PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiennik amortyzatora-nie istnieje ???



radzikus
05-10-09, 00:07
Witam.


Panowie czy poza dealerem nie można nigdzie kupić zamiennika amortyzatora przedniego do civica 2.2 diesla ?


Byłem w intercarsie, oraz Polcarze- w obu przypadkacj otrzymałem informację, że nie ma wogóle części do Civica "ufo".

Wydaje mi się, że nie jest to problem ponieważ na amorku jest nazwa Sasch, oraz numery więc chyba musi się dać kupić poza dealerem hondy ???

luckie
05-10-09, 15:38
To ze czesci robi Sachs nie znaczy jeszcze ze wypuszczaja je na rynek pod swoja marka, choc predzej czy pozniej powinni...

radzikus
05-10-09, 19:40
Czyli nie ma.....

Pik
05-10-09, 20:01
A ile kosztuja oryginalne amorki? Nalezaloby je zreszta wymienic oba...

Ale jakbys chcial oszczedzac, to sporo czesci do Civica, z rozbitkow mozna znalezc na allegro.

Kamil86
05-10-09, 21:29
A od poprzedniczki czyli od VII generacji nie pasuje. Zauważyłem że jest sporo części które się pokrywają z VII

ceelx
05-10-09, 21:36
Wydaje mi się, że nie jest to problem ponieważ na amorku jest nazwa Sasch, oraz numery więc chyba musi się dać kupić poza dealerem hondy ???

zle rozumujesz, poniewaz auto jest jeszcze w miare swierze to dealerzy zastrzegaja sobie prawo do wylacznej sprzedarzy produktow.
sachs moze robi na pierwszy montaz amorki i narazie nigdzie po za aso ich nie dostaniesz.
bedzie wiecej takich sytuacji bo honda sama napewno amorkow, pomp paliwa, czy ukladow hamulcowych nie robi tylko zleca to jakiejs firmie.
z czasem wejdzie to na rynej bo skonczy sie okres gwarancyjny.

radzikus
06-10-09, 00:15
ok- thx

PS; widzę, że kolega też z siedlec ;)

ceelx
06-10-09, 07:24
si :D
a ja nie przyuwazylem

buri
06-10-09, 13:56
A ile kosztuja oryginalne amorki? Nalezaloby je zreszta wymienic oba...

Ale jakbys chcial oszczedzac, to sporo czesci do Civica, z rozbitkow mozna znalezc na allegro.

ceny detal amorow sa kosmiczne ponad 600 przedni i 770 za tylni co jest tym dziwniejsze ze przedni amor to kolumna mcphersona a tylni jest duzo prostszy w budowie a drozszy...

zamienniki powinny sie wkrotce pojawic bo zazwyczaj wychodza 3 lata po wejsciu modelu a taki okres juz minal

na przyklad sprzeglo czy kolo dwumasowe mozna juz kupic nie w pudelku honda a ta sama czesc od tego samego producenta (tutaj jest to luk)

Pik
06-10-09, 21:52
W intercarsie sa tylne amortyzatory do naszego Civa o oznaczeniu KYB 553365 w cenie 257 pln/szt. Zapewne wkrotce pojawia sie przednie...

buri
07-10-09, 10:31
z radoscia zamienie sachsy na te kayaby. myslalem ze jedyna alternatywa to gwint a tu prosze!

radzikus
25-10-09, 14:02
W intercarsie sa tylne amortyzatory do naszego Civa o oznaczeniu KYB 553365 w cenie 257 pln/szt. Zapewne wkrotce pojawia sie przednie...


Byłem też w intercarsie i polcarze- tylnie moze są, ale przód nie ma i podobno długo nie bedzie.
Honda po wprowadzeniu liftingu liczy czas od nowa- czyli zamienniki wejdą za około 3 lata....

Tak czy siak kupiłem u siedleckiego dealera- co prawda nie za 600zł ale za 500- w końcu kupiłem u nich już dwie hanie ;)