PDA

Zobacz pełną wersję : D15b JDM + Multimatic



wiesiekt1
20-09-09, 23:57
Kupuje silnik d15b JDM ze skrzynią Multimatic. Co sądzicie o tym zestawie? Czy to będzie dobrze latało? Czy trzeba modyfikować pedały, czy tylko ten od sprzęgła wywalić? Czy są problemy z nabyciem rozrządu i wszelkich uszczelek do tego silnika, który wychodził tylko na rynek japoński. Proszę o rady.

Tompro
21-09-09, 09:07
Co do samego silnika to ok. Problemów z częściami nie będzie, mogą co najwyżej być zagadki od którego silnika dany element założyć czyli od D15 czy też D16. Co do skrzyni to jak się zwali to nikt ci raczej tego nie ogarnie, bo raczej mało tego jest u nas.

gruszkin
21-09-09, 12:59
ja jesli dobrze pamiętam do mojego d15b wlasnie z tej generacji rozrząd mialem taki jak d15z6, te silniki sa pod paroma względami bardzo podobne. mianowicie one oba mają zawór EGR. ja go usunąłem kompletnie zmieniając kolektor ssący na taki od d16y8 gdyż OBD1 nie ogarnia tego. Jesli wsadzasz yto do 6gena to będzie bezproblemowo raczej, troche elektryke zmodyfikować no i zabawa z pedałami, bo skoro chcesz zostawić automata to niestety ktos bedzie musiał chyba przerobić pedały na automat no i nie wiem jak z seryjną Twoją dźwignią zmiany biegów.

Jesli chciałbyś jednak zrobić z tego manuala, to roboty troche więcej się robi gdyż komputer obsługuje automata tylko i wyłącznie, a poniewaz jest to obd2 - nie da się go przeprogramować na manuakla-wtedy pozostaje pociągnąc wiązkę OBD1 ,zakupic kompa p28 i, jak dla mnie-pogadać z Mlekiem (uzytkownikiem tutaj forum) bo o ile wiem, jako jedyny uruchomił obydwa VTECi na obd1 w Polsce.u mnie.

wiesiekt1
21-09-09, 18:08
Pedały będę miał razem ze skrzynią. Gałkę zmiany z konsolą tez będę miał od dawcy. Dołoży mi również chłodnicę, bo wiem, że ta moja może nie pasować

gruszkin
21-09-09, 18:32
pozazdrościć w takim razie i zyczyc udanego swapika:)

sunnboy
21-09-09, 22:11
jedziesz z koksem i kolejny d15 do squadu ;)

wiesiekt1
22-09-09, 00:04
Na razie czekam na dostawę a potem powoli będziemy grzebać. (może się uda)

sky83
22-09-09, 12:30
Ta skrzynia to CVT o kodzie M4VA,jest baaardzo !!!! wyczulona na nieterminowe zmiany oleju (oczywiście w Polsce jedyny podchodzący to CVT-F za 250 zł 4L :rolleyes: Nie wiem jak w jdm-ach,ale u mnie jest do niej osobny komp sterujący(niezintegrowany z silnikowym).Rozumiem,że dźwignie sterowania z przełacznikiem sport i econo też masz w komplecie??

wiesiekt1
23-09-09, 00:43
Tak. oczywiście wszystko w komplecie... Mam nadzieje, tak sie umawiałem ze sprzedającym. Na dniach będę miał więc sprawdzę

sky83
23-09-09, 17:41
Skrzynka jest dosyć specyficzna, trzeba dobrze wyczuc pedał gazu;) Jeśli to nie tajemnica to napisz na PW skąd masz te części( silnik i skrzynie) i ile Cie to wyniosło? Tak jak mówiłem, do ksztorysu swapa wpisz koniecznie zmiane oleju w skrzyni(najlepiej razem z filtrem) . No i oczywiście zwróc uwage na to czy dawca cześci to przed czy polift . Poliftowe auta z CVT miały komp do skrzyni zintegrowany z silnikowym,natomiast modele przedliftowe miały te kompy osobno(co bardzo ułatwia np. swap na manual:) Tak przynajmniej było w EK1 na rynki EU i USA . Pozdrawiam.

wiesiekt1
24-09-09, 11:46
Dzięki za rady. Na pewno zrobię zmianę oleju razem z filtrem i będę przestrzegał terminowych wymian. Nie wiem czy pochodzi ona z poliftowej czy przedliftowej wersji, ale chyba jest jeden komp. a jak często trzeba robić zmianę oleju w skrzyni?

Rikoo
24-09-09, 12:00
jak co mam taka skrzynie na sprzedaz bedziesz mial zapas:p

majkel
24-09-09, 12:06
....Nie wiem czy pochodzi ona z poliftowej czy przedliftowej wersji, ale chyba jest jeden komp....

ja tego nie kupuję, a wiem o tym konkretnym swapie chyba więcej od ciebie :)
silnik jak i skrzynia suche, dobrze lata, pochodzi z przedlifta

sky83
24-09-09, 13:04
Mam prośbe,jak juz ogarniecie swapa to wrzućcie filmik jak to autko przyspiesza w poszczegolnych trybach pracy tej skrzynki.Ciekaw jestem czy ta róznica 15 KM mocy miedzy D16Y5 VTEC-E a D15 VTEC jest bardzo odczuwalna w jeździe?? Jak coś to ja bede miał niedługo jedną taka skrzynię na części:)