PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod glowica



tfidos
07-10-09, 10:21
Mam problem,

Jest taka sytuacja, ze raz na okolo 2miesiace silnik zaczyna dostawac temperatury i zeby go nie przegrzac wlaczam ogrzewanie na max i jak najszybciej sprawdzam co sie dzieje. A dzieje sie wtedy to, ze w chlodnicy znika plyn, za to pojawiaja sie gazy. Przy odkrecaniu korka slychac "bulgotanie" i czesc plynu przy odkrecaniu korka wylatuje do zbiorczniczka wyrownawczego. Potem po dolaniu plynu (tego co wyrzuci do zbiorniczka + 0,5l) i odpowietrzeniu ukladu przez okolo 2 miesiace jest spokoj.

Wczoraj sprawdzilem co sie dzieje przy odkreconym korku, po przygazowaniu 3-4tys, robi sie fontanna :(

Czy to jednoznacznie oznacza zrzucanie glowicy w celu wymiany uszczelki + planowanko?

skolopendra
07-10-09, 10:28
planowanko?

nie koniecznie

reszta jw

tfidos
07-10-09, 10:51
czyli uszczelka bankowo?
(fontanna z chlodnicy to typowy objaw?)

skolopendra
07-10-09, 10:55
(fontanna z chlodnicy to typowy objaw?)

nie bardziej to:

A dzieje sie wtedy to, ze w chlodnicy znika plyn, za to pojawiaja sie gazy. Przy odkrecaniu korka slychac "bulgotanie" i czesc plynu przy odkrecaniu korka wylatuje do zbiorczniczka wyrownawczego. Potem po dolaniu plynu (tego co wyrzuci do zbiorniczka + 0,5l)

przy okazji, korek i termostat sprawdzałeś?

tfidos
07-10-09, 11:17
termostat sprawdzony, otwiera prawidlowo
korek tez sprawdzony

kenny
07-10-09, 11:22
Jakby padła uszczelka to by wywalało wodę cały czas. Ja bym poszedł drogą grzania się. Grzeje się na trasie, czy w mieście (korku)? W cifach wskaźnik temp jest mało dokładny i trzyma się długo pośrodku skali i jak już woda zaczyna wrzeć to idzie do góry. Może wentylator się nie włącza?

tfidos
07-10-09, 11:28
wentylator sie wlacza

jak juz wskaznik u mnie zaczyna isc chociazby o milimetr do gory to od razu wlaczam cieply nawiew. wtedy widac wyraznie bable powietrza (wskaznik potrafi wskoczyc prawie na czerwona kreske i za sekunde opada do polowy skali)

generalnie samochod nie dymi na bialo, ale jednak plyn z chlodnicy spierdziela i zastepuje go gaz(podejrzewam spaliny)

kenny
07-10-09, 11:36
kurde, nie pasuje mi to że robi się tak raz na jakiś czas.

Jak sprawdzałeś termostat?

tfidos
07-10-09, 11:40
zanurzajac w wodzie, ktora byla podgrzewana grzalka

skolopendra
07-10-09, 13:00
i odpowietrzeniu ukladu przez okolo 2 miesiace jest spokoj.

może raz na te 2 miesiące dajesz hani w palnik?

tfidos
07-10-09, 14:14
może raz na te 2 miesiące dajesz hani w palnikdostaje zdecydowanie czesciej ;)

jaca1
09-10-09, 00:34
ja bym zmienił termostat, bo może być tak że się zawiesza i czasem (raz na 2 miesiące ) daje o sobie znać. Z dobrym termostatem wskazówka nie powinna podejść pod czerwone pole.......

tfidos
09-10-09, 20:09
ja bym zmienił termostat, bo może być tak że się zawiesza i czasem (raz na 2 miesiące ) daje o sobie znać. Z dobrym termostatem wskazówka nie powinna podejść pod czerwone pole.......sluszna uwaga. też o tym myślałem, jednak w takiej wersji nie potrafię zrozumieć co się dzieje, że do układu chłodniczego dostaje się gaz(pewnie spaliny) no i dlaczego robi się fontanna z chłodnicy po dodaniu gazu

skolopendra
09-10-09, 20:14
A dzieje sie wtedy to, ze w chlodnicy znika plyn,

co by nie było skoro znika
to albo gdzieś jest wyciek albo idzie w cylindry
więc gdzieś musi się podziać

tfidos
09-10-09, 20:31
co by nie było skoro znika
to albo gdzieś jest wyciek albo idzie w cylindry
więc gdzieś musi się podziaćno niestety
trzeba sciagnac glowice i zobaczyc co sie dzieje :/
pozatym, ze plyn znika (nigdzie pod samochodem nie widac kaluzy ani nawet kropli po postoju) to jeszcze robi sie fontanna :/
mysle, ze uszczela poszla niestety

panczyk
10-10-09, 10:01
tez mam problem z ubytkiem plynu nie bede zakladal nowego posta wiec sie doczepie....otoz plyn mi wywala przez gornego weza przy chlodnicy i zawsze mam przez to ponizej min w zborniczku wyrownawczym,jakies cisnienie sie tworzy i plyn zamiast wracac do zborniczka wypychany jest przez ta rure chlodnicza,moze to wina korka???????jakies pomysly?

mozes
10-10-09, 10:54
moze to wina korka?
pewnie tak wymień korek i będziesz wiedział
pozdr