PDA

Zobacz pełną wersję : sonda lambda



dzialos82
14-09-09, 13:36
witam..na przeglądzie dowiedziałem sie ,że coś jest nie tak z sonda ...Pan ekspert ze stacji stwierdził po analizie spalin ze jest mały problem...jakaś wartośc (tu nie wiem dokładnie jaka) dotycząca sondy jest zła..wynosiła 1.100 a powinna być max 1.03..polecił sprawdzić sondę w servisie hondy..wieć udałem sie do honda Kosicki (Łódź)..i co ?..podłączenie do kompa sondy kosztuje 200pln!!szok..odpuściłem...i teraz zastanawiam się co zrobić..czy czasem nie kupić zamiennika ngk ..ponoć sprawuja się dobrze..i spalanie troche spada..moja honda spala w miescie ok 9l przy spokojnej jeździe :(

Zaldier
14-09-09, 13:43
dzialos82, mam identyczną sytuację w swojej D13B2, spaliny mimo spokojnej jazdy dramatycznie w górę wzrosły. Dziś w warsztacie auto zostawiłem, jak odbiorę to się dowiem o co kaman i napiszę..

dzialos82
14-09-09, 14:02
dzialos82, mam identyczną sytuację w swojej D13B2, spaliny mimo spokojnej jazdy dramatycznie w górę wzrosły. Dziś w warsztacie auto zostawiłem, jak odbiorę to się dowiem o co kaman i napiszę..

ok..no to czekam na wieści...auto obecnie jest wyposażone w sonde jednożyłową NTK Japan..czy to jest orginjalna sonda czy juz właściciel poprzedni ją wymieniał??
http://dc159.4shared.com/img/132542888/1ddb0ee3/sonda.jpg (http://www.4shared.com/file/132542888/1ddb0ee3/sonda.html)

klapejron
14-09-09, 14:52
Najprościej i najtaniej pojechać do elektryka samochodowego. Miałem podobną sytuację. Na analizie spalin wyszły przekroczenia wszystkich wartości. Wizyta u elektryka - 50 zł, wymiana sondy uniwersalna ngk - 150 zł. Od tej pory spalanie wzorowe.

dzialos82
14-09-09, 15:05
Najprościej i najtaniej pojechać do elektryka samochodowego. Miałem podobną sytuację. Na analizie spalin wyszły przekroczenia wszystkich wartości. Wizyta u elektryka - 50 zł, wymiana sondy uniwersalna ngk - 150 zł. Od tej pory spalanie wzorowe.

..ale u mnie pozostale wartości jeżeli chodzi o spaliny są w normie..tylko ten jeden ...
czyżby taka była dobra??
http://www.allegro.pl/item721005594_nowa_uniwersalna_sonda_lambda_1_prze wodowa_ngk_ntk.html

sentex
14-09-09, 15:47
..i co ?..podłączenie do kompa sondy kosztuje 200pln!!szok..
No to ładnie... mi w ASO w Radomiu powiedzieli 100 pln za podpięcie do kompa, ale ostatecznie się okazało, że i tak mi nie sprawdzą bo mam wersję USA :D śmiech na sali... co do wymiany sondy nie wiem co mam robić bo mi po wymianie na Walker'a spalanie wzrosło :D ... planuje kupić drogi oryginał :)

dzialos82
14-09-09, 16:02
..napisałem do tego serwisu Hondy..i zapytałem o koszt nowej sondy..oto co otrzymałem:
"...Podłączenie komputera to koszt 200 zł...koszt takiej sondy to kwota około 750 - 800zł brutto..." - dziadostwo!

Zaldier
14-09-09, 17:32
..napisałem do tego serwisu Hondy..i zapytałem o koszt nowej sondy..oto co otrzymałem:
"...Podłączenie komputera to koszt 200 zł...koszt takiej sondy to kwota około 750 - 800zł brutto..." - dziadostwo!

Ty to w ogóle nie pisz do tych zdzierców, ja tak samo początkowo pisałem do Honda ASO w Warszawie, to za śmieszny czujnik od termostatu, który na forum się sprzedawał za 30zł to chcieli aż 259zł. Zaliczkę im dawałem w wysokości 50zł, bo myślałem że nie znajdę nigdzie tego czujnika jak mówili w ASO. To po odnalezieniu czujnika i odkupieniu zgłosiłem się o zwrot kosztów, to odtrącili mi aż 40zł i oddali 10zł..:( Ogólnie odradzam tych ludzi!

Gorliś
14-09-09, 20:20
Ta wartosc to wlasnie "lambda" (na wydruku z badania bedzie λ).
Co do tematu to na tej samej stronie jest watek dokladnie o tym samym, wiec nie wiem po co dwa:)

piotrstrojek
15-09-09, 07:06
W obu moich Hankach przerabiałem ten problem - przy D13B2 i D15B2 śmiało zakładajcie zamiennik NGK/NTK - spisuje się znakomicie. Samochód spalał mi D13B2 - 8-8,5 w mieście i ok 7 w trasie a D15B2 7,5-8 po mieście i ok 6,5 - 7 w trasie. W obu przypadkach byłem przed wymianą na stacji coby mi sprawdzili o co kaman bo spalanie dobijało do 12l :P W D13B2 wyszły bardzo przekroczone normy a w D15B2 spaliny były dobre (na gorącym silniku) i macher odradzał wymianę sondy, ale ja się porządziłem i zrobiłem po swojemu :P Efekt spalanie spadło...
Po przeróbce na D15B7 również kupiłem NGK/NTK ze względu na moje pozytywne doświadczenia w tej materii i to był błąd - spalanie dobijało do 10l, po wymianie na oryginał spadło do 6,5 - 7 po mieście a w trasie zjechałem poniżej 6.

sentex
15-09-09, 10:18
Po przeróbce na D15B7 również kupiłem NGK/NTK ze względu na moje pozytywne doświadczenia w tej materii i to był błąd - spalanie dobijało do 10l, po wymianie na oryginał spadło do 6,5 - 7 po mieście a w trasie zjechałem poniżej 6.
ooo i to bardzo istotna informacja dla mnie :)
czyli już na bank zmienię na oryginał bo po zmianie na Walkera mam 11L po mieście

dzialos82
15-09-09, 15:06
...a ciekawe czy ktoś sie pochwali wiedzą apropo mojego D14/a3 i sond ntk/ngk??

dre2008
15-09-09, 15:29
Sentex a jakie odcinki trasy jezdzisz po miescie ? to tez wazne ..... ja tezm mam NTK w samochodzie ( zmienialem jakies 2 miesiace temu z oryginalnej)

sentex
15-09-09, 16:25
Sentex a jakie odcinki trasy jezdzisz po miescie ? to tez wazne ..... ja tezm mam NTK w samochodzie ( zmienialem jakies 2 miesiace temu z oryginalnej)
Jeżdżę codziennie do pracy 4-5 km i z powrotem... tyle co zdążyłem sprawdzić na starej niedziałającej to wychodziło 9-10L, a tu nagle po zmianie na nowego Walker'a jest 11L dlatego to mi się wydało dziwne :confused: ...przez najbliższe 2 m-ce i tak muszę tak jeździć więc jeszcze potestuje, ale wydaje mi się, że jednak będzie zmiana na drogi oryginał, a ta na gware i handel

piotrstrojek
15-09-09, 21:17
będzie zmiana na drogi oryginał,

Ja żem kupił używkę... dostałem u znajomych chłopaków tydzień na przetestowanie i tak sobie jeżdżę a zapłaciłem za nią 100zł... oryginał w ASO nie chcę wiedzieć ile kosztuje a w IC jak kupowałem zamiennik to Pan jako opcję zaprezentował mi sondę, która jest montowana oryginalnie (nazwy, modelu nie pomnę) a chcieli za nią ok. 500 czy 600zł tylko że nie wiem czy można im wierzyć że to napewno oryginał...

skolopendra
15-09-09, 21:20
D14/a3 i sond ntk/ngk??

mnie całkiem dobrze sprawował się zamiennik denso 1 przewodowy