PDA

Zobacz pełną wersję : klekot w d16z6



arcosz
03-10-09, 11:37
panowie, prosiłbym o przysłuchanie się odgłosowi mojego silnika, dźwięk jest nagrywany i co ważne, jest słyszalny tylko wewnątrz auta(pod maska nie jest to wyraźny odgłos, mi cieżko go wyselekcjonować z odgłosu silnika), na zewnatrz nie jest słyszalny w ogóle.
Podejrzewane były panewki, więc wymieniłem ale okazało się to bez wpływu na klekot.
Jeden z kolegów (uznany spec od hond na forum) uważa za prawdopodobne występowanie luzu na tulejach cylindra. Zakładajac tą teze, odpuszczam jakiekolwiek naprawy motoru i jezdzę dalej czekając na ewenetualne efekty takiej jazdy.
Licze jednak że ktoś się z tym spotkał już i doszedł przyczyny tego klekotania a`la diesel.
Więc liczę na Waszą pomoc
aha, zapomniałbym ważnej rzeczy - odgłos jest słyszalny na wolnych obrotach (800, zanika w okolicach 1800), auto ogólnie chodzi bez zarzutu
oto link :
http://arcosz.wrzuta.pl/audio/9FbinQEMxOP/v0104000
(proszę sobie podkręcić głośność gdyż jest nieco cicho:) )
z góry dziekuje

reaktor
03-10-09, 14:12
ja mam podobnie na zimnym silniku , zawory zrobiłeś?? jeśli to by był luz na tuleji to chyba oleju byś lał więcej niż benzyny

arcosz
03-10-09, 15:28
no własnie kolego, zawory regulowane, zapłon ustawiony, a klekot jest i na ciepłym i na zimnym silniku.
Jak dla mnie zawory nie mają tak niskiego podźwięku.
dzieki za zaintersowanie;)
pozdrawiam

djibiza
03-10-09, 17:14
Też próbowałem rozwiązać ten problem ale nic nie zdziałałem. Poprostu ten typ tak ma. W środku mam cichego dieselka a z zewnątrz normalnie słychać :D Objawy identyczne jak u Ciebie. Nie pozostaje nic innego niż to zwyczajnie olać :)

PeJot
03-10-09, 23:05
A bierze Ci mocno olej ?
Ja miałem traktorka na zimnym silniku jak kończył mi się D14A4 (poszedł w całości na złom, nie remontowałem go) ...

arcosz
04-10-09, 09:03
no myślę że do złomu mu jeszcze daleko :D oleju troszke bierze ale to od używania vteca, raczej w normie.
kolego djibiza, no już słyszałem pare razy ze ten typ tak ma, ale ja sie na to nie godze żeby tak miał:)hehe
pozdro

reaktor
04-10-09, 15:12
a nie mozesz z tym do aso zajechać albo do jakiegoś konretnego warsztatu tam raczej ci nie powiedzą że tak powinno być..
ty masz tam jakiś tłumik sportowy że tak głośno jest ?

misiek707
04-10-09, 16:08
Ja w tym nie słyszałem w tym nagraniu żadnego klekotu :|

dimo
04-10-09, 19:46
A ja wiem co to ja wiem:D
nawet na forum to ktos opisal..
u mnie jest to samo...
Z ziomkiem Maniak2007 doszlismy do tego ze w moim d16z6 to obudowa filtra paliwa przenosi drgania... na zew nic nie slychac a w siedzac w srodku jest wyraznie slyszalny klekot.. tez tylko na wolnych obrotach, podczas jazdy cisza...
Maniak odgiał obudowe, ja siedzialem w srodku i klekot momentalnie ustał... przykrecilismy obudowe z powrotem i zaczeło w srodku klekotac...
teraz kminimy zeby podlozyc jakas gume miedzy obudowa a sciana grodziowa..
szkoda ze juz panewki wymieniles, bo jestem przekonany ze u Ciebie to jest to samo:)

sunnboy
04-10-09, 19:56
a zawory?moze trzeba wyregulowac ,tez zdaje sie taki klekot charakterystyczny jest

dimo
04-10-09, 19:58
Sunnboy myslisz ze kolega arcosz wymieniłby panewki nie sprawdzajac najpierw luzow na zaworach??:rolleyes:
na miliard % to obudowa filtra paliwa:cool:

sunnboy
04-10-09, 20:22
:o

rem1k
04-10-09, 20:54
Sunnboy myslisz ze kolega arcosz wymieniłby panewki nie sprawdzajac najpierw luzow na zaworach??:rolleyes:
na miliard % to obudowa filtra paliwa:cool:

zgadza sie filtr paliwa ale co gorsza nie mozna sie tego pozbyc:) probowalem gume pod sam filtr potem gumowe podkladki obudowy do grodzi...nic. Zaczelo mi sie to juz nawet podobac:D

reaktor
04-10-09, 22:45
a nie mozna tego filtra zastapić takim elastycznym jak pudełko po wykałaczkach na gumowym wężu jaki miałem w ładzie???:D


p.s jak wy do tego doszliście ? podejrzewam ze filtr był przykręcony anie latał lużno?

dimo
05-10-09, 08:43
filtr byl i jest nadal przykrecony ale drgania przechodza przez sruby na bude...
bedziem cos kminic dalej...
ale zrodlo juz zlokalizowane:D

jusian
05-10-09, 13:27
Też to mam, na zewnątrz nic nie słychac a w środku jak diesel :) na początku mocno mnie to denerwowało teraz juz nie zwracam uwagi :) W czasie jazdy tego nie słychać tylko na wolnych. Widocznie ten typ tak ma

arcosz
05-10-09, 22:50
kolego dimo, powiem Ci że mnie bardzo pocieszyłeś, jutro to sprawdze, jeśli to jest faktycznie obudowa filtra masz u mnie flaszke. Ja tu sie obawiam że silnik mi sie kończy..., myślałem na początku o poduszkach na silniku...
oby to było to, dam znać jutro,
P.S. tak, mam przelot zrobiony więc jest troche głośno czasem
pozdrawiam :)

no jest cudownie :D
dokładnie tak jest, drgania przenosi obudowa filtra paliwa poprzez śruby na ścianę grodziową. Mam pare pomysłów jak to zrobić, jak bedzie pogoda bede sie bawił z tym.
Dzieki wielkie dla wszystkich, a przede wszystkim koledze dimo - stary, masz flache :)
nigdy bym nie pomyślał że takie coś może powodować takie stuki, a jest to chyba tylko pulsujące paliwo w przewodach, jeśli się ich dotknie czuć bardzo leciutkie pulsacje, a więc gratulacje dla tego kto odnalazł przyczyne:)
pozdrawiam

szerszen
07-10-09, 11:51
jestem pod wrażeniem jak na to wpadliście gratuluje...

dimo
07-10-09, 15:36
No to spoko, szkoda tylko ze panewki juz wymieniles...
ale wazne ze juz wiesz ze to nic powaznego;)

arcosz
07-10-09, 16:14
szczerze mówiąc panewkom przydała się wymiana:D
więc nie żałuję
pozdr

sebaj_p
08-10-09, 18:06
U mnie w B16a też jest klekot i meczy mnie ten dźwięk już 2 rok po prostu nie lubię dziwnych dźwięków dobiegających z silnika. Powiedzcie mi tylko czy np podczas hamowania silnikiem lub podczas schodzenia z obrotów na luzie ten dźwięk u was zanika i pojawiał się ponownie w momencie w którym silnik zaczyna "ciągnąć". Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

arcosz
08-10-09, 18:52
u mnie to było :D tak, że przy hamowaniu silnikiem nie było żadnych odgłosów, natomiast przy jeździe na biegu terkot występował ale tylklo przy niskich prędkościach obrotowych do ok 1800. łatwo sprawdzisz czy to jest to, odkręcając filtr paliwa.
Dzisiaj zlikwidowałem klekot, wyciągając tuleje metalowe które przechodzą przez gumy w mocowaniach(to jednak nie było wystarczajace) i dodatkowo nakładając na każdą śrubę węzyk gumowy długości ok 1,5cm, na każdą stronę śruby po takim wężyku(od strony grodzi jak i przy łepku śruby). Dodatkowo trzeba odpowiednio dokręcić, nie za mocno, nie za lekko.
Narazie u mnie dziala;)
pozdr

reaktor
08-10-09, 21:02
chyba bedziesz musiał do tego dołączyć fotorealcję

sebaj_p
09-10-09, 10:23
Mam nadzieje, że u mnie jest to samo, a wszystko na to wskazuje. Najdziwniejsze jest to, że ten dźwięk pojawił się po swapie, dopóki jeździłem ze d15b7 była cisza.

Właśnie byłem odkręcić filtr i jest cisza :D normalnie inne auto. Tylko u mnie jest on przykręcony do ściany grodziowej zwykłymi śrubkami, nie ma żadnych tulejek czy coś w tym stylu (chyba, że nie o tych 3 śrubkach mowa), ąle może przez to że jest to coupe. Najważniejsze, że problem zlokalizowany. Wielkie dzięki.

dimo
09-10-09, 15:30
3 sruby a tak wkur%ia ucho:D:D

arcosz
09-10-09, 16:58
u mnie tez pojawil sie po swapie d13b2 heh, ciekawe czy w seryjnym d16 jest to samo :rolleyes:
a kolega dimo chyba tez jest po swapie :)??
pozdro

dimo
09-10-09, 21:29
nono u mnie tez ten dzwiek sie pojawil po swapie z d13 na d16...
bo nie mam seryjnych/oryginalnych srub poki co:pale jusian pisala strone wczesniej ze u niej tez to wystepuje a ma eg5 czyli seryjnie d16z6...
zreszta co za roznica, trza wyeliminowac klekot i koniec:D

sebaj_p
12-10-09, 10:42
arcosz gratuluje pozbycia się tego upierdliwego odgłosu. Gdyby komuś udało się wyeliminować w inny sposób proszę o jakieś info w tym temacie bo jak pisałem u mnie nie ma tych tulejek a na razie nie mam czasu się z tym bawić.

szary
12-10-09, 18:05
w seryjnym d16z6 jest to samo ;] po wymianie filtra paliwa klekot dalej jest ale juz nieco inny ;]

sebaj_p
14-10-09, 12:09
Wczoraj próbowałem się uporać z moim dieslem :). Zrobiłem gumowe podkładki pomiędzy śruby a mocowanie filtra i pomiędzy mocowanie filtra a ścianę grodziową i nic to nie dało. Nie za bardzo mam jeszcze pomysły co z tym zrobić i nie wiem czy nie będę musiał się poddać :confused::mad:

maarcin85
30-10-09, 14:51
Koledzy sprawdźcie lepiej wtryskiwacze bo to one tak klekoczą. U mnie było tak samo i już miałem nawet wał dać do szlifu aż tu nagle zauważyłem, że w momencie przełączania na gaz klekot ustaje. Jak jadę na gazie to tego klekotu nie ma bo emulator wtryskiwaczy wyłącza wtryskiwacze, a jak przełączę z powrotem na paliwo to znowu pojawia się klekot. I oto cała zagatka tajemniczego klekotu.

skolopendra
30-10-09, 14:52
Koledzy sprawdźcie lepiej wtryskiwacze bo to one tak klekoczą.

bardziej cykają :D

maarcin85
30-10-09, 14:57
jak wtryskiwacz jest już do bani to daje takie same efekty dźwiękowe jak diesel. U mnie po wymiane wtryskiwacza problem znikł

dimo
30-10-09, 19:00
ok ale my Ci mowimy ze w naszym przypadku to filtr paliwa...

reaktor
30-10-09, 20:21
myślę dimo, że mógł byś niezłą kasę na tym sowim patencie zrobić( o ile działa bo na razie nie chce mi się w to wierzyć jak wyregulję zawory sprawdzę )
Jedziesz do mechanika mówisz mu o tym dzwięku
On -niestety panewki konieczny remont koszt 700zł
- ty mówisz że słyszałeś że to filtr
on mówi nie ma c****
zakładacie się o 50zł
tako po kolei po każdym warsztacie

dimo
30-10-09, 23:16
reaktor, to sprobuj, moze u Ciebie tez bedzie to samo:D
ale tak jak mowilem, to nie ja wymyslilem ten patent, tylko go rozpowszechniam co by ludzie niepotrzebnie panewek nie wymieniali;)

sebaj_p
13-11-09, 11:53
Przez filtr paliwa to się przenosi na ścianę grodziową ale chyba samego dźwięku filtr nie wydaje. Ja się jak na razie poddałem, mam inne mocowanie filtra i nie mogę wykorzystać metody podanej przez dimo, a moje pomysły się jak na razie skończyły.

Nemereth
13-11-09, 14:30
Lower.

kozak_89
02-03-10, 10:22
u mnie bylo ciche klekotanie przy okolo 2 -2,5 tys obrotach raz jechalem i zredukowalem do wyprzedzania na 3 bieg i zaczal bardziej klekotac az strach bylo jechac i na wolnych obrotach zaczal mi gasnac i w gole stracil moc nie zbiera sie tak jaktrzeba i jeszcze troche tam cos piszczy :/ dzisiaj jade do znajomego mechanika rozbierze silnik i bedzie patrzyl bo jak narazie po sluchu stwierdzil ze moze to byc korbowod, albo panewki, bo zawory raczej nie, no ale okaze sie dzisiaj :)

Nemereth
02-03-10, 11:32
obudowa filtra to nie bo pod maską byłoby słychać tak czy siak. Jak naciśniesz sprzęgło to dźwięk ustaje? jeśli tak to łożysko oporowe w skrzyni. Chociaż to też pod maską byłoby słychać Może sprawdź pasek rozrządu i jego naciąg?

kozak_89
02-03-10, 14:14
tak jak nacisne sprzeglo to slychac ale cicho najgorzej slychac jak dodam gazu :/