PDA

Zobacz pełną wersję : Sprężyny Jamex



HG__wwa
04-10-09, 10:12
Witam.
Planuje obniżyć Hankę 5d i co powiecie o tych springach Jamex -40?
Nie padną mi szybciej amory?
I czy one są wystarczająco twarde, żeby przy takim obniżeniu nie mieć żadnych nieprzyjemności?
Pozdro

suchy2004
04-10-09, 10:16
Na pewno padną szybciej jeżeli zastosujesz sprężyny do obecnych amortyzatorów. Przy zakładaniu sprężyn powinno się kupić nowe amortyzatory tak aby ich skok dostosował się do sprężyn...

zed
05-10-09, 16:57
Przy takim obnizeniu na serii dlugo nie pojezdzisz.Jak sa w miare nowe sprzedaj komus a sam kup z krotszym skokiem np. Kayaby

HG__wwa
24-10-09, 16:44
To niestety gleby nie będzie bo nie mam kasy na cały zawias..

Piast87
24-10-09, 18:22
ja śmigam na -40mm Jamexa i po ponad 15tys na przeglądzie amory nie wykazały zużycia pod wpływem tych sprężyn, podejrzewam, że koledzy wyżej nie jeździli nigdy na takim zestawie tylko piszą to co gdzieś usłyszeli ;)
btw auto na tym wygląda dużo lepiej, jeździ się też lepiej ;)

skolopendra
24-10-09, 18:24
amory nie wykazały zużycia pod wpływem tych sprężyn,

jeśli są one seryjne? to nie jest zbyt mądre rozwiązanie :rolleyes:

drex87
24-10-09, 19:34
ja załozyłem pare tygodni temu jamexy na seryjne amory i jest dobrze kumpel jezdzi juz rok na takim zestawie anglikiem inie ma problemu mam tez znajomego co concertem jezdzi juz dwa lata i amorki sa dobre takze nie wiem czemu straszycie tak

czara
24-10-09, 19:35
kayaba przecież jest zamiennikiem serii a można na nie włożyć sprężyny do -30 wiem bo dowiadywałem sie i akurat te amorki maja taka tolerancje skoku z reszta sam tak mam :D

HG__wwa
01-11-09, 21:35
To mówicie że można jeździć na tych jamex'ach.. Więc pomyśle nad tym.. Niedawno były na sprzedaż używki za 150zł.. :/
Warto chyba sprawdzić w jakim stanie mam amorki, co? Bo nie chce mieć żadnego efektu bujania/skakania czy coś takiego..
Ciężko się wymienia te springi?

mAgik
02-11-09, 08:45
ja śmigam na -40mm Jamexa i po ponad 15tys na przeglądzie amory nie wykazały zużycia pod wpływem tych sprężyn, podejrzewam, że koledzy wyżej nie jeździli nigdy na takim zestawie tylko piszą to co gdzieś usłyszeli ;)
btw auto na tym wygląda dużo lepiej, jeździ się też lepiej ;)

a jak kolego z komfortem? Też chce wyglebić auto żeby wyglądało lepiej, ale boje się, że pogubię plomby ;)

xstanx
02-11-09, 08:55
koles do rexa na seryjne amory zalozyl coz niestety bo uwazam ze to gowno,zestaw sprezyn z tym ala gwintem ....cholera gablota sztywna ze hej w zakretach,ale no pląby moga wypasc ;)),co dziwne jezdzi na tym juz z dwa lata,max gleba a amory jak sprawdzal sa nadal ok..

HG__wwa
02-11-09, 16:35
plomby? ocb panowie bo ja nie w temacie :p
ciężko się wymienia sprężyny?

xstanx
02-11-09, 16:44
to znaczy ze na takim hardcorowym obnirzeniu zawieszenie jest strasznie twarde czujesz kazda najmniejsza dziure w drodze trzepie jak cholera:D znam to mialem gwint w rexie max gleba...ojj masakra byla...co do sprezyn wyciagasz z amorem jak sie nie myle musisz miec sciagasz do sprezyn zeby wszystko wyciagnac,jesli sie myle niech koledzy poprawia:)...

HG__wwa
02-11-09, 17:44
no właśnie twardo to już u mnie jest.. to chyba nie może być wina amorów..? sprzedający chyba coś mówił że siedzą sportowe/twardsze springi..

stasiek
21-02-11, 23:58
Odgrzebałem temat bo mam pytanie czy ktoś zakładał te JAMEXY (-40) do Aerodecka? Jak to wyglądało?
Ja zakładałem do Coupe VIgen i siadła idealnie (nie za dużo nie za mało) i praktycznie nie odczułem spadku komfortu a w zakrętach ciut lepiej się zachowywała.
http://i13.photobucket.com/albums/a262/sq8lhh/th_DSC05589.jpg (http://s13.photobucket.com/albums/a262/sq8lhh/?action=view&current=DSC05589.jpg)