinno być 0,22MPa

[ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 ]
czyli 2,2 atm

DzejDzej
10-06-06, 19:51
Albo aparat zaplonowy sie skonczyl... ja jeszcze nie slyszalem o popsutych wtryskach :|

simon_55
13-06-06, 10:59
silnik ma 142tysiaki a aparat wymienialem nie dawno bo 4000obr nie moglem przekroczyc

Gr00bY
18-06-06, 21:46
Ja bym zaczął od sprawdzenia pompy paliwa. Potem bym rozebrał układ dolotowy i wyczyścił przepustnicę. Jeśli nie pomoże myślałbym dalej :wink: Rozumiem, że układ zapłonowy w stanie idealnym? Mam na myśli świece, przewody itd...