PDA

Zobacz pełną wersję : obniżenie



pawelolszewski
13-09-09, 21:28
Witam


Chciałbym obniżyć swoje autko o 20 mm max 25 mm.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak tego dokonać?? Z tego co patrzyłem to minimum to jest 30mm a to wydaje mi się ciut za dużo jak na nasze drogi i krawężniki;)

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły bądź złote rady bardzo proszę.


P.S.
Czy przy -20mm można zastosować same sprężyny?? Sporo osób tak robi ale czy ma to sens??

crash
14-09-09, 08:45
30 nie jest za duzo, mi sie przednie kolo prawi chowa w nadkole i da sie jezdzic, jedynie w lasach na grzybach sie szoruje podwoziem :D :D nie boj sie ze bedzie nisko tylko raczej ze zmieniajac springi usztywnisz fure i bedzie mniej komfortowo :)

xstanx
14-09-09, 13:10
ja mam tak i daje rade...trzeba tylko wiadomo na przod uwazac:D

http://images37.fotosik.pl/165/d2dcd0b62f5ca2ffm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2dcd0b62f5ca2ff.html)

darp4
15-09-09, 10:17
-25 chyba nikt nie robi, a przynajmniej nikt znany. Miałem Eibach - 30 i dal radę jeźdizć alle trzeba uważać na krawężniki. Czasem na progach zwalniających tarłem chlapaczami. Ogólnie dość sztywno, ale zakręty...... :) miód.

Ponoć takie eibachy -30 nadają się do zwyklych amorków (tak podaje producent). Niby jeszcze się łapią w zakres pracy amortyzatora.

crash
15-09-09, 11:58
ja chlapaczy sie pozbylem :D o progi tre wydechem :D

darp4
15-09-09, 14:00
no ja też sie ich pozbyłem i mam boki non stop upier... ;)

michalm320
15-09-09, 14:28
zobacz springi Tein...producent podaje że obniżają ok 23mm

pawelolszewski
24-09-09, 21:17
no właśnie Tein nie robi nic poniżej 30 mm do 5d:( a czy ktoś jeździ może z 30mm i kompletem dokładek??nie chciałbym ich od razu poniszczyć biorąc pod uwagę jaki deficytowy jest to towar:/

darp4
26-09-09, 02:20
no ale dokladka nie obniża znacznie zderzaka. może jakies 0.5cm tylko o grubość ścianki tworzywa .Musisz pamiętać że przy tym -30 jest trochę niżej i nie pchać się pod krawężniki. Ja powiem Ci szczerze, że jeżdżąc na eibachach 2 razy delikatnie zawadziłem przodem o wysoki krawężnik, ale tam są te 2 kły i to nimi prędzej stukniesz.

crash
26-09-09, 18:27
ja te kly juz mam niezle splaszczone :D

andrzej_civic
26-09-09, 18:43
nie pchać się pod krawężnik to racja moje autko tez lezy mam obnizone jednak nie stwierdze jak bardzo bylo takie juz od przyprowadzenia z niemiec jednak przy parkowaniu to trzeba uwazac bo kawalek za dalko i slychac taki zgrzyt ze ludki sie ogladaja na chodniku;P hehe ale po przyzwyczajeniu sie da rade jezdzic;P autko twarde i to bardzo jazda po bruku jest uciazliwa ale w zakretach o niebo lepiej i jakos lepiej sie prezetuje;P na przegladzie tylko łyszalem od diagnosty cz nizej sie tego posadzic nie dalo i jak tym jezdzic:P... poprostu drogami:D

drex87
27-09-09, 08:19
ja włąsnie w czwartek posadziłem swoja na sprezynach jamexach i po kilku dniach jestem zadowolony jak na razie jest dobrze jeszcze nie optarłem ani razu a siadła pieknie sprezyny -40 i tyle siadłą a nawet nie wiem czy nie nizej