PDA

Zobacz pełną wersję : CZY MOZNA ZAMIENIC SILNIK Z 1.5 12v na 1.5 16 v lub 1.6 16v?



hondapl
20-05-06, 01:07
witam
Własnie udalo mis ie zajezdzic mojego civica i mam teraz problem Obecnie posiadam silnik 1.5 12v (jest to civic z 86r) a chcialbym do niego wlozyc jakis inny nowszy np od civic z 4 gen interesowal by mnie silniczek albo 1.5 16v albo 1.6 tylko ze one wszystkie sa juz na wtryskach a moje 1.5 bylo na gazniku I teraz pojawia sie pytanko czy wogole jest mozliwosc przekladki takiego silnika ????? Co ja bede musial zrobic zeby on odpalil (jakas pompke trzeba dokupic????) ?????????? I czy lepiej dac sobie spokuj z silnikiem z wtryskiem i kupic 1.4 16v na podwojnym gazniku????????? albo 1.5 na gazniku ale czy wogole robili takie w civic 4 gen?????????????

Ralf
21-05-06, 10:02
da to sie wszytsko ;) ale ja bym sie w to nie pchał. Po pierwsze mocowania silnika nie pasują !! to ,ze masz gaźnik to najmoniejszy problem ;) Oczywiście potrzebowałbys bak paliwa od Civca na wtrysku, wiązke, komputer kogoś kto to polutuje ;)

chcesz zostać przy 3 gen ?? bo na pewno łatwiej będzie kupić $ generacje juz z takim silnikiem jaki chcesz