PDA

Zobacz pełną wersję : Tuning lamp przednich w EJ9 :(



Red9
09-05-06, 17:46
Witam

Chciałem wg instrukcji stuningować sobie dzisiaj lampki i qrwa nie wyszło :(.

Zakupiłem silikon, lakier skombinowałem benzynę, narzędzia itp...

Zabieram się za zderzak, rozkręcam śrubę pod nadkolem, potem biorę się za grill i za te bwie boczne śrubki obok grilla idzie dobrze teraz ostatnia śruba przed ściągnięciem zderzaka, ta pod drugim nadkolem, kręcę idzie do połowy śruba a potem nic! kręci się w miejscu :(.

No i nie mogłem tego zdjąć bo śruby nie szło odkręcić, powiem tylko, że w tamtej części był wypadek bo była stłuczka z dzikiem, wszystko zostało zrobione, ale śruby się nie da odkręcić, a wypadek za poprzednich właścicieli.

Na koniec drugiej śruby pod nadkolem też nie dokręciłem do końca bo też się przekręcała :(, oraz nie dało się przykręcić obok grilla tej śrubki co jest między grillem, a lampą :(.

Pytałem w zakładzie u mechanika i za ściągnięcie zderzaka i za zrobienie śrub 100zł i mogą uszkodzić lakier :/.

Nie wiem co teraz jest mi naprawdę smutno, może ktoś na spocie będzie mógł zajrzeć w Katowicach?

Co do śrubki plastikowej między lampą a grillem to ułamał się tam ten jeden ząbek który jest umocowany w tej dziurze z tego spodu nie pamiętam dokładnie, ale innej też chyba nie szło wkręcić.

http://img180.imageshack.us/img180/1680/maska1xt.jpg

Rikoo
09-05-06, 18:48
zobaczymy na spocie spokojnie moze cos zaradzimy 8)


P.S wez mlotek :twisted: " bo bez mlota nie robotaaaaaaaaaaaa"

ppm702
09-05-06, 21:53
to nie są śruby tylko kołki, jak Ci się wykręciła do połowy to dalej wyciągnij razem z kołkiem - robiliśmy ostatnio u Kennego :idea:

Red9
09-05-06, 22:16
jeśli chodzi o kołki to z wyciąganiem wiem, ale do połowy się wkręciła, a dalej nic, reszta kołków ok. Rikoo to jest w CH3 stawy w Katowicach? I o której jest start :). W sumie jakbym nie dał rady to szło by też dolot zrobić na spocie kaskę wezmę za montaż :).

Rikoo
09-05-06, 22:45
spot zaczynamy o 16 pod go sportem w niedziele wiec zapraszam wez co masz zobaczymy moze ogarniemy odrazu wszystko 8)

Red9
09-05-06, 23:04
dzięki stary na pewno się zjawie :)

MacK
10-05-06, 08:27
za ściągnięcie zderzaka i za zrobienie śrub 100zł
:D powinni sie leczyć chyba


weź wydłub tą plastikową śrubkę jakimś szpikulcem lub szydłem na siłę (nowa kosztuje 2 pln) i wszystko da radę zdjąć, czytając tytuł posta myslałem ze coś gorszego narobiłeś a tu taki malutki problemik :D

Red9
11-05-06, 20:20
Mack nie zrozumiałeś mnie.

1.Plastikową śrubkę można wyciągnąć ale jedna nie wchodzi do końca tylko do połowy i nie można jej wkręcić.

2.Problem drugi to śrubki do zderzaków pod nadkolami i one się przekręcają.

[ Dodano: Czw 11 Maj, 2006 ]
Mam już tą nakładkę na dolot, wezmę narzędzia na zderzak tylko nie mam takiego klucza który by pasował do okręcenia

http://www.arcor.de/palb/alben/24/895924/1280_3934626535656430.jpg

Tego gówienka, zabierze ktoś w niedzielę taki klucz?

ppm702
11-05-06, 21:00
bo tę śrubkę można swobodnie wcisnąć do końca - ona jest przystosowana do szybkiego montażu :)

Red9
11-05-06, 21:44
mnie się jakoś niestety nie udało, z innymi łatwo poszło wchodzi do połowy i dokręcanie.