PDA

Zobacz pełną wersję : pomysl na trzeszczaca tylna półke w cifie 91-95



marcinEZG
24-05-06, 16:47
tylna półka doprowadza mnie do nerwicy. Skrzypi jak poj...a .Macie jakies patenty na to zeby nie odzywala sie??

michal750
24-05-06, 17:43
A jestes pewien , ze to tylna polka? Wyjmij ja z auta i przejedz sie bez niej. Moze to polaczenie tylnej klapy z szyba?
Walczylem z plastikami w 2 Hondach 5 gen. Nie pomagaly gąbki, uszczelki, wytłumienia, podklejenia itp. Jedyne co sie u mnie sprawdzilo to podkrecenie glosniej radia-wtedy nie bylo slychac trzeszczacych plastikow.

Zapozyczone z honda.lub.pl:
"-śrubki z podkładkami plastikowymi na końcach teleskopów ...
- dopasowanie zapinacza tylnej klapy (mocniejszy docisk) na poziomie
złącza zatrzaskowego w dolnej części klapy (zaczep) i cofnięcie
strzemiona trzymającego w obudowie silnika wycieraczek.
- sprawdzenie gum otaczających okno klapy
TO wszystko w miarę usztywnia dzwonienie i telekotanie :-) "

marcinEZG
24-05-06, 22:11
dzieki ziom za wskazowki,fakt ze plastiki w 5 gen dobijają :?

cvc d15
25-05-06, 11:02
tez masz widze czarnulke :) , mam swoja 4 lata i dalej trzeszczy, na bank tylna szyba/klapa, wydlubalem kiedys caly tyl, fotele, plastiki i dalej trzeszczalo, winna jest chyba ubita uszczelka, nie da sie juz bardziej podciągnąc klapy na ryglach... jednym slowem lipa :(

marcinEZG
25-05-06, 16:25
mistrzu- czarne jest piekne heh ,ja dopiero sie woże swoja furmanką pół roku i nei zaluje tej decyzjii:) :razz: Jakos przeboleje te zgrzyty i stuki, w koncu ma 12 rok i prawie 200 tys :))) ....i super kondyche

cvc d15
25-05-06, 17:11
sprawdzalem uszczelkę w aso.. 280 :|
moje zgrzyty są bardziej zacne :D 1992, 165.000mil ale to jeszcze nie robi na niej wrazenia...

marcinEZG
25-05-06, 22:16
165 tys mil??? to respekt dla twojej maszyny:)) Pracuję w serwisie Renault i jak widze nowe auto co sie sypie po doslownie 20 tys km to łapie sie za glowe :roll: ...wszystko schodzi na psy..
a co do uszczelki za 280 zybli to dam sobie luz:)

Qukie
25-05-06, 22:27
Ja moją maleńką rozkręciłem dzisiaj z tyłu do samej balchy, gdyz musiałem założyć podsufitkę po bojach z szyberdachem. Nic mi nie trzeszczy, za bardzo, czasem jakieś małe zgrzyty na dużych dziurach. Mogę Wam polecić dobrą taśmę izolacyjną, taką szarą "duct tape" i podklejenie nią dwóch warstw pod spinki tylnych plastików oraz jeśli potraficie i chcecie obklejenie materiałem tapicerskim tych dwóch paneli z tyłu. I Trochę mat wygłuszających.

daro
26-05-06, 17:23
jesli chodzi o półek to ja swoją przednia czesc ta co sie nie podnosi skleiłem na stałe Poxipolem:0 i nie trzesczy :razz:

marcinEZG
26-05-06, 18:38
moja pólka zaczyna sie rozłazic niedlugo bede miał dwie osobne polki heh. musze wlasnie okleic jakąs wykladziną tapicerska za pomoca butaprenu, moze dam jeszcze jakis katownik od spodu bo sie troche ugina.
apropos ,znasz jakies adresy w Łodzi gdzie wymieniaja szybki czołowe (tanio i dobrze) bo mi locha pekła miesiac temu :roll: :572: w jednym warsztacie krzykneli z montazem 410 zetów

Qukie
26-05-06, 18:40
jesli chodzi o półek to ja swoją przednia czesc ta co sie nie podnosi skleiłem na stałe Poxipolem:0 i nie trzesczy :razz:

geniusz z Ciebie...



sorry, ale nie mogłem się powstrzymać skomentowania tak genialnego pomysłu, a nie trzeba było najpierw pokombinować z kawałkami gumy miedzy mocowania, albo jakimś mniej permanentnym rozwiązaniem?

Mati_1979
10-06-06, 23:54
to napewno trzeszczu szyba. rada jest prosta. przyklej na szybe uszczelke samoprzylepna ale w miejscu gdzie styka sie szyba z uszczelka ta przy ramie. na 100% pomoże