PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe sprzeglo juz do wymiany



bin
29-09-09, 00:14
Wymienilem sprzeglo na nowe jakies 3 miechy temu, dokladnie tarcza NKK + docisk EXEDY i nagle po 1.5 miecha sprzeglo sie slizgnelo od 4tys rpm i sie zjechalo, ogolnie to mozna pojezdzic troche na poczatku pozniej juz nie ma mowy o jakim kolwiek startowaniu spod swiatel, powiedzcie mi co moze byc przyczyna, teraz jeszcze dochodzi dziwny szum lozysk przy biegu jalowym, z tego co widze pare tematow nizej to skrzynia, tez idzie do wymiany, bo zgrzyta przy odcince dwojka, ale czemu nowe sprzeglo tak szybko poszlo sie je...

teraz jest problem bo w sklepie nie wymienia, a mechanik mi wmawia ze to nie ich wina i ze pewno przyjaralem

siemens_15
29-09-09, 00:20
ktoś spartolił sprawę przy wymianie, bo exedy się nie kończy w 3 miesiące nawet przy ostrym jego eksploatowaniu

Skoti
29-09-09, 06:35
albo założył mu inne sprzęgłe zamiast exedy

arekgr
29-09-09, 06:43
A co można spieprzyć przy zakładaniu? Śmierdzi oszustwem...

majsterus
29-09-09, 10:04
ślizgnięcie jets spowodowane:
1. Pęknięciem słoneczka
2. Bardzo mocnym zużycie okładzin ciernych tarczy

pytanie czy dociski exedy mogą współpracować z innymi dociskami??

jezeli piszesz, że pojawił sie szum ze skrzyni, tzn że auta nie oszczędzałeś i pewnie tarcza się nie lekko spaliła.


i dlatego sam wymieniłem sobie sprzęgiełko w moim cifie.
Wiem co mam, wiem jak założone.

mozes
29-09-09, 12:51
pytanie czy dociski exedy mogą współpracować z innymi dociskami??

chyba z innymi tarczami? :)
dlaczego nie
ja mam u siebie docisk exedy i tarczę NKK i wszystko dobrze śmiga

albo założył mu inne sprzęgłe zamiast exedy
pewnie taka opcja też istnieje

Nie pozostaje Tobie nic innego jak zdjąć skrzynie i sprawdzić co tam za zonk siedzi i jakie graty masz włożone
pozdr

skolopendra
29-09-09, 12:55
e tarcza NKK

może trafiłeś na podróbę tarczy ?

najemnik_
29-09-09, 18:54
Uzytkuje tarcze i docisk exedy od roku dosc intensywnie i nie mam takich objawow jak piszesz.

bin
01-10-09, 23:45
dlatego tez sam jestem zaskoczony, nie pozostaje nic innego jak zdjac skrzynie i zobaczyc co tam siedzi, bo jak pojechalem do nich i powiedzialem ze bede reklamowal i nie wiem kto jeszcze za to odpowie to mowili mi pewno przypaliles sprzeglo i to dlatego, bo nie mam co robic tylko wymieniac sprzeglo co 3 miechy

Arturvf500
02-10-09, 11:08
Wymienilem sprzeglo na nowe jakies 3 miechy temu, dokladnie tarcza NKK + docisk EXEDY i nagle po 1.5 miecha sprzeglo sie slizgnelo od 4tys rpm i sie zjechalo

jak tarcza jeszcze cala to zamach musi;) - wystarczylo jak japonce kazali zajrzec do manuala i sprawdzic czy nie ma stozka;)

pozdrawiam
Artur

najemnik_
02-10-09, 18:26
Moze byc taka opcja ze to wina tego ramienia od wysprzeglika umnie bylo zabardzo podciagniete i jak sie silnik nagrzal to sie tak slizgalo ze trzeba bylo w masce PG jezdzic:D

bin
02-10-09, 23:02
jak tarcza jeszcze cala to zamach musi;) - wystarczylo jak japonce kazali zajrzec do manuala i sprawdzic czy nie ma stozka;)

pozdrawiam
Artur

chyba jestem zmeczony bo nic nie rozumiem :D

mozes
03-10-09, 08:15
jak tarcza jeszcze cala to zamach musi - wystarczylo jak japonce kazali zajrzec do manuala i sprawdzic czy nie ma stozka

pozdrawiam
Artur


chyba jestem zmeczony bo nic nie rozumiem
Nie jesteś sam bo ja też nie wiem o co kaman :)

PeJot
03-10-09, 23:16
Branie sprzęgła można regulować przy pedale - mnie kiedyś denerwowało, że zasprzęglało dopiero jak puściłem całkowicie pedał - dało się trochę poprawić (wkręcić głębiej bolec wysprzęglika).

Może trzeba też odpowietrzyć albo zapodać zestaw naprawczy wysprzęglika jak cieknie ...

Arturvf500
04-10-09, 00:59
chyba jestem zmeczony bo nic nie rozumiem :D

zamach moze byc nierownomiernie zuzyty - wtedy po zmienia tarczy nowa sie zle uklada i po jakims czasie zaczyna sie slizgac; wrzuc na tokarke - troche mozna zdjac, byle bez przesady;)


Nie jesteś sam bo ja też nie wiem o co kaman :)

a ja nie kumam co wniosles do tematu

pozdrawiam
Artur

mozes
04-10-09, 09:00
a ja nie kumam co wniosles do tematu
wnoszę tyle, że musi zdjąć skrzynię bo wróżenie z fusów nic tutaj nie pomoże.
może jeszcze sprawdzić czy gdy występują te objawy to łapa od wysprzęglika jest luźna po puszczeniu sprzęgła czy nie występuje gdzieś zacięcie i nie blokuje sprzęgła w połowie nie włączonego go do końca / chociaż nigdy się z tym nie spotkałem/.
Za mało płynu w ukadzie / nieszczelkość pompy/ skutkowało by tym, że nie można włączyć biegu a nie odwrotnie
pozdr