PDA

Zobacz pełną wersję : Dane z czujników!



markero
18-05-06, 00:24
Witam!
Poszukuje informacji o VSS (ilości impulsów na obrót koła lub jednostkę długości), oraz o ilości paliwa wtryskiwanego przez wtryskiwacz w jednoste czasu ml/s lub czegoś podobnego. Dane te są mi potrzebne do zaprogramowania komputera pokładowego. Będzie on pokazywać średnie oraz chwilowe zużycie paliwa. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Pozdrowienia dla wszystkich czytających forum. Markero.

Troll
18-05-06, 08:34
witam.
Sam sie kiedys zastanawiałem z kąd w kabinie kierowcy je złapać . Vss proponuje wziąśc z obrotka. co do wtryskiwacza to sama ilość ci nic nie da ponieważ czasy wtrysku sa rózne zalezne od obciazenia .
Na marginesie projekt kupiłeś / zrobiłeś / itd moze sie podzielisz dokumentacja
coś niecos też mam z tego tematu . ( pomocna jest elektroda i ep ..forum)
jakie auto roki itd??? moze watro luknąć w EPC ( chodzi o czujniki)

markero
18-05-06, 11:26
Witam!
Pomysł na taki komputerek miałem już dość dawno. Parametry te są mi potrzebne do timerów stąd potrzebuje tych informacji. Udało mi się znaleść informację o wtryskach iż ich parametr to "240cc". Wydaje mi się że to wydajność wtryskiwacza a pewności mi brak. Co do samego wtrysku to chcę zliczać czas wrtysku i mierzyć drogę przejechaną w jednostce czasu i stąd robić przeliczanie zużycia paliwa. Taki jest ój pomysł na takie cudo. Co do ELEKTRODY to przeczytałem to forum i traktuje je jako podpowiedź do własnych prób. Jak moje próby się powiodą to wtedy będę mógł służyć innym pomocą przy ich komputerkach. Będzie to wynikać z konkretów a nie z "wydaje mi się że tak jest".
Pozdrowienia Markero!

cubah
18-05-06, 12:13
Witam!
Pomysł na taki komputerek miałem już dość dawno. Parametry te są mi potrzebne do timerów stąd potrzebuje tych informacji. Udało mi się znaleść informację o wtryskach iż ich parametr to "240cc". Wydaje mi się że to wydajność wtryskiwacza a pewności mi brak. Co do samego wtrysku to chcę zliczać czas wrtysku i mierzyć drogę przejechaną w jednostce czasu i stąd robić przeliczanie zużycia paliwa. Taki jest ój pomysł na takie cudo. Co do ELEKTRODY to przeczytałem to forum i traktuje je jako podpowiedź do własnych prób. Jak moje próby się powiodą to wtedy będę mógł służyć innym pomocą przy ich komputerkach. Będzie to wynikać z konkretów a nie z "wydaje mi się że tak jest".
Pozdrowienia Markero!

Hmmm nie wiem po co az tak kombinowac, mozna wziac sygnal z czujnika podcisnienia ktory proporcjonyje sygnal wyjsciowy od ilosci mieszanki dostarczanej w jednostce czasu do kolektora...

markero
18-05-06, 12:37
Witam!
A jaką wartość ma ten sygnał i gdzie wchodzi do komputera i w jaki sposób jest powiązany z przejechaną drogą.
Pozdrowienia Markero!

cubah
18-05-06, 13:49
Witam!
A jaką wartość ma ten sygnał i gdzie wchodzi do komputera i w jaki sposób jest powiązany z przejechaną drogą.
Pozdrowienia Markero!

Napiecie zalezne chyba od podcisnienia, czujniki opisane sa w servisowce dokladniej i ich charakterystyki.

A po co ci zaleznosc od drogi? Myslsalem ze chodzi o ilosc spalonego paliwka...
Do drogi raczej predkosciomierz;)

qba1983
18-05-06, 21:47
sory za OT
...ale panowie jesli juz do czegos dojdziecie to zrobcie jakis tutorial :smile:
powiedzmy ze jestem w stanie sobie to zrobic i zamontowac,( oczywiscie z mapka ;) ) ale za nic w swieci sam by tego nie wymyslil, wiec jak by tak dokladny schemacik, to by bylo super :D
Pozdrawiam i zycze udanych projektow :one: , czekam z niecierpliwosscia :064:

markero
18-05-06, 23:19
Witam!
Chciałbym znać chwilowe parametry zużycia paliwa w l/km. Tak sobie to wymyśliłem i tak ma większość komputerów pokładowych w samochodach. Wydaje mi się że taki komputerek to fajny bajer. Stąd moje zainteresowanie tymi właśnie parametrami.
Pozdrowienia Markero!

Troll
19-05-06, 08:16
Moze sie komus przyda..sam nie mam na razie czasu ( i chyba checi) to zrobić ( nie chce mi sie pracy do domu zabierac) heee hmm ocs nie moge zał wysłac jak powiecie gdzie to moge załadowac to bedzie płytka program opis :)

cubah
19-05-06, 09:57
Moze sie komus przyda..sam nie mam na razie czasu ( i chyba checi) to zrobić ( nie chce mi sie pracy do domu zabierac) heee hmm ocs nie moge zał wysłac jak powiecie gdzie to moge załadowac to bedzie płytka program opis :)

sproboj do obrazka i wrzuc tu www.imageshack.us

TeeS1975
19-05-06, 16:19
Takie komputerki są dostępne w necie www.tomektak.republika.pl
Ja mam u siebie i działa bez problemu, podłącza się to to pod 1 wtryskiwacz bezpośrednio w komorze silnika i pod sygnał do prędkościomierza w desce rozdzielczej reszta to zasilania ;))) błąd wskazań jest bardzo mały

pozdro all :roll:

qba1983
20-05-06, 11:11
Takie komputerki są dostępne w necie www.tomektak.republika.pl
Ja mam u siebie i działa bez problemu, podłącza się to to pod 1 wtryskiwacz bezpośrednio w komorze silnika i pod sygnał do prędkościomierza w desce rozdzielczej reszta to zasilania ;))) błąd wskazań jest bardzo mały

pozdro all :roll:

powiedz gdzie zamontowales to cacko, zrob jakies zdjecie(jak mozesz). mysle sobie ze fajnie by bylo, gdyby zamontowac to w miejsce oryginalnego zegara, tyle ze chyba sie nie zmiesci w wysokosc :?: napisz co i jak, podziel sie wrazeniami(czy warto wydac 300zl) :?:

TeeS1975
22-05-06, 11:36
Mieści się bez problemu w miejsce oryginalnego zegara, z jednej strony zostaje troche miejsca które trzeba jakoś zamaskować, jeszcze tego nie zrobiłem ;))
jak zrobię fotki to wrzucę

pozdro all

[ Dodano: Pią 26 Maj, 2006 ]
http://img239.imageshack.us/my.php?image=komp22ac.jpg

http://img239.imageshack.us/my.php?image=komp13rr.jpg