PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor czarna perła czy trzeba dodatkowo lakierować??

pio27
05-10-09, 18:59
Witam, ostatnio mojej Hani robiłem kilka zaprawek. Pomalowałem je podkładówką i sprayem nh503P (czarna perła). Mam pytanie bo obecnie kolor jest troszkę matowy czy nabierze błysku po lakierowaniu czy może ta pasta jest sama w sobie metaliczna i wystarczy wypolerować ją pastą? Proszę o pomoc

piroman
05-10-09, 19:02
powinieneś jeszcze na lakier bazowy położyć tzw. klar czyli lakier bezbarwny

pio27
05-10-09, 19:10
Dzięki, a po jakim czasie można kłaść ten bezbarwny lakier, i czy wcześniej można ten matowy zapolerować czy nie bardzo

piroman
05-10-09, 19:29
Nie wiem jak duże robisz te zaprawki ale generalnie przy normalnym malowaniu to bezbarwny kładzie się bez polerowania po jakiś 20-30 minutach od położenia lakieru bazowego, bo jak za bardzo wyschnie baza to potem bezbarwny może odłazić

jaca1
09-10-09, 00:42
klar kładziesz na baze bez jej matowania bo ona jest matowa, mozesz już malowac klarem jak tylko warstwa bazy trochę podeschnie, jeśli robisz to wszystko w pomieszczeniu ogrzewanym , bo jeśli nie to przerwy muszą byc dłuższe....efekt perły uzyskujesz malując całkiem innym klarem, popytaj w sklepie z lakierami....

majsterus
14-10-09, 23:22
nie zapomnij zmatować troszkę wiekszej powierzchni aby klar nie spadł po czasie.

po pomalowaniu znów matujemy i polerujemy