PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z przekładnią kierowniczą POMOCY

Matys222
28-09-09, 11:30
witam

mam problem gdyz po wypadku skrzywiłem przekładnie kierowniczą i nie nadaje sie do regeneracji...
i potrzebuje kupić używaną...

czy kazda przekładnia kierownicza do Hondy 1.5 jest taka sama czy wystarczy żeby była ze wspomaganiem...

bo mechanik mi powiedział że nie wystarczy żeby była przekładnia od 1.5 bo są różne nawet w 1.5 co robic pomocyy???

pozdrawiam honda V gen

mozes
28-09-09, 14:20
bo mechanik mi powiedział że nie wystarczy żeby była przekładnia od 1.5 bo są różne nawet w 1.5 co robic pomocyy???
szukaaaaać i uzupełnić profil bo nawet nie wiemy czy masz V gena czy VI gena chociaż w tym przypadku to nie ma większego znaczenia ponieważ maglownica z VI gena podchodzi do V gena różni się tylko krzyżakiem bo akurat on jest potrzebny od VI gean.
pozdr

Matys222
29-09-09, 09:13
chciałbym jak najszybciej sie dowiedzieć,gdyz auto stoi u mechanika i musze załatwic tą przekładnie i nie wiem czy wystarczy żeby była ze wspomaganiem żeby pasowała...bo mechanik coś napomknoł,że może sie różnić...
więc nie mam pojecia na co mam patrzec przy kupnie żeby pasowała do mojego D15B2...
pozdrawiam

mozes
29-09-09, 13:03
Jeżeli masz civica V generacji tzw. jajko to możesz założyć maglownicę z VI generacji ale musisz mieć krzyżak kolumny kierowniczej od VI generacji - reszta pasuje bez problemu.
Jeżeli miałeś maglownicę z chłodnicą płynu wspomagania to wąż który idzie do maglownicy właśnie ten od chłodzenia po prostu musisz zaślepić i go nie podłączasz.
pozdr

enzo95
04-09-15, 17:07
To jak wkoncu ? pasuje czy nie pasuje ? Bo tez mam ten problem i nei wiem

Hektor139
06-09-15, 22:09
5 i 6 gen mają różne maglownice i nie są wymienne ponoć 6gen przed i polift jeszcze się różniły
A jeśli chodzi o 5 gena to są 2 rodzaje maglownic z 2 lub z 3 przewodami teoretycznie ten 3ci przewód to tylko przelew ( zaworu bezpieczeństwa ) i można go podpiąć pod powrót
Do 5 gena podejdzie tez magiel z 5d do 2000 r (patrzeć na liczbę przewodów )

I to chyba wszystko co do magli myślę że rozwiałem wszystkie wątpliwości