PDA

Zobacz pełną wersję : Co sie dzieje??



SenSei
24-05-06, 21:04
Hejka ludzie sprawa wygląda tak:
Wymieniałem dzisiaj pasek rozrzadu rolke napinającą i pompe wody. Przy rozebraniu okazało sie ze jakiś Hans przestawił pasek o jeden stopień (opóźnił go ) . Wszystko założone pięknie ładnie (rozrząd na nastawach fabryczbnych) jazda próbna coś nie tak........2-2,5tyś obrotów i odzywają sie zawory. Mechanik cofną zapłon (a był na maxa przyśpieszony)
Jazda próbna i znowu dupa........ to samo z zawaorami przeszło dopiero przy cofniętym na max zapłonie.

Znowu jazda próbna i od 4-4,5 tyś obrotów silnik zaczyna wyć (jakby vtec ale 5xglośniejszy i bardziej mealiczny) i tak na każdym biegu. Myślałem ze to moze stożek, ale po odłączeniu stożka dalej to samo.
Dźwięk poraża przy przeciągnięciu wszyscy sie oglądają a w środku naprawde jest bardzo głośno, ogólnie dźwięk ładny :D ale czy coś nie zjebali...................\??
Co to moze być?

zapomniałem dodać silnik to d15b7

[ Dodano: Sro 24 Maj, 2006 ]
ludzie pomocy bo nie wiem co robić...............??

dejvt
24-05-06, 22:13
mi jakis no name wymienial pasek i rolke i tez byly problemy.. jedz lepiej do dobrego serwisu to Ci powiedza co jest

SenSei
24-05-06, 22:18
paski to żadne no name tylko to co było najlepsze. Więc ta opcja odpada. Interesuje mnie co mozę wydawać taki ryk.
Niedawno kolega do mnie napisał sms-a ze myślal ze jakiś scigacz jedzie odwrócił sie a tam moje auto:/

sadam
24-05-06, 23:03
mi jakis no name wymienial pasek i rolke i tez byly problemy





paski to żadne no name tylko to co było najlepsz




chodzi o mechanika
;)

SenSei
25-05-06, 06:17
tak, tylko że wszystko jest tak jak powinno być:/ irytuje mnie jakie zjawisko powoduje ten ryk :sad:

cvc d15
25-05-06, 17:30
mialem podobnie u siebie jak zmienialem głowice na d16, ryczał i był zamulony, a ustawilem na znaki, dopiero jak ustawilem rozrząd na zawory i wznios tloka to przestalo ryczeć i zaczęla śmigac jak trzeba, byla róznica 1 ząbka niz na znaki. w sumie to jak masz taki mocno metaliczny dzwięk to zamordujesz glowice...

jogal
25-05-06, 17:39
Miałem to samo ale w d13b2, dzwięk jakbym od 5000 miał VTECA i nie chciał się wysoko wkręcać. Dobrze ustawiłeś ten pasek?? W innym temacie koledzy mi podali rysunki jak powinno się sprawdzać położenie paska. Może ustawiałeś ten pasek do tego znaczka co się zapłon ustawia?? Zaraz za nim jest drugi znak i to według niego się ustawia... Dzisiaj mechanik też mi pasek musiał przestawić o jeden ząbek bo niedało się zapłonu ustawić. Teraz chodzi jak trzeba i wkręca się wysoko no i nie ma już dźwięku "VTECA" :).

rem36
25-05-06, 18:01
rzy rozebraniu okazało sie ze jakiś Hans przestawił pasek o jeden stopień (opóźnił go )

I odziwo silnik dobrze chodzil ;) przy opoznionym o jedne zadb walku powinienes miec brak mocy na niskich obrtach... zakladam ze wczesniej bylo dobrze a teraz jak go przyspieszyliscie to nie masz mocy na gorze a dziek mozeb byc spowodowany cofnieciami spalin, bo zawory wydechowe sie zawczesnie zamykaja. Przy poprawnej wymianie paska z zaplonem nie powinno sie nic robic.

SenSei
25-05-06, 21:11
Brawooo cvc d15, jogal, rem36, własnie o to mi chodziło, jutro jestem umówiony na ponowną wizyte jednak przez to gówno...... chyba padla mi uszczelka pod głowicą :evil: :evil: i ciekawe czy nic więcej..........:/