Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : swap silnika potrzebuje pomocy!



kamix666
17-09-09, 23:08
ma ktoz moze jakis opis jak wyjac silnik co trzeba zrobic po kolei zeby wyszedl prosto i gladko
z gory thx

sane
17-09-09, 23:11
:D
A co tu opisywać?
Odpinasz wiązkę, odpinasz układ paliwowy, spuszczasz płyn chłodzący, odpinasz układ chłodzenia, odkręcasz wydech, odpinasz półosie i wyciągasz ;)

kamix666
17-09-09, 23:16
a bez odpinania polosi nie pojdzie?

sane
17-09-09, 23:18
No jak górą chcesz wyciągać, to ciężko będzie...
Dołem być może da radę jak wypniesz sworznie...

kamix666
17-09-09, 23:26
dzis probowalem z kolega wyjac bez skrzyni ale to nie mozliwe za malo miejsca na ruch
czyli musze wyjac razem ze skrzynia i polosie odpiac cos juz wiecej mi swita :D
jutro z rana bedw walczyc z odkreceniem polosi ciekawe jakie beda stawiac opor

arekgr
18-09-09, 07:06
Bzdura kolego :D Ja wyciągałem górą, bez rozpinania półosi. Jest ciężko, nie powiem, ale się da, naprawdę ;)

kamix666
18-09-09, 08:34
mozesz opisac co robiles po kolei? co zrobiles ze skrzynia zostawiles ja czy wyszla razem z silnikiem?

Tompro
18-09-09, 09:22
mozesz opisac co robiles po kolei? co zrobiles ze skrzynia zostawiles ja czy wyszla razem z silnikiem?

No chyba kolega wyżej napisał, że bez rozpinania półosi to jest oczywiste, że bez skrzyni wyjął silnik. Nie wiem z czym masz problem z wyjęciem silnika. Bierzesz lampe w łape i patrzysz co ci blokuje i jak silnik wyjąć, żeby wyszedł. Szczerze mówiąc to jak masz coś do wyciągania, że go ręcznie nie targasz to o wiele przyjemniejsza jest robota wyjmując całość.

A jak jeszcze czegoś nie wiesz to polecam ściągnąć manual, tam masz wszystko krok po kroku opisane.

arekgr
18-09-09, 11:06
kamix666, ciężko mi to ot tak opisać... Największy kłopot, to "rozłączenie" skrzyni i silnika, a później trafienie wałkiem w otwór :D Na szczęście miałem pożyczonego "dźwiga", więc silnik miałem podniesiony na dwóch łańcuchach, a skrzynię podpartą podnośnikiem i drewnianym klockiem. Oczywiście poradziłem sobie bez kanału :)

sane
18-09-09, 11:40
Bzdura kolego :D Ja wyciągałem górą, bez rozpinania półosi. Jest ciężko, nie powiem, ale się da, naprawdę ;)


No jak górą chcesz wyciągać, to ciężko będzie...

nie napisałem, że się nie da :cool:

kamix666
18-09-09, 13:47
koledzy dzieki wytargalem calosc ;) teraz zabawa w druga strone