PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne grzanie silnika



gemboj_ILTG
16-09-09, 09:46
Witam wszystkich klubowiczów
Mam problem z nagrzewaniem się silnika. Od jakiś może 2 tygodni walczę z tym i dalej jest ciągle coś nie tak:
Został już wymieniony Termostat bo gdy zobaczyłem w jakim stanie jest stary to złapałem się za głowę , no i było ok aż do momentu gdy dojeżdżałem parkować pod halą i nagle wybuchło coś w chłodnicy jak się później okazało spinka nie wytrzymała ciśnienia i powodem był tego podobno korek Chłodnicy też go wymieniłem na nowy , płyn jest w chłodnicy , jest olej jest tak jak powinno i nagle wczoraj znów zaczął się grzać :( więc chcąc ratować włączyłem gorący nawiew w aucie , no i grzało auto normalnie ale temperatura na wskaźniku nie spadała ale gdy wyłączyłem silnik , chwilę auto postało przekręciłem stacyjkę temp spadła ale po uruchomieniu znów wzrost prawie po czerwoną kreskę , gdy auto postała na wieczór dla próby dolałem płynu do chłodnicy ale weszło go naprawdę prawie tyle co nic czyli płyn jest , no ale dojechałem wieczorem do domu jakieś 16 km bez problemów wskaźnik był w normlanym położeniu , no i na koniec wracając do rozgrzanego silnika to po uruchomieniu i gdy wskaźnik był wysoko nie włącza sie wiatrak jestem już w kropce nie wiem co robić ...
Autko : Honda Civic 1.5 Vtec-e rok 92

Zaldier
16-09-09, 10:49
wskaźnik był wysoko nie włącza sie wiatrak jestem już w kropce nie wiem co robić ...

Sprawdź czujnik termostatu, odpowiadający za rozruch chłodnicy w razie potrzeby..

gemboj_ILTG
16-09-09, 12:14
dziś przejechałem się kawałek auto zagrzało się otworzyłem maskę i wiatrak nie chodzi a temp była grubo ponad połowę , możliwe że to tylko wadliwy czujnik ?

mozes
16-09-09, 13:56
Najpierw sprawdź wiatrak na "krótko" i zobacz czy jest sprawny a jeżeli jest sprawny to obstawiam czujnik.
P.s. po otwarciu maski czułeć, że chłodnica jest taka gorąca?
pozdr

gemboj_ILTG
16-09-09, 20:39
Gdy wymienili mi Termostat , zagrzali silnik i wiatrak ruszył czyli jest sprawny tak mi się wydaje , a też podczas jazdy silnik powinien być chłodzony powietrzem w naturalny sposób już sam nie wiem jutro oddam auto do mechaników zobaczymy co powiedzą

falek84
16-09-09, 21:58
mialem podobna sytuacje. Wiatrak sie raz zalaczal a raz nie. Powodem byla uszczelka pod glowica. Plynu ci przypadkiem nie ubywa?

gemboj_ILTG
16-09-09, 22:42
Płynu nie ubywa , nigdzie nigdy nie mam żadnych plam żeby gdzieś coś ciekło , a gdby to była ta uszczelka to ile Cię to wyszło ?

Bemo
16-09-09, 23:04
Najpierw sprawdź wiatrak na "krótko" i zobacz czy jest sprawny a jeżeli jest sprawny to obstawiam czujnik.
P.s. po otwarciu maski czułeć, że chłodnica jest taka gorąca?
pozdr

sprawdz to........

Mati_1979
16-09-09, 23:10
A układ nie jest zapowietrzony gdy wymieniany był termostat?? wiem że np. D15B2 trzeba było odpowietrzać B18C4 już nie trzeba.

siemens_15
17-09-09, 01:25
A układ nie jest zapowietrzony gdy wymieniany był termostat??

Pierwsza rzecz jaką bym sprawdził. Odpowietrz układ. Czujnik swoją drogą też może być walnięty.

gemboj_ILTG
17-09-09, 13:13
dziś zaobserwowałem że rano , w zbiorniku wyrównawczym nie było kompletnie zero płynu a w chłodnicy była lecz też trzeba było ciut dolać , dolałem do wyrównawczego odpowietrzyłem i zobaczymy dziś co się będzie działo ... a jaki jest koszt mniej więcej wymiany i samej uszczelki pod głowićą bo strzelam że nie jest to mały wydatek ... :(

mozes
17-09-09, 17:54
jaki jest koszt mniej więcej wymiany i samej uszczelki pod głowićą
zależy czy będziesz robił to sam czy jakiś mechanik
uszczelka głowicy - około 160 pln
planowanie głowicy - 50 pln
jak już masz zdjętą głowicę to ewentualnie uszczelniacze zaworowe - około 180 pln
olej silnikowy - ???
płyn chłodniczy - 30 pln
uszczelka kolektora ssącego - 40 pln
Kiedy był zmieniany rozrząd - bo pasek trzeba zdjąć
To tak z grubsza chyba wszystko
pozdr

gemboj_ILTG
17-09-09, 21:04
rozrząd był robiony jakieś 8 tys kilometrów , po tym jak walnęła pompa wody