PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura silnika d14A3 96r.



driverwrc
24-05-06, 13:45
witam. mam mały problem z temperaturą a raczej z jej wskazywaniem. wygląda to tak: wentylator załącza mi się gdy wskazówka jest w połowie skali, zimą albo nawet jak jest z 5 stopni jak jade w trasie z włączonym ogrzewaniem wskaznik pokazuje ze jest zimny silnik.
dzisiaj wymieniłem termostat na nowy i jest to samo, wentylator się załącza a wskazówk a w połowie skali. czyli to nie jest wina termostatu.
i jeszcze pytanko: czy to normalne jesli płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny, jesli silnik jest gorący? moze to jest wina z któregos z czujników temperatury?

marf
24-05-06, 14:14
Witam, mam ten sam problem ze wskazaniem i tez nie wiem dlaczego, a co do temperatury płynu w zbiorniczku to jest tam usówany nadmiar płynu (jak wiadomo ciepła ciecz sie rozpręża) a jak stygnie to spowrotem zasysa ze zbbiorniczka, tak więc nie jest to zbiorniczek przepływowy zeby ciepła ciecz przez niego przelatywała "non stop", wiec temperatura w zbiorniczku jest o duzo niższa niz w układzie.

Dzida
24-05-06, 14:21
To z tym wskazywaniem jest chyba git...

Wally
24-05-06, 14:52
A ja mam tak, ze pomimo ze temp. stoi w polowie, bardzo czesto stojac w korku wlacza mi sie wenlylator. Dodam tylko, ze nie jest to normalne bo w blizniaczek Hani mojej babki cos takiego nie wystepuje. Poza tym przy restarcie ecu wskaznik temp. wcale nie wychyla sie bardziej w gore a wentyl sie wlacza. Co to moze byc? Chlodnica wg. mnie jest ok, ciepla na calej powierzchni, zapowietrzenia nie podejrzewam ale nie moge byc pewny. Termostat? A moze olac i jezdzic?

onua
24-05-06, 20:53
Ja mam identycznie jak Wy, wiec to chyba normalne, co? :) Tzn mam tak jak Wally. A moze to Twoja 'babka' ma problem z samochodem? Jesli wszyscy mamy taki sam problem jednoczesnie to chyba to dobry temat do "nie do wiary".

Simpson_CiViC
24-05-06, 22:56
A ja mam tak, ze pomimo ze temp. stoi w polowie, bardzo czesto stojac w korku wlacza mi sie wenlylator.

Moim zdaniem wszystko w normie. Po przekroczeniu mniej więcej połowy skali wiatrak załącza się ale po wskazówce nawet nie widać. Przecież nie zchłodzi do zimnego...

Arv
24-05-06, 23:15
[quote="Wally"]A ja mam tak, ze pomimo ze temp. stoi w polowie, bardzo czesto stojac w korku wlacza mi sie wenlylator. Dodam tylko, ze nie jest to normalne bo w blizniaczek Hani mojej babki cos takiego nie wystepuje. quote]
To ja bym powiedział że Twojej babci Hania nie jest w normie, właśnie po to jest ten wentylator żeby się włączał głównie gdy stoisz (wymuszony nawiew powietrza), zanim temperatura płynu zdąży wzrosnąć. Zależy to głównie od temperatury zewnętrznej (i od tego jak chwilę wcześniej jeździłeś), w lato będzie się dużo częściej włączał i to że wskazówka ani drgnie jest normalne.

Szymek
24-05-06, 23:44
"Poza tym przy restarcie ecu wskaznik temp. wcale nie wychyla sie bardziej w gore a wentyl sie wlacza."
A to dziwne bo u mnie było inaczej Wally.
Tydzień temu jak robiłem restart ecu to wentylator włączył się dopiero jak wskazówka temp. była prawie maksymalnie na górze. Z tego co pamiętam silnik nagrzewał się ok 20-30 min (na biegu jałowym rzecz jasna) do momentu włączenia wentylatora.

Sam już nie wiem czy tak powinno być ?

Dzida
24-05-06, 23:54
U mnie dzisiaj zeszły się 22 minuty...

tomekk
25-05-06, 00:05
Sprawa jest prosta :) -> wskazówka temperatury ma dojść do określonego poziomu (ok. połowa skali) i tam ma już zostać. I nie ma znaczenia, czy jeździsz w korku czy na trasie; czy robiłeś reset czy nie.
Wiatrak się załącza wtedy, kiedy trzeba i tego nie widać po wskazówce - jeśli wędruje powyżej swego normalnego położenia, to znaczy, że coś jest nie tak i silnik się przegrzewa - radzę tak nie jeździć. Przynajmniej tak było we wszystkich hondach, z którymi się spotkałem.