PDA

Zobacz pełną wersję : 1,4 grzeje sie



koyot
03-10-09, 16:26
Witam. Mój problem polega na grzaniu sie silnika na postoju.Wymieniłem już uszczelkę pod głowicą, czujnik wskaźnika temp i czujnik załączenia wentylatora na termostacie, termostat, pompę wody, chłodnica nagrzewa się cała, płynu nie ubywa, a na wskaźniku nadal rośnie temperatura. Zaczęło się od tego że czasem mi się grzał a czasem przez parę dni nic się nie działo.
Brak mi pomysłów. pomóżcie.:confused:

46and2
04-10-09, 00:38
a czy z wydechem nie ma żadnych cyrków?
ostatnio grzał się bratu Peugeot 406, bo właśnie wydech był trochę poturbowany.

Jakub Skalski
04-10-09, 10:13
Dużo tych wymienionych elementów a problem nadal jest.Gdy u mnie silnik się grzał a auto miało już 8 lat w pierwszej kolejności wymieniłem chłodnicę.Standartowo jest chłodnica o grubości 16 mm ja dobrałem o takiej samej wielkości radiatora ale o grubości 27mm także z jakiegoś modelu Hondy.Jest to nowa chłodnica nie używka Nie mam już problemów z temperaturą i z przegrzewaniem się silnika i jej wymiana nie była kosztowna jak innych elementów w twoim wypadku.
Na forum często jest poruszany temat nadmiernego grzania silnika ale nie spotkałem się z tym że ktoś w pierwszej kolejności zmieniałby chłodnicę.Termostat ,pompa wody,lub uszczelka pod głowicą to przewija sie najczęściej.A chłodnica aluminiowa to delikatny element i narażona jest na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia.Nasze Hondy często nie są pierwszej młodości i choć dbamy o nie to nie wiadomo jak były traktowane wcześniej.

jero11
04-10-09, 10:22
wentylator załącza się w momencie gdy silnik się przegrzeje?
Nie zmieniłeś jeszcze korka chłodnicy, może nie trzyma ciśnienia.

mafia35
04-10-09, 10:36
Przypomina mi to przypadek, o którym mi opowiadali chłopaki w ASO. Właściciel powymieniał pół silnika i nic nie pomagało. W drodze desperacji chciał wymienić cały silnik.
Kazali mu w końcu przyjechać na serwis to sami zobaczą co z tym jest.
Okazało się, że do wymiany jest sam wskaźnik temperatury...

koyot
08-10-09, 22:16
wymieniłem czujnik wentylatora bo sie nie załanczał ale nadal sie nie załancza (sprawdziłem czujnik w wrzącej wodzie i działa) a jak zamiast czujnika zmostkuje wyjścia to wentylator sie załancza co możebyć tego przyczyną?? zbaczyłem również ze jak temperatura zaczyna podchodzić do góry to węży nie da sie ścisnąćręką

jero11
08-10-09, 22:30
przekaźnik i bezpiecznik od wentylatora są dobre?
gdzieś ginie prąd, manual i szukasz po koeli.

brak.loginu87
08-10-09, 23:18
Jeżeli czujnik działa i zewrzesz wejścia czujnika i wentylator się kręci a czujnik w gorącej wodzie ma zwarcie to może coś izoluje czujnik od gorącej wody - np. powietrze?

mirasek
09-10-09, 08:20
zbaczyłem również ze jak temperatura zaczyna podchodzić do góry to węży nie da sie ścisnąćręką
Oba są twarde? W zbiorniczku wyrównawczym nie robią sie bąbelki?

markiewicz
13-10-09, 22:37
Witam. Żeby nie zakładać następnego tematu podczepię się pod ten. Mam mały problem ze płyn chodzący gromadzi się w zbiorniczku wyrównawczym ale później nie wraca do chłodnicy i mam wahania temp silnika. Musze go sam s powrotem dolewać z zbiorniczka do chłodnicy. Co może być tego przyczyną?

troop
14-10-09, 09:28
dobrze jest sprawdzić czy jest obieg wody w układzie. wystarczy otworzyć korek chłodnicy i go rozgrzać tak aby się termostat otworzył. sprawdzić czy woda się nie wylewa (jak wylewa się na wolnych obrotach znaczy z obiegiem coś nie tak). ponaciskać węże i sprawdzić czy zmienia się poziom wody. Mi jak termostat padł to po otworzeniu korka chłodnicy i nagrzaniu woda się wylewała, jak jest obieg to nie powinna się wylewać.


czujnik temperatury cieczy powinien wyjść na samodiagnostyce. sprawdź czy są jakieś błędy.

jjurgiel
14-10-09, 23:10
Witam. Żeby nie zakładać następnego tematu podczepię się pod ten. Mam mały problem ze płyn chodzący gromadzi się w zbiorniczku wyrównawczym ale później nie wraca do chłodnicy i mam wahania temp silnika. Musze go sam s powrotem dolewać z zbiorniczka do chłodnicy. Co może być tego przyczyną?

"test na zawartość spalin w układzie chłodzenia" tak mniej więcej nazywało się to w serwisie w którym to robiłem - 5 minut, kilkanaście złotych i diagnoza - uszczelka pod głowicą.

koyot
11-11-09, 14:42
okazało sie że czujnik wskaźnika temperatury był popsuty i wskazywał za duż temp, dlatego myślałem że sie grzeje. Ale mam pytanie czy jak otworze korek chłodnicy to czy dodoaniu gazu powinno wyrzucać płyn do góry ??

skolopendra
11-11-09, 16:06
czy dodoaniu gazu powinno wyrzucać płyn do góry ??

nie
tylko nie odkręcaj na gorącym silniku :rolleyes:

koyot
11-11-09, 22:36
a co może być tego przyczyną

troop
12-11-09, 10:25
okazało sie że czujnik wskaźnika temperatury był popsuty i wskazywał za duż temp, dlatego myślałem że sie grzeje. Ale mam pytanie czy jak otworze korek chłodnicy to czy dodoaniu gazu powinno wyrzucać płyn do góry ??

Mi wywalało płyn do góry jak termostat się w pełni nie otwierał. Woda idzie z górnego węża, przez chłodnice i wraca dolnym więc jeżeli coś stoi na drodze to może wywalać.

koyot
12-11-09, 18:48
układ jest cały czysty a termostat jest nowy sprawdzony

markiewicz
12-11-09, 19:20
Więc może być padnięta uszczelka pod głowicą . Spaliny się dostają do płynu chłodzącego i dlatego wywala go po dodaniu gazu.

koyot
12-11-09, 19:30
wymieniłem już uszczelke pod głowicą (planowanie głowicy i docieranie zaworów)

skolopendra
12-11-09, 19:31
wymieniłem już uszczelke pod głowicą (planowanie głowicy i docieranie zaworów)

dlaczego .działo się to już wcześniej?

koyot
12-11-09, 19:45
na początku jak pierwszy raz zaczoł mi sie gotować to wymieniłem termostat i czujnik temp i termowłącznik, nadal mi sie grzał więc wymieniłem pompe wody i przy okazji rozrząd, po tym zabiegu nadal sie grzał więc została tylko jedna opcja (po sprawdzeniu drożności układu)uszczelka pod głowicą, teraz nie grzeje mi się ale na początku jak jeszcze wszystko grało gdy wymieniałem płyn chłodzący to nie miałem tak że jak odpaliłem silnik to że szedł mi płyn do góry w chłodnicy. Teraz już niewiem co jest grane??

skolopendra
12-11-09, 19:48
a korek sprawdzałeś?

koyot
12-11-09, 19:55
korek też wymieniłem

a czy jest taka możliwość że jak nie jest dobrze odpowietrzony to będzie wyrzucać płyn ???

skolopendra
12-11-09, 20:09
raczej nie

choć przeczytaj ten temat :

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=46820

Nemereth
13-11-09, 00:25
Widzę, że wszystko wymieniłeś, pompe przy okazji paska uszczelke, termostat ale nie zauważyłem żebyś zmienił korek chłodnicy, chyba mało istotne.

Nie chcę podnosić ciśnienia ale z tego co wiem od mechaników ASO bo sam ostatnio byłem na wymianie pompy z tego samego powodu to powiedzieli, że pompy jako nowe przychodzą po prostu regenerowane... taka zregenerowana pompa nigdzie nie jest napisane, że jest 100% sprawna.

koyot
13-11-09, 19:01
w jaki sposób może być uszkodzona pompa?? niema luzów ani nie wycieka z nij płyn, a łopadki są całe

skolopendra
15-11-09, 14:41
w jaki sposób może być uszkodzona pompa?

za bardzo być nie może
skoro

niema luzów ani nie wycieka z nij płyn, a łopadki są całe

a gdyby miała się całkiem zatrzeć , to wiadomo ...

brak.loginu87
16-11-09, 19:01
a nie masz przepadkiem dziwnego kształtu łopatek - mam na myśli kawitację

Nemereth
16-11-09, 19:05
Więcej chyba nikt z chłopaków nie wymyśli skoro już tyle było grzebane. Albo dobry warsztat albo dobry znajomy co się na tym zna i ma możliwość zrobienia testów...

Barry
17-11-09, 17:05
Witam. Żeby nie zakładać następnego tematu podczepię się pod ten. Mam mały problem ze płyn chodzący gromadzi się w zbiorniczku wyrównawczym ale później nie wraca do chłodnicy i mam wahania temp silnika. Musze go sam s powrotem dolewać z zbiorniczka do chłodnicy. Co może być tego przyczyną?

Nie wiem jaka jest przyczyna u Ciebie ale u mnie była to walnięta uszczelka pod głowicą. Miałem identyczne objawy i też przelewałem płyn. W końcu wymieniłem uszczelkę i poziom płynu i temperatura jest OK.