PDA

Zobacz pełną wersję : zbyt wysokie obroty



hokej
15-05-06, 12:37
mam problem z obrotami sa za wysokie bo jak silnik jest zimny to sa w granicach 2000 do 2100 a jak sie rozgrzeje to spadaj do 1500 (czasem do 1300) Dzieje sie to od momentu wyczyszczenia przepustnicy i silniczka krokowego!!!!!!!!
problem był juz na forum ale porobiłem wszystko tak jak pisaliscie kiedys jednak nic nie pomogło!!! Były restarty kompa, wszystko jeszcze raz ponownie sprawdzone i przeczyszczone i nic! obroty dalej sa tak wysokie!! :sad:

co robic????

siemaR
15-05-06, 18:12
a regulacja obrotów? nie da się ich ustawić śrubą do regulacji? linka od gazu nie jest za mocno naciągnięta?

mighty
15-05-06, 18:36
śruba jest na maxa dokręcona i takie wlasnie są obroty. linka gazu jest ok.
wygląda to mniej więcej tak - przy dodaniu gazu obroty spadają na normalną wartość i prawie w tej samej chwili rozlega sie buczenie, obroty rosną do 1500 i buczenie ustaje.

siemaR
15-05-06, 18:56
może dostaje gdzieś lewe powietrze ? zamieńcie się krokowymi i przepustnicami na chwile i zobaczycie czy będzie to samo - max godzina robotki, a wyeliminujecie tps, przepustnicę i krokowy ;)

sajmon1100
15-05-06, 20:13
śruba jest na maxa dokręcona i takie wlasnie są obroty. linka gazu jest ok.
wygląda to mniej więcej tak - przy dodaniu gazu obroty spadają na normalną wartość i prawie w tej samej chwili rozlega sie buczenie, obroty rosną do 1500 i buczenie ustaje.
miałem to samo- po wyczyszczeniu przepustnicy musiałem odkrecic troszke srubkę która jest pod samym tym kółkiem co trzyma linke od gazu (kołeczko ze spręzyna co otwiera przepustnice -jak palcem te kóło podniesiesz to podnim jest jeszcze jedna taka srubka z nakrętka kontrującą od dołu - wykreć jąz niecałe 2 obroty i skontruj spowrotem powinno ustać -jak nie znajdziesz tej regulacji to ci fotke zapodam gdzie to jest

hokej
20-05-06, 00:37
jak nie znajdziesz tej regulacji to ci fotke zapodam gdzie to jest


wrzucaj fotke!

siemaR
20-05-06, 02:05
nie kombinuj z tą śrubą - ona ustala położenie zamkniętej przepustnicy i teoretycznie sie nią nie reguluje. Śrubą od obrotów powinno się dać całkiem "zdławić" silnik tak żeby gasł, albo dać mu tyle powietrza żeby miał za duże obroty - jak nie masz takiego zakresu regulacji to szukaj przyczyny dlaczego tak nie jest. Sajmon - jeśli ta śruba o której piszesz byłaby za bardzo wykręcona to przepustnica by się nie zamykała, i obroty nie spadałyby do prawidłowych a później "same" by nie rosły - a tak to wygląda po tym co pisze Mighty.

hokej
20-05-06, 09:11
oki najpierw zrobimy pare zamianek z mightym i sie zobaczy :!:

Lord_ZED
20-05-06, 20:26
Ja w swojej starej pokręciłem tą śrubką przy przepustnicy. NIE POLECAM.
Potem za h... niemogłem dojśc jak było. Pozatym w manualu pisało aby nie kręcić. I chyba mają racje aby tym nie kręcić. Ja stawiam na jakaś nieszczelność z lewym powietrzem.

sajmon1100
20-05-06, 20:44
nie kombinuj z tą śrubą - ona ustala położenie zamkniętej przepustnicy i teoretycznie sie nią nie reguluje. Śrubą od obrotów powinno się dać całkiem "zdławić" silnik tak żeby gasł, albo dać mu tyle powietrza żeby miał za duże obroty - jak nie masz takiego zakresu regulacji to szukaj przyczyny dlaczego tak nie jest. Sajmon - jeśli ta śruba o której piszesz byłaby za bardzo wykręcona to przepustnica by się nie zamykała, i obroty nie spadałyby do prawidłowych a później "same" by nie rosły - a tak to wygląda po tym co pisze Mighty.
ale mialem identyczne objawy i jak podkreciłem i 1mm ta srubke wszystko ustało -zrobi dzis fotke to se zobaczycie