PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka SRS



olqszteam
16-09-09, 22:41
Witam
male pytanie??:cool:
mam poduszki powietrzne w d15z6 96r...i moje pyanie to czy kontolka od poduszek SRS - powinna sie zapalic po przekreceniu kluczyka czy tez nie...
bo u mnie to ona wogole sie nie pali... to dobrze??:rolleyes:

teg
16-09-09, 22:54
Niedawno kupiłeś i nie sprawdziłeś tego przy oględzinach? :) Powinna się zapalać i gasnąć, o ile pamiętam, ostatnia, po ok. 6 sek. od zgaśnięcia Check Engine.

A co do tego czy masz poduszki, to bym nie był taki pewien ;)

olqszteam
16-09-09, 22:57
no nie sprawdzalam przy ogledzinach...,szczerze nie wiedzialem jak ma byc...
co to moze onaczaczac...,ze poduszki nie zareaguja czy moze wogole ich nie ma bo auto bylo uczestnikiem kolizji??

teg
16-09-09, 23:01
Sprawdź, czy jest żarówka. Albo nie ma, albo kabelki są przecięte czy coś w tym stylu.
Od tego zacznij, może żarówka się spaliła po prostu, nie ma co panikować od razu. Może też coś się z systemem poduszek stało a sprzedający nie chciał żeby ktoś od razu wypadek podejrzewał. Spokojnie :) To 6 sek to jest wartość dla angielskiej wersji samochodu (5D), tu może być inaczej, niech napiszą Ci co taką mają :)

Polecam gorąco forum www.bezwypadkowe.net, tam się sporo dowiesz. Oględziny samochodu przy kupnie to naprawdę jest sztuka :/

olqszteam
16-09-09, 23:03
wiedzialem ze auto mialo kolizje - to poznalem:cool:
tylko nie wiedzialem jak ma byc i chcialem sie upewnic...
dzieki wielkie

teg
16-09-09, 23:15
To po co kupiłeś? :D Mam nadzieję, że nic strasznego i że było naprawione z głową.
Powiem Ci, że wyjmowanie żarówki to stary trick, nowocześni polscy handlarze łączą ze sobą żarówkę SRS z np. Check Engine, wtedy obie zapalają się i gasną, a kto tak naprawdę patrzy na to, że gasną razem? :) W uzyciu są też patenty z rezystorkiem.