PDA

Zobacz pełną wersję : D16z6 - problem z silnikiem



Fanta123
24-05-06, 18:22
Witam mam civic d16z6 93 zaraz wszystko dokładnie objaśnie napisze tylko że zmieniałem czujnik temp. wody na tuningowy stary odpiołem i wyciągałem jedna rurke gumową z świecy jedneji ponownie włożyłem.
Po odpaleniu bryczki autko poszarpało i zgasło, za drugim razem chodziło ok na postoju tylko obroty niespadały poniżej 1000 obr wcześniej miałem zawsze po rozgrzaniu koło 800.
W czasie jazdy około 1 km vtec przy 4800 sie niezałączał a na postoju jak dodam gazu i przekrocze 3500 obr to silnik dzwnie wyje i inaczej gosłychac, zrobiłem reset kompa przes odlaczenie klem ale niepomogło czy autko może sie tak zachowywac jak jedzie na 3 świecach no wyciagełem jeden kapturek z świecy i cos niestyna teraz .:(

tomekk
24-05-06, 18:27
zmieniałem czujnik temp. wody na tuningowy stary odpiołem

że co? Czy chodzi Ci o mega wypaśny chip rezystor z Allegro za piątaka?


wyciągałem jedna rurke gumową z świecy jedneji ponownie włożyłem.

Też nie bardzo rozumiem :roll: Po prostu odpiąłeś jeden przewód, tak? Ale przecież wpiąłeś go z powrotem...


zrobiłem reset kompa przes odlaczenie klem

Poczytaj sobie o resecie, co by następnym razem zrobić go poprawnie.

mighty
24-05-06, 18:31
no to podmień kable i zobacz jak chodzi.

Fanta123
24-05-06, 19:47
Oryginalny czujnik nie był podpięty bo w miejsce jego zamontowany został nowy tuningowy wskaźnik temp.z czujnikiem gazowy. Po podłączeniu czujnika temperatury wody (tego starego) odpalilem samochod i obroty powoli skoczyły na 1500 obrotow. Wystraszylem sie że jest jeszcze gorzej i wyłączylem silnik. Może podłączyc stary czujnik i zrobic reset kompa? i bedzie dobrze ja kiedyś.
Chyba niema to nic wspólnego że jak wymieniałem czujnik wody do troche płynu uleciało i było powietrze i cos poszło w silniku? :cry:

rafalb33
24-05-06, 21:11
wyrzuc to gowno i podepnij normalny czujnik.Jak zapalasz silnik i wlacza sie ssanie to na poczatku obroty powinny byc wlasnie 1500.

Fanta123
24-05-06, 22:14
Ten nowy nieidzie do wtyczki z starego czujnika nowy czujnik jest na rurce w środku ma jakiś gaz i jak temp rośnie to gaz sie rozpręża i podnosi wskazówke.
Przedchwiją podpiołem stary czujnik do wtyczki zrobilem restet kompa i jak odpalam autko odpala b. ladnie ( a dlaczego za pierwszym razem jakos szarpali nim po odpaleniu i nikie obroty) wruciłem bryczką na parking z 1 km pocislem i dalej vtec się niewłącza na wykokich obr. dziwnie go słychac i nawet jak wentylatoch sie włącza to obroty ciagle koło 1000 jeszcze pare dni temu były na 800.
Nie wiem co mam jutro robic z autkiem :(
Czy to rormalne że jak autko ma temp koło 80-100 to podnosi sie troszke poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku m isie podnosi koło 1 cm, dodam że odpowietrzałme jeszcze uklad chłodzący ( taka śrubka co po odkręceniu plyn leci go góry ale powietrza niebyło wcale).
Albo cos podło w silniku i przypadkiem było to w chwili po tym jak troszke wody z korpusu wylecialo jak dawałem nowy czyjnik albo jak podniosłem rapturek na jedną świece ale już ją kilkaktortnie dociskałem ale chyba to nie to bo odpala prawie na dotyk.
Jedyne oczym myśle t otym że jak wrkrecałem stary czujnik temp wylecialo troche wody itp. potem z nowym odpaliłm autko szarpało przez 50 sec i cos sie stało bo było powietrze w układzie chłodzenia jakas uszczelka niewiem.
Silnik dziwnie pracuje powyżej 3000 obr na luzie wiecej nie dawalem jak 3000 bo bałem się tylko raz aby sprawdzic czy jzu vtec sie wlącza.
Silnik powyżej 3000 obr słychac inaczej niewiem jak jak to opisac ale znam ten dźwiek i kiedyś był inny.:(

Bonifacy
25-05-06, 01:06
Check gasnie ? ..Robiles samodiagnostyke ? Zrob ..sprawdz co pokaze

Fanta123
25-05-06, 05:52
Autko mam od roku nigdy niebyło problemów a co do check engine to od samego początku sie nieświeciło nigdy.

Furious
25-05-06, 08:37
Autko mam od roku nigdy niebyło problemów a co do check engine to od samego początku sie nieświeciło nigdy.

no to swietnie...
Ogarnij lepiej check engine aby moc sprawdzic błedy

Dzida
25-05-06, 08:41
Objawy takie jak przy niedociśniętym kalby WN. Wciśnij wszystkie 4 mocno :)

Fanta123
25-05-06, 10:09
Pisze z pracy jak wróce to docisne jeszcze raz i podłącze stary czujnik, mało tego wywale nowy i dam stary do korpusu silnika może podłaczenie niewystrczy, może czujnik musi miec odp. temp aby komp jakoś sterował normalnie silnikiem, jeśli bedzie ok to sie zdziwie że brak czujnika temp. ma wpływ na np zalączenie vteca.
Jestem dobrej myśli :)

bartol
25-05-06, 10:12
Vtec sie nie zalaczy ponizej temp 30* wiec brak czujnika moze miec znaczenie :?

Furious
25-05-06, 10:12
Silnik musi byc nagrzany aby VTEC działał, wiec jesli na czujniku nie ma odpowiedniej temperatury to VTECa nie bedzie

Fanta123
25-05-06, 11:42
Rozumie wszystko sie wyjaśni dzisaj bo gdzieś czytałem że vtec sie niewłancza jak jest mało oleju, niskie ciśnienie oleju lub niska temp. oleju a co do temp. wody chło. to nic niepisali.

lukass
25-05-06, 12:33
Autko mam od roku nigdy niebyło problemów a co do check engine to od samego początku sie nieświeciło nigdy.
Stary zrob tego checka bo nie jest dobrze tak jezdzic...mialem kiedys podobnie..szukalem i nie znalazlem powodu nieswiecenia checka..wymienilem kompa więc i jest ok. Polecam nad tym popracowac chociazby aby robic diagnostyke w takich przypadkach jak teraz opisujesz.
Pozdr...

rem36
25-05-06, 13:27
niska temp. oleju

ten silnik nie ma czujnika temperatury oleju, siakis bzdur sie naczytales.... vtec sie nie wlacza jak jest niska temperatura "wody" a poniewaz bawiles sie czujnikiem to masz odpowiedz gdzie jest problem, podobnie z niesprawnym czujnikiem temp wody moze byc problem z obrotami bo ecu nie ma info ze silnik jest nagrzany.

Fanta123
25-05-06, 20:33
Brawo dla rem36 :). Niestety niemoge zamontowac gazowego wzkaźnika temp. wody firmy auto g. bo sA takie problemy jak napisałem.
Podłączyłem stary i wkręciłem w korpus, zrobiłem resetk tompa i wszystko już w normie. Nowy czujnik umocowałem w korpusie ale zewnatrz :( wentylator mi sie włacza jak mam na tym wskażniku kolo 80 stopni czyli ile kłamie?, ja jak kupilem autko to już był walnięty zegar od temp wiec prosze odpiszcie normalnie przy ilu sie włacza temp to bede wiedział ile czujnik klamie.
Napisze tylko że check mam odłaczony ( niedziałał już od mometu zakupu) bo mam autko stuningowane wyciągam nanim 7,2 do sec byłem w styczniowym Auto Tuning Świat i pewnie przez przerubki dokonane przez poprzedniego właściciela w silniku ciągle świecił sie check.
Bardzo dziękuje za wasza pomoc i ważne rady prosze tylko napiszcie mi przy ilu stopniach sie włacza wentylator. :razz:

rem36
26-05-06, 14:33
znacyz ja tez costam mam stuningowane i check dziala prawidlowo i podczas jazdy sie nie swieci i tak powinno byc, odpal checka ( zapewne wystraczy podpiac zarowke ) sprawdz blad i usun jego przyczyne. Co do temp zalaczania sie wiatraka to w manualu jest zapewne gdzies podana wiec mozesz poszukac ale mozesz to olac i potraktowac te 80 stopni jako odnosnik dla prawidlowej pracy i juz.