PDA

Zobacz pełną wersję : oświetlenie wnętrza



karwal128
03-10-09, 11:58
nie działa mi z przodu oświetlenie. Żarówka jest ok. Może bezpiecznik padł??? Tylko który to od oświetlenia. Jak nie bezpiecznik to co jeszcze może być przyczyną.

dk0108
03-10-09, 12:01
Przyczyną może być zwarcie jakiegoś przewodu przez przetarcie lub ze starości popękał i mógł załapać wilgoć lub też wtyczka jest z*****a ta w którą wkładasz żarówkę mogą być styki przejarane trzeba je oczyścić lub wymienić

rem1k
03-10-09, 12:32
mowisz o podswietleniu panelu nawiewu? szukaj bezpiecznika 10A, na pokrywie skrzynki jest opisany ktory za co odpowiada. btw moglbys swoje problemy zawrzec w jednym poscie-byloby czytelniej

karwal128
03-10-09, 12:35
nie nawiew kolego tylko lampka przy podsufitce.

Kubuniek
03-10-09, 12:56
Z natury nie jestem wredny i raczej pomocny, ale jak widzę takie posty to mnie krew zalewa. Nie działa Ci lampka. Nic w tym kierunku nie robisz tylko od razu forum i jazda.
Nikt czarodziejem nie jest. Nie napisałeś nawet jakie czynności pojąłeś w celu sprawdzenia poprawności działania instalacji od oświetlenia.
1. rozbierz klosz i sprawdź żarówkę
2. sprawdź bezpiecznik
3. sprawdź i wyczyść styki
4. sprawdź napięcie na stykach
5. sprawdź czy działają krańcówki drzwi (wystarczy, że jedna się skleiła ze starości i lampka będzie zgaszona)
6. sprawdź czy lampka działa na "wymuszeniu"

Taki czynności powinieneś wykonać zanim napisałeś posta.
Pozdrawiam.

malutkipl
31-10-10, 18:15
Witam mam ten sam problem ale czynności które kolega napisał wyżej zrobione i dalej nic? pomoże ktoś? może bezpiecznik ale który to jest jeżeli 4 od lewej pod kierownicą to jest sprawny a tak poza tym ile powinien mieć mój ma 20

Tiga
31-10-10, 20:00
a tak poza tym ile powinien mieć mój ma 20
Na klapce od puszki bezpiecznikow masz wszystko wyjasnione, ktory jest do czego i jakie A powinny byc.

malutkipl
01-11-10, 10:32
tak tylko jest tam napisane 7,5A i wogóle lampka nie działa a jak wsadzę 20Ato się świeci ale jak ją włączę a jak otworze drzwi to nie :(

Tiga
01-11-10, 10:48
się świeci ale jak ją włączę a jak otworze drzwi to nie

Odpowiedziales sobie na pytanie. Muszisz po koleji poleciec po czujnikach/wlacznikach na dzwiach. Sa to takie gumowe wypustki, zdejmujesz gumke i masz prosty wlacznik przykrecony na jedna srobke (tak to wyglada w Vg). Prawdopodobnie cos zasniedzialo, polamalo. Sprawdz czy tam idze napiecie do niego itd.