PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki układ dolotowy wybrać?



Soviet
03-10-09, 15:58
Cześć.

Planuje zakup w niedalekiej przyszłości układu dolotowego. Prawdopodobnie będzie to SAI. Waham się pomiędzy 2 produktami z konkurencyjnych firm.

Oto linki:
K&N (http://moto.allegro.pl/item758440101_k_n_dolot_honda_civic_vtec_vti_sklep _wawa.html)

SIMOTA TUBE (http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=293&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=1)

Jeżeli jest coś lepszego w podobnej cenie to chętnie wysłucham propozycji :)

Pozdrawiam

RICHARD
03-10-09, 16:11
z tych dwóch ja bym wziął K&N. choć w tym samym sklepie co chcesz kupić K&N ja kupowałem do swojej hani dolot tenzoR i jestem zadowolony więc też możesz wziąść to pod uwage.

Soviet
03-10-09, 16:59
i jak ten TenzoR Ci się sprawuje? Zakładając że wcześniej miałeś stockowy dolot. odczułeś jakąś zauważalną różnicę? Chodzi mi o takie aspekty jak:
moc
moment przy niskich obrotach
dźwięk silnika

Pozdr

pwl
03-10-09, 18:07
W porównaniu K&N vs Simota odpowiedź jest jasna - K&N, bo to znacznie wyższa półka. A może zakombinuj parówe np. Simoty z filtrem K&N? Na pewno wyjdzie drożej, ale filtr K&N to K&N.

Na parówce Simoty na pewno będzie głośniej niż na tym SRI K&N

RICHARD
03-10-09, 19:20
wcześniej miałem seryjny dolot. nie wiem na ile tenzoR poprawił moc i moment bo jak go zakładałem to zrobiłem też porządek z zaworami , zapłonem i wydechem, ale przy długiej skrzyni w moim d15z6 poprawiło sie nieco wchodzenie na obroty wiec jestem zadowolony.a co do dzwięku to poprostu bajka. mógłbym trzymać ucho przy stożku godzinami:) poza tym tenzoR to prestiż bo K&N możesz kupić do byle calibry a tenzoR no może prócz spoona to najlepsza firma z bajerami do hondy:)

pwl
03-10-09, 19:57
tenzoR to prestiż bo K&N możesz kupić do byle calibry a tenzoR no może prócz spoona to najlepsza firma z bajerami do hondy:)

Czyli jak coś jest dostępne do wielu modeli to jest złe? Człowieku ;x

gruszkin
03-10-09, 20:40
a w ogóle tenzor to wcale nie jest prestiż;],może felgi. ale stożki to już jazda na marce;p

Soviet
03-10-09, 21:07
czyli jeżeli chodzi o wydech to simota < tenzor < K&N ?? Dobrze zrozumiałem?? ;)

Jeszcze znalazłem coś takiego ale nie mogę sobie wyobrazić patrząc na screen tego jak to można zamontować w Vgen Coupe ? :D
CAI TENZOR (http://autostyle.pl/product_info.php?cPath=6_434&products_id=35134)

pwl
03-10-09, 23:53
To co dałeś to CAI, czyli stożek na dole za zderzakiem. Podobno (sam nie testowałem nic oprócz serii xD) daje najlepsze przyrosty.

RICHARD
04-10-09, 11:56
nie pisze że jak coś jest dostępne do wielu modeli to jest złe. zresztą jak przeczytasz uważnie to zobaczysz że sam wziął bym K&N a nie simote. ale z dwójki K&N-tenzoR dla mnie wybór jest oczywisty. ale to tylko moje zdanie i nikogo nie bede przekonywał. jak ktoś uważa że stożek tenzoR to bubel to kupi coś innego, ale ja sie z takimi głosami nie spotkałem i jako użytkownik tego dolotu jestem zadowolony

arekgr
04-10-09, 12:00
Ja ogarnąłem CAI na K&N i kibelrurze. Myślę, że stosunek cena/jakość jest nie do przebicia :D

Soviet
04-10-09, 17:01
Ja ogarnąłem CAI na K&N i kibelrurze. Myślę, że stosunek cena/jakość jest nie do przebicia :D

A poprawił Ci się jakoś zauważalnie moment przy niskich obrotach?

Kamillor
04-10-09, 17:12
Ja zalozylem sam stozek K&N z wejsciem ok 110 mm i efekt jest jak najbardziej na plus i nie tylko w moim odczuciu:) moc mysle, ze na tak, moment na bank na tak i efekt dzwiekowy to tez fajna sprawa:eek: bierz K&N i nie zastanawiaj sie nad jakimis pochodnymi filtrow stozkowych:eek: lepiej dolozyc i miec cos naprawde dobrego:eek: