PDA

Zobacz pełną wersję : STUKA GDY JEST MOKRO



maar79
16-05-06, 21:21
Mam dość nietypowy problem. Otóż gdy jest na zewnatrz mokro (pada deszcz lub wjade w kalużę) dochodzi z tyłu z dwoch stron stukanie. Slychać doslownie jakby jakies cześci obijały o podwozie. Najdziwniejsze jest to że gdy jest sucho nic się nie dzieje.....Niewiem czy to problem z jakąś czescia zawieszena czy co? Z autem nic konkretnego sie nie dzieje i zachowuje sie podczas jazdy w porzadku. Czy ktos ma jakiś pomysł co to moze byc?

Furious
16-05-06, 22:02
tuleje prawdopodobnie

boomer
16-05-06, 22:21
Zadne tuleje a sprezyny a dokladnie jakies dziwne naprezenia bylo o tym wiele razy proponuje skorzystac z opcji szukaj

michal750
16-05-06, 22:23
U mnie podczas deszczu odzywaly sie piasty w tylnych kolach, ale to bylo takie charakterystyczne "chrupanie"

wieshaq
16-05-06, 22:32
ty mialem to samo

nie ma szans zeby to sprzyny. musialbys tego posluchac. dziwna akcja. nigdy nie doszedlem co to bylo

ppm702
16-05-06, 23:32
jak są wyrobione tyleje dolne na amorach to na mokrym stuka. Pojeździj jeszcze tak z 5-7tys km i będzie Ci stukać też na suchym ;)

kiero
17-05-06, 07:22
sa to sprezyny mam to samo ...

ANTEK
17-05-06, 08:37
mialem to samo i byly to tuleje ;)

boomer
17-05-06, 09:32
To sprezyny i tuleje i piasty :)

Rikoo
17-05-06, 09:34
czyli musisz wymienic



sprezyny i tuleje i piasty

i bedzie git 8)

RDK
17-05-06, 10:40
panowie, mi cos napieprza na nierownosciach :/ dzwiek dochodzi z lewej strony (wiec to nie wydech) stukanie jest nie do zniesienia, ostatnio wymieniłem wszystkie tuleje z tyłu, nie wiem co to za badziew, dzwiek dochodzi jakby zpo srodku wysokosci tylu samochodu (tak jakby na wysokosci gornej czesci amortyzatora, nad kołem) niewiem co to jest, jest to wkurzające, byłem w stacji kontroli bo mam przeglady zawieszenia za darmo, koles powiedzial ze nic nie widzi, jedynie tuleje do wymiany, tuleje jak pisałem wymieniłem i nadal ten sam dzwiek, chyba ze to wydech na srodku, ale dzwiek pochodzi z lewej strony, w bagazniku nie ma co pukac wiec juz jestem glupi :/
i nie ma znaczenia czy na makro czy nie

s3kawek
17-05-06, 10:53
panowie, mi cos napieprza na nierownosciach :/ dzwiek dochodzi z lewej strony (wiec to nie wydech) stukanie jest nie do zniesienia, ostatnio wymieniłem wszystkie tuleje z tyłu, nie wiem co to za badziew, dzwiek dochodzi jakby zpo srodku wysokosci tylu samochodu (tak jakby na wysokosci gornej czesci amortyzatora, nad kołem) niewiem co to jest, jest to wkurzające, byłem w stacji kontroli bo mam przeglady zawieszenia za darmo, koles powiedzial ze nic nie widzi, jedynie tuleje do wymiany, tuleje jak pisałem wymieniłem i nadal ten sam dzwiek, chyba ze to wydech na srodku, ale dzwiek pochodzi z lewej strony, w bagazniku nie ma co pukac wiec juz jestem glupi :/
i nie ma znaczenia czy na makro czy nie

Tak jak pisalem juz w innym watku moga to byc amory (chyba dobrze uslyszalem ze to maory a nie sprezyny). Kiedys podobno byla taka akcja w serwisach hondy ze upychali gdzies filc nasaczony olejem. Szczegolow nie znam.
Ja zmienilem u siebie tuleje i stuka tak samo.

ppm702
17-05-06, 10:57
panowie, mi cos napieprza na nierownosciach :/ dzwiek dochodzi z lewej strony (wiec to nie wydech) stukanie jest nie do zniesienia, ostatnio wymieniłem wszystkie tuleje z tyłu, nie wiem co to za badziew, dzwiek dochodzi jakby zpo srodku wysokosci tylu samochodu (tak jakby na wysokosci gornej czesci amortyzatora, nad kołem) niewiem co to jest, jest to wkurzające, byłem w stacji kontroli bo mam przeglady zawieszenia za darmo, koles powiedzial ze nic nie widzi, jedynie tuleje do wymiany, tuleje jak pisałem wymieniłem i nadal ten sam dzwiek, chyba ze to wydech na srodku, ale dzwiek pochodzi z lewej strony, w bagazniku nie ma co pukac wiec juz jestem glupi :/
i nie ma znaczenia czy na makro czy nie
stawiam na górną poduszkę amortyzatora...

RDK
17-05-06, 11:36
i to by miało sens :/
droga ta nieprzyjemnosc ?

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 ]
ale cholera jasna, sprawdzal mi ziomek zywotnosc amorków, wiecie te drgania na przegladzie co robią, i nic nie wyjkazalo ze amor jest walniety :/
moze te badanie nie wykazuje takich ubytków ?

LIO
17-05-06, 15:55
moze to byc wszystko zatem
proponuje jechac na kanal i niech ktos przejrzy cale zawieszenie. Nie jestesmy wróżkami. Objawy są podobne dla różnych elementów.
W temacie oczywiście burdel sie zrobil, a przypominam ze to dzial techniczny, a nie HydePark. Troszke powagi...

Wally
17-05-06, 16:05
Nie wiem czy to to samo ale mi hmmm stukaja/obracaja sie cos jakby tylne sprezyny. Slychac to wyraznie jak jest mokro, myslalem, ze sprezyny sa pekniete ale nic takiego nie stwierdzilem, civek jest zglebiony ok 35-40mm. Cos jakby metal uderzal, obcieral sie o inna metalowa czesc.

LIO
17-05-06, 16:14
bo jak masz sprezyne zarzucona na seryjny amortyzator, to nie ma tej sily rozpierajacej, jak byc powinna i zwoje obijaja sie o siebie wydajac różne dzwieki, a zawieszenie nie pracuje jak powinno.

RDK
17-05-06, 17:09
Nie jestesmy wróżkami
ziomku wiem ze nie jest nikt wrozką :) ale wtedy ten dział stracił by sens, a po to tak szczegółowo opisałem przypadłość mojego auto, bo liczyłem ze ktoś miał coś podobnego, jak pisałem byłem już sprawdzać, ale zmienie miejsce diagnozowania i zobacze co tam piszczy
luzik
pozdr ;)

maar79
17-05-06, 17:13
Ale jesli nawet sa źle dobrane sprężyny da amortyzatorów to dlaczego słychac to tylko jak jest mokro o to jest pytanie..............

bartol
17-05-06, 19:37
Nie wiem czy to to samo ale mi hmmm stukaja/obracaja sie cos jakby tylne sprezyny. Slychac to wyraznie jak jest mokro, myslalem, ze sprezyny sa pekniete ale nic takiego nie stwierdzilem, civek jest zglebiony ok 35-40mm. Cos jakby metal uderzal, obcieral sie o inna metalowa czesc.

Mam dokladnie to samo w EG5 :roll:

boomer
17-05-06, 21:14
Oj ludzie ludzie archiwum sie klania. Pisalem juz kiedys tak po prostu jest

Pozer
17-05-06, 23:53
U mnie jest to samo i też zauważyłem to tylko gdy jest mokro.
Z tego co mi powiedziano na przeglądzie to do wymiany mam tuleje na wahaczach ale czy to bedzie to? Najlepiej jechac na przegląd całego zawieszenia i wtedy wszystko wyjdzie.
Dodam że też mam glebę ok 35-40 mm, a jeśli chodzi o zywotnośc amortyzatorów to badanie diagnostyczne wykazało jeszcze 50% sprawności przód i 60% tył. Oczywiście owe pukanie słychać z tyłu

boomer
18-05-06, 10:02
1. Stuki na mokrym dochodzace ze sprezyn sa inne niz stuki kiedy do wymiany mamy tuleje, laczniki i inne *******y
2. Stuki ze sprezyn maja prawo sie pojawiac nawet na seryjnym zawieszeniu zamiast gdybac podzwoncie po serwisach
3. Jezeli ktos nie jest w stanie dokladnie okreslic zrodla odglosu, jego dzwieku to skad mamy wiedziec co to jest?

LIO
18-05-06, 15:13
darmowe przeglady w Hondzie do 2 czerwca, wiec zapisywac sie i sprawdzic to sobie

boomer
18-05-06, 15:37
LIO dal najlepsze rozwiazanie problemu :)

michal750
18-05-06, 16:53
darmowe przeglady w Hondzie do 2 czerwca, wiec zapisywac sie i sprawdzic to sobie
We wszystkich? Pokaz oficjalne info.

boomer
18-05-06, 17:15
Wiekszego lenia nie widzialem zeby samemu nie sprawdzic

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=192090#192090

http://www.honda.pl//szczegoly.php?przedm=7817802&grupa_p=10

maar79
18-05-06, 18:25
Zapomniałem dodać iż mam glebe -30mm (żółte sprężyny firmy APEX). Nie mam pewności czy zostały dobrze dobrane do amortyzatorów . Możliwe zę amory są seryjne. Więc może BOOMER ma racje iż źle dobijaja i stad ten odgłos. Dzis probowałem sie wsłuchac i na 99% odgłos tak jak mowlem podobny jest do obijana w blache podwozia w okolicach wlasnie amorów. Sprawdzałem amortyzatory 0,5 roku temu i nie wykazało to badanie ich zużycia. Niemożliwe że nagle sie schrzaniły bo w sumie z autem nic sie nie dzieje podczas jazdy niepokojacego jesliby już cos miało być z nimi nie tak. Dziwne jest tylko to ze na mokrym tak stuka.

GrzechuLSi
20-09-06, 23:38
kozystajac z tematu o TULEJACh i nierozpoczynajac nowego chcialbym sie zapytac odnosnie takiej sprawy bo kiedy jade do 100km/h jest wsyztko oki ale jak zaczynam jechac juz powyzej 100 i gdy naciskam gaz to zaczyna mi cos stukac jakby terkotac niewiem jak to nazwac w tylenej osi jakby w lewym kole a czym wiecej gazu dodaje tym glosniej tlucze. Niemam pojecia co to jest pomyslalem o tulejach wiec umiescilem post tutaj. HeLp :570:

s3kawek
21-09-06, 08:54
kozystajac z tematu o TULEJACh i nierozpoczynajac nowego chcialbym sie zapytac odnosnie takiej sprawy bo kiedy jade do 100km/h jest wsyztko oki ale jak zaczynam jechac juz powyzej 100 i gdy naciskam gaz to zaczyna mi cos stukac jakby terkotac niewiem jak to nazwac w tylenej osi jakby w lewym kole a czym wiecej gazu dodaje tym glosniej tlucze. Niemam pojecia co to jest pomyslalem o tulejach wiec umiescilem post tutaj. HeLp :570:

Z tego co napisales to terkocze Ci od naciskania gazu a nie od prędkości. Tuleje nie terkoczą bo to nie jest czesc ruchoma, tylko element metalowo gumowy wiec najwyzej moze Ci stukać na dziurach gdyby to byla tuleja.

p4bi5
29-09-06, 22:30
Hmm, panowie odkupie temat bo chyba najlepiej tu pisać - ostatnio jak było mokro to zaczęło strasznie coś skrzypieć z tyłu - cukierki już wymieniłem bo byłem przekonany że to jest to - jak jest sucho to praktycznie nic nie słychać, jak samochód załadowany to znowu skrzypi - na szarpakach wszystko w porządku tylko ten dzwięk denerwujący - co to może być ? Czy może zwoje spreżyn obcierają sie i tak słychać ?

tomekk
29-09-06, 23:03
Czy może zwoje spreżyn obcierają sie i tak słychać ?
Ja stawiam właśnie na sprężyny.

p4bi5
29-09-06, 23:16
A co najlepiej z tym zrobić - mam obniżone zawieszenie i sprezyny tez sa krotkie

Pozer
29-09-06, 23:39
Ja dziś byłem u mechaniora i do wymiany mam tulejki małe i duże z obedwy stron na wachaczach.
Będe wymieniał za jakieś 2-3 tygodnie to napiszę jak się sprawuje auto po tych wymianach

mtothaj
03-03-08, 11:45
Mam dość nietypowy problem. Otóż gdy jest na zewnatrz mokro (pada deszcz lub wjade w kalużę) dochodzi z tyłu z dwoch stron stukanie. Slychać doslownie jakby jakies cześci obijały o podwozie. Najdziwniejsze jest to że gdy jest sucho nic się nie dzieje.....Niewiem czy to problem z jakąś czescia zawieszena czy co? Z autem nic konkretnego sie nie dzieje i zachowuje sie podczas jazdy w porzadku. Czy ktos ma jakiś pomysł co to moze byc?

Moze to byc kwestia wydechu - w jakims Honda TSB znalazlem nastepujaca wzmianke - nie dotyczy to stricte Civica 92-00, niemniej jednak nie wykluczone ze u Nas jest analogiczna sytuacja :

Buzz After Driving Through Puddle: 01 Civic DX, LX On, 01 Civic DXs and LXs
If your customer complains of a hearing a buzz or feeling a vibration after driving through a puddle, the problem may be that exhaust pipe B is hitting the body. Cold water splashing onto the pipe can cause thermal shock, temporarily changing the pipe's shape and causing it to hit the body. To fix this problem, replace exhaust pipe B with P/N18220-S5D-A12,H/C 66932 12. The replacementpipe has a different shape to com ensate for thermal shock.

agent_lol
03-03-08, 14:52
Nie wiem czy to to samo ale mi hmmm stukaja/obracaja sie cos jakby tylne sprezyny. Slychac to wyraznie jak jest mokro, myslalem, ze sprezyny sa pekniete ale nic takiego nie stwierdzilem, civek jest zglebiony ok 35-40mm. Cos jakby metal uderzal, obcieral sie o inna metalowa czesc. ja też mam tak samo w ej9 :)

Hartke
03-03-08, 16:28
MI tez stuka ;/ No i wkońcu ma ktos na to jakąs rade?

zumek
03-03-08, 16:43
ja mam tak w swoim EJ2, dziwne ze stuka tylko w deszczu;////

Trek
03-03-08, 21:22
ja mam dokładnie to samo ;/ Tylko gdy jest mokro stuka :/

mtothaj
03-03-08, 21:58
ja mam dokładnie to samo ;/ Tylko gdy jest mokro stuka :/

IMO pomijajac wspomniana ewentualnosc zwiazana z wydechem, stukanie gdy jest mokro wystepuje na skutek wilgoci dostajacej sie do wyrobionych elementow gumowych zawieszenia. Z drugiej strony mamy chociazby w tym watku przyklady na to ze mimo wymiany wszystkich gumek z tylu, stukanie nadal wystepuje :speszony:
U mnie np. zawieszenie nie ma jakichkolwiek luzow, a wydech wraz ze wszystkimi mocowanimi jest nowy, a mimo tego gdy robi sie mokro potrafi stukac.

nycha
04-03-08, 10:28
mam dokłądnie to samo . Gdy jest sucho nic nie stuka gdy jest mokro stuka z tyłu dodam ze również mam nieco obniżoną V gen

Radiowiec
04-03-08, 15:07
Temat został już dawno wyjaśniony na forum 5D. Takie stuki, gdy jest mokro, to wina sprężyn, podobno jest to wada fabryczna. Jeden kolega z forum napisał, jak to naprawić, ja mogę tylko mniej więcej powtórzyć, bo jeszcze się za to nie zabrałem. Otóż, wystarczy na jeden zwój sprężyny wsunąć wąż igielitowy, podobno nastaje cisza...

jez733
29-11-10, 18:17
Panowie, no to ja dołączam do grona stukających. U mnie troszkę zawieszenie skrzypiało, w sobotę wymieniłem koła z alusków na zimówki na felgach stalowych i zaczęło pukać.. Na początku myślałem że coś w bagażniku ale ogarnąłem cały kufer i nic dalej stuka, czyli coś w zawieszeniu chyba. Mam takie pytanko czy podczas mrozów takich jak aktualnie nastały też macie to denerwujące pukanie?