PDA

Zobacz pełną wersję : Zablokowany zamek drzwi



Furious
12-05-06, 16:24
Hmm... dzwi zamkniete i nie sposob ich otworzyc ani od srodka (ciegno od odblokowywania drzwi nie chce drgnac) a kluczyk po lekkim przekreceniu jakby sie zapada... pyka.. i nic.
Teraz nie wiem jak sie do tego dostac, wyciągnął bym boczek i rzucil na zamek okiem ale drzwi nie moge otworzyc :/ Co teraz?

ppm702
12-05-06, 16:28
próbowałeś z drugiej strony "na drut"?

Jesli obie strony stoją to prawdopodbnie spaliły Ci się siłowniki od centralnego (o ile masz) w pozycji "zamkniety".

Wtedy tylko bagaznik, albo szyba i rozbieranie drzwi na zamkniętych :(

Przerabiałem taki temat lata temu na Polonezie - na szczęście nie miałem elektryki i drutem udało się opuścić szybę w drzwiach na tyle, że wlazłem do środka i zrobiłem porządek.

Furious
12-05-06, 16:31
centralny jest nieseryjny, slychac ze silowniki probują otworzyc dzwi ale sam zamek sie chyba zablokowal... Ani kluczykiem ani od srodka otworzyc sie nie da, do samochodu moge spokojnie wejsc od strony pasazera... no i co otworzyc szybe i drutem mam gmerac?

ppm702
12-05-06, 16:32
to wejdź od pasażera, otwórz boczek i sprawdź - to jedyne co mogę Ci poradzić...

Furious
12-05-06, 16:35
niestety nie zdemontuje ani nawet nie odchyle boczka bez otwarcia drzwi....
ech.. no nic czekam na jakies sugestie a sam ide sie blizej temu przyjzec......

ppm702
12-05-06, 16:37
niestety nie zdemontuje ani nawet nie odchyle boczka bez otwarcia drzwi....
wyjmij fotel kierowcy...

Furious
12-05-06, 20:40
OK, sytuacja opanowana, dzieki ppm za pomoc

dzwon
14-01-14, 12:00
Mam podobny problem w swoim jajku.
Początkowo zwalalem to na zamarznięte uszczelki, ale teraz od środka widzę, że klamka blokady nawet się nie rusza przy wciśnięciu przycisku. Nie mogę zamknąć i otworzyć z pilota drzwi kierowcy, ani pasażera.
W kierowcy da się jakoś przekręcić kluczyk, ale blokada dalej jest, pasażera mogę zamykać i otwierać za pomocą kluczyka.

Da się to jakoś naprawić bez rozbierania boczka? Nie chce mi się gimnastykowac na takim zimnie, zwłaszcza ze jestem po chorobie.

Wysłane z mojego ZTE V967S

kruczekvu
15-01-14, 11:24
Da się to jakoś naprawić bez rozbierania boczka?
A jak sobie to wyobrażasz ?

dzwon
15-01-14, 20:55
A jak sobie to wyobrażasz ?
W innym aucie miałem tak ze w przypadku zablokowania, trzeba było trzymać klamkę i otworzyć z pilota drzwi. Tutaj probowalem, bo myślałem ze sposób tez zadziała.
Na szczęście problem sam zniknal jak zrobiło się cieplej. Jak dla mnie dziwne, bo przy większych mrozach nie było problemów.

Poprawka (17.01.14):
Znowu nie działalo. Musiałem wsiąść i po odpaleniu zamek zaczął działać z powrotem. Możliwe ze przez aku? Tylko dlaczego dzieje się to z jednej strony.