Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : [EJ1,D16Z6]wyciek zielonego plynu na dywanik pasazera



rafalb33
22-05-06, 23:23
Jak w temacie dzis jadac na uczelnie zauwazylem wyciek zielonego plynu na dywanik pasazera.Kapie gdzies z okolic zza schowka.Ciekawi mnie fakt ,ze zaczelo kapac przy tym jak wlaczylem klime.Jak wrocilem powycieralem dywanik ,nastepnie zrobilem jakies 50 kilometrow i nic, ani kropelki.Wlaczylem klimatyzacje i za pare kilometrow znow to samo :?

rem36
23-05-06, 00:10
wycieka w takim razie czynnik chlodzacy on jest koloru zielonego a za schowkiem jest parownik ktory prawdopodobnie sie rozszczelnil, lub przewod doprowadzajacy do niego czynnik.

onua
23-05-06, 00:23
a przypadkiem nie bedzie to nagrzewnica? no bo w ukladzie A/C nie ma zielonego plynu, tylko w ukladzie chlodniczym a co za tym idzie nagrzewajacym wnetrze.

ppm702
23-05-06, 10:42
prawdopodobnie nagrzewnica, albo jej osprzęt

rem36
23-05-06, 11:34
no bo w ukladzie A/C nie ma zielonego plynu

jak nie ma jak jest :)


prawdopodobnie nagrzewnica, albo jej osprzęt

nagrzewnica prawdopodobnie jest sprawna, skoro problem wystepuje tylko po wlaczeniu klimy....

rafalb33
23-05-06, 13:07
Tak jestem prawie przekonany , ze tylko jak wlacze klimatyzacje.Wczoraj i dzis jezdzilem juz sporo i jak jade bez klimy to nic nie cieknie.Jak wlacze klime , to po prau kilometrach widze zielony plyn w niewielkich ilosciach na dywaniku.I dodam ,ze klima jakos tak niebardzo chlodzi.Takze czeka mnie wizyta w warsztacie.
Mozna jakos samemu zlokalizowac miejsce tego wycieku.Gdzie trzeba sie dostac itp??

kosiniak
23-05-06, 14:28
mnie sie tez wydaje ze ****ela nagrzewnica

onua
23-05-06, 18:31
rafalb33: a czy ten plyn jest sliski jak olej czy raczej jak woda ?

rafalb33
23-05-06, 19:30
gesty jak olej i slabo paruje bo jak wczoraj na noc zostal na wycieraczce to nawet nic nie odparowalo.

onua
25-05-06, 18:15
no to na bank klima, a ten plyn co sie wylewa smaruje kompresor klimatyzacji, wiec lepiej jej nie wlaczaj tylko jedz z nią do serwisu.

rafalb33
25-05-06, 19:42
Dzieki za pomoc, w takmi razie narazie nie wlaczam i w przyszlym tygodniu wizyta w jakims warsztacie.
Temat uwazam za zamkniety

nochikanin
20-08-09, 16:04
Powie,

Odswierzam temat. A co jesli spod schowka cieknie woda??? Wlasnie zrobilem traske do Wloch (1600 km) przy praktycznie non stop wlaczonej klimie. Caly dywanik pasazera jest mokry i nawet tylu (cala podloga po prawej stronie). Co moze byc przyczyna? Z drugiej strony nie wierze, ze to od klimy bo musialby cieknac cyba strumieniem zeby zmoczyc pol pdlogi... Help!

Pozdrawiam

PS. Sorka za brak polskiej czcionki

Tomasz1985
20-08-09, 16:11
To jest plyn z klimy masz jakas nieszczelnosc. na 100%

nochikanin
21-08-09, 20:30
Ta to z klimy potwierdziłem to empirycznie. Co ciekawe z klimy cieknie, ale klimatyzacja chłodzi. Ustaliłem ze to z białego pojemnika za schowkiem, po prawej stronie (zaraz ustalę co to jest). Może wiecie ile to jeszcze będzie ciekło, jak to się może skończyć i ile to może kosztować (chyba zrobię to w makaronlandii i nie chce żeby mnie nacięli na hajs.

EDIT:

Ustalone - naprawione. Woda spod schowka okazała się skroploną parą z parownika. Zatkany był odpływ wody na zewnątrz auta (żeby było jasne odpływ znajduje się w kabinie). Pomogło przedmuchanie odpływu sprężonym powietrzem i obyło się bez kosztów. Głupia rzecz a dostarczyła mi sporo przygód podczas wakacji :mad: