PDA

Zobacz pełną wersję : JAK TO SIE MA....



ignac
31-01-05, 13:28
witam
mam pytanko
czy do silnika b16a1 bedzie pasowal agora od b16a2?
jelsi tak to jakie sa roznice pomiedzy gora A1 a A2??
ktora lepiej zalozyc dol jest od b16a1??

dzieki za pomoc i info

Tomo
31-01-05, 13:36
gora od a2 lepsza bo nowsza, a1 ma minimum 15lat

ignac
31-01-05, 13:39
hehehe a moze cos jeszcze??
i mam jeszcze jedno pytanko jak do takiego silnika kupic np kolketor ssacy skunk2 wraz z przepustnica plus dobry dolot i do wystrojenia apexi vafc czy jest sens w taka inwestycje ruszyc bez walkow itd czy nie?

Tomo
31-01-05, 13:43
zakladajac ze silnik jest po pelnym remoncie, to mozesz od tego zaczynac.

przemir
31-01-05, 13:48
jakie 15? w wersji optymistycznej najmlodszy bedzie mial 13 tak jak moj :D ale w pelni sie zgodze z Tomo po pelnym remoncie bedzie zapierniczac - jak chcesz chwile pozniej wkladac walki to mozesz jak masz do wyboru trzymajac kase w dloni - dolot czy walki i z mysla ze predko takiej kasy znowu w reku nie bedzie to walki - ale jak budzet mozno elastyczny i np dolot jest juz gdzies na oku to bedzie dobrze - mocno indywidyalna sprawa do rozpatrzenia

ignac
31-01-05, 13:55
ok
ale pytanie czy ma sens apexi plus ssacy z przepustnica i do tego dolot aem??
jaki moze byc mniej wiecej przyrost mocy po takim zabiegu?
prosze o konkrety

przemir
31-01-05, 14:02
jakie konkrety? cyfry mocy? czas do setki? no pomysl!! to jak wrozenie z fusow - odpal auto na serii zmierz pokaz wykres czasy itp i mozemy poglowkowac - wdech zalatwiles a wydech? seria? jaka seria? milon czynnikow beda mialy wplyw
wg mnie napisz co masz /po za tym ze wiemy ze to blok B16A1 - co remontujesz bo ja i chyba Tomo tez zakladamy ze po kompleksowym remoncie/ wiemy co chcesz dolozyc i beda konkretne odpowiedzi

ignac
31-01-05, 14:06
remont jak remont zobaczymy narazie gora do roboty jest .
a co do tamtych gartow pytam sie przyszlosciowo czy jest sens zakladania takiego zestawu do autka z silnikiem b16?chodzi mi o ogol?
jaki moze byc pi razy przyrost mocy autka po zalozeniu takiego zestawu oczywiscie z wyprutym wydechem?

przemir
31-01-05, 14:24
- jak chcesz chwile pozniej wkladac walki to mozesz jak masz do wyboru trzymajac kase w dloni - dolot czy walki i z mysla ze predko takiej kasy znowu w reku nie bedzie to walki

jestem pewien ze dolot i wydech dadza duzo wiecej niz przepustnica i kolektor dolotowy wiec musili bysmy jeszcze ten etap podzielic na 2 - uwazam ze przepustnica i kolektor nie przeszkodzi ale prawdziwe oblicze pokaze dopiero z walkami a majac juz taki stage to zamaist apexi wolal bym np swinke albo kompa pozadnego

apexi pomoze przy dolocie i wydechu pozniej juz moim zdaniem niewiele wykrzesasz - walki to odrazu camgeary oczywiscie etc.


cyfry - dolot AEM i wydech kompletny markowy - ciut lepiej niz u Wojtka w B16A2 czyli ja stawiam na ciut ponada 20koniodsylam do topikow wojtka i jego wykresow duza skarbnica wiedzy za co pozdro dla Wojtka :) /. od samej przepustnicy i kolektora dolotowego bym tu wiele nie oczekiwal. Ale tak jak napisalem jezeli plan jest duzy i masz to gdzies na oku to kupowac - jak z kaska srednio i szukasz dopiero to zacznij od walkow co bylo na forum pisane. wydech i dolot nie podlega dyskusji :D
co z przeniesieniem napedu? miec moc to jedno a przenisc to na asfalt to drugie co w tej kwestii planujesz?

Tomo
31-01-05, 15:03
Przyrostu moze nawet nie byc, moze za to sie zmienic przebieg momentu na kozystniejszy a co za tym idzie autko bedzie szybsze.

Ps. Jak masz silnik po takim zdziwianiu to zaczynalbym od remontu na powaznie. :)

Pati
31-01-05, 20:43
glowica A2 jest raczej pod osprzęt na wiązce OBD1 lub 2. pamiętaj jeszcze o wszelakich czujnikach i takich rzeczach. chyba ze bedziesz je zaślepiał i trzymał się OBD0.