PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o opinie...



PaĆko$
01-10-09, 11:59
Prosze o opinie na temat nastepujacego zachowania sie HB '93r D15B2 :

jedynka , Ruszam ostro, dochodze powiedzmy do 4000-7000rpm, dwójka , puszczam szybko sprzeglo i daje gaz wpyte a auto odbija w prawo...tak samo na innych biegach lub tez przy redukcji biegu :(
gdy spokojnie puszcze sprzeglo i spokojnie wciskam gaz nie odczuwam takiego szarpniecia w prawo,
gnębi mnie to bo dosyć niebezpieczne mialem sytuacje wyprzedzajac auta gdzie omal nie odbilo mi auta na wyprzedzanego....:/ odruchowo odbijam reka w lewo tyle ze przy predkosci pow130km/h jest to grozne...

dodam ze czasem jest wszytsko okej i nic sie nie dzieje z civiczką...probowalem tez trzymac mocno kierownice zeby sprawdzic czy to nie przez mala kierownice momo taki minimalny ruch wystepuje w prawo...ale w dalszym ciagu nieiwem w czym tkwi problem....mysle ze to cos zwiazanego z szarpnieciem po zmianie biegu na wysokich obrotach i dodaniu gazu do pyty przy agresywnym spuszczeniu sprzegla..

Najczesciej zdaza sie to przy tym szybkim puszczeniu sprzegla....



Przy okazji dodam , ze ciezko mi jechac plynnie autem bez szarpniec...czy dodam gazu czy go odpuszcze autem szarpie nieco.... czy to beda do wymiany poduszki?? jezeli tak to jakie polecacie i ile moga mniej wiecej kosztowac..??


ps.podlaczal ktos moze z Was lusterka M3 ?? odchodzi od nich na krotkim kablu kostka i pasowalo by mi sie do niej podpiac...bo ani kierunkowskazy ani elek.ust.lusterek nie dziala a M3 sa do tego przeciez przystosowane:)

Zgóry dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!!!

Skoti
01-10-09, 14:02
Polecam zacząc od zbieżności :)

ironman
01-10-09, 15:24
jak hamujesz ostro to Cię ściąga ??

PaĆko$
01-10-09, 15:56
zbieznosc, kąty, wyważone nowe opoony = wszystko cacy elegancko, na prostej drodze puszczam kierownice to jedzie prosto, jak hamuje nie trzymajac kierownicy tez jedzie prosto...wiec dzwona chyba nie mial wczesniej....

CroX
01-10-09, 17:20
MOżliwe że hamulce nie łapią równo.Kumplowi z tyłu po lewo płyn wyciekał wężykiem i przy hamowaniu ściagało mu dupe na prawo...także sprawdź hamulce skoro zbierzność jest ok itp...a podczas hamowania ściąga...

ironman
01-10-09, 20:25
przecież napisał przy hamowaniu nie ściąga pytanie tylko czy hamowałeś konkretnie znaczy ostro

PaĆko$
01-10-09, 20:27
Jak pisałem wyżej nie ściąga przy hamowaniu nawet gdy kierownicy nie trzymam rekoma....jedzie prosto...


sciaga gdy agresywnie puszcze sprzeglo i dodam gazu przy zmianie biegu na wysokich obrotach lub tez przy redukcji na wyzszy bieg...

Skoti
01-10-09, 21:03
miała taką sytuację ale winą okazała się zbieżność i teraz mam spokój

ironman
02-10-09, 10:35
jeśli nie zbieżność to moze cos z napędem (?mechanizm różnicowy?) bo to wyglada tak jakby moc szła na jedno koło zaś na drugie w jakimś tam odsetku. Sprawdź lepiej jeszcze raz zbieżność w jakimś innym zakładzie

PaĆko$
02-10-09, 17:08
Niedługo zrobie zbieżnośc choć była robiona 3miesiace temu...
Przyczaiłem dziś , ze gdy najpierw puszcze sprzeglo normalnie i dodam na maxa gazu to auta nie sciaga na prawo
Jednak gdy szybko, agresywnie puszcze sprzeglo, przy czym zazwyczaj dodaje gazu:D to wystepuje to sciaganie, choc nie za kazdym razem ... i teraz pytanie czy to moze to byc cos z tym mechanizmem roznicowym...?? jezeli tak to jak sie do tego zabrac i co mozna zdiagnozowac aby to naprawic??

A moze byc to zwiazane z tym ze kierownica jest malutka i wystepuje na niej niewielki luz powiedzmy 1-2cm prawo lewo i to powoduje ten odskok w bok samochodu.. ?? czesto nie mam idealnie prosto kierownicy a delikatnie w prawo czy tez lewo zeby jechac idealnie prosto... :/