PDA

Zobacz pełną wersję : obsługa UFO



ohkarol
06-09-09, 19:30
Witam,
kilka dni temu stałem się posiadaczem Civica 2.2 i-CDTi z 2006 - w bogatej wersji wypos.(min. navi ale nie wszystko umiem obsłużyć więc zwracam się z prośbą o pomoc
- jak wyłączyć alerty o przekraczaniu 50 i 80 km/h
-mam w kierownicy obsługę tel. przyciskam spoko działa ale nie wiem jak powiązać to z moją komórką - bluetooth w mojej noki e51 nie wykrywa żadnego urządzenia....
- w ogóle to nie wiem jak wejść w menu gdzie są komendy głosowe ( bo jest i ta opcja ale znam tylko kilka-po angielsku niestety)

dzięki:)

Manwe
06-09-09, 21:26
eeee a masz instrukcję obsługi?? Bo tam jest wszystko napisane

ohkarol
06-09-09, 22:26
no chyba żartujesz, przecież bym nie pytał, jak byś był tak miły to podeślij skan instrukcji (oczywiście nie całej) na .......@wp.pl
pozdrawiam

Pik
07-09-09, 00:02
Instrukcje uzytkownika mozna kupic w kazdym ASO. Poza tym dopiero co byl podobny watek: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=20767 .

Manwe
07-09-09, 00:20
można ją mieć nawet bez wychodzenia z domu ;) http://www.allegro.pl/item728020566_honda_civic_ufo_2006_09_polska_instr ukcja_obslugi.html

ohkarol
07-09-09, 10:15
No bardzo uczynni jesteście!
jak już taki spostrzegawczy jesteś Pik to zauważ że pisałem w tym wątku i jest tam napisane "w pliku"
a że na allegro jest też zdążyłem się zorientować tylko myślałem że od tego jest forum żeby sobie pomagać a nie żeby reklamować aukcje. Mam nadzieje że nie wszyscy na tym forum są tak uczynni (nie ma porównania do forum CRX i innych mi znanych) PORAŻKA

Pik
07-09-09, 11:31
Samochod to skomplikowane urzadzenie i warto posiadac do niego instrukcje W formie papierowej najlepiej, bo czasem moze byc potrzebna wlasnie wtedy, kiedy nie ma dostepu do kompa. Pomijam tu kwestie nielegalnego kopiowania i praw autorskich.

Informacje, ktore poszukujesz sa dostepne wlasnie w instrukcji i oczekiwanie tego, aby inni zadali sobie trud i poswiecili czas na przepisanie ich na forum jest dzialaniem niezbyt stosownym. Nie ma nic wspolnego z uczynnoscia innych, co najwyzej z lenistwem (i skapstwem) pytajacego.

ohkarol
07-09-09, 11:54
Skąpstwo to bije z twoich postów (nawet kilka przeczytałem w temacie o Twoim aucie). Możesz mi wierzyć że nabędę tą instrukcję tak czy inaczej(chciałem pospieszyć te dwa tematy).

luckie
07-09-09, 12:56
Swoja droga jak kupiles auto bez instrukcji? ....

Pik
07-09-09, 14:44
No, nie wygaduj mi tu ohkarol skapstwa, bo nabylem koniec koncow auto nowe, prosto z salonu, a nie kilkuletnia uzywke... ;)

ohkarol
07-09-09, 15:02
Ale za to mam opcje wyposażenia o której możesz pomarzyć...

Pik
07-09-09, 15:16
Dajze spokoj, to infantylne, haha! Poza tym gratuluje autka, oby szczesliwie i bezpiecznie Ci sluzylo.

ohkarol
07-09-09, 15:19
dzięki i na wzajem
p.s mam ten sam kolor ( i instrukcje też już mam:))

Hameroski
07-09-09, 18:17
wolałbym nowego malucha niż dwutelniego nawet mercedesa...

ohkarol
07-09-09, 19:43
napisz to na forum poprzednich generacji....

Manwe
07-09-09, 22:03
po co takie cięte riposty, niech każdy jest zadowolony z takiego auta jakie chciał / na jakie go stać. Nie ma sensu licytować się na opcje doposażenia itp. Co do "uczynności" to po pierwsze skanowanie instrukcji byłoby złamaniem praw autorskich a po drugie jak już inni pisali, warto mieć swoją najlepiej właśnie papierową. To, że nie zeskanowałem Tobie 500stron instrukcji nie oznacza, że nie jestem uczynny ;) ale mniejsza z tym , oby się Tobie dobrze Honda sprawowała :) i żebyś był z niej zadowolony tak jak ja. Pozdrawiam :)

ohkarol
07-09-09, 22:28
Mam już tą instrukcje i to o co pytałem to są dwie str. ale juz koniec tematu
Dla zainteresowanych w ASO kosztuje ok 92zł (tyle ja płaciłem) więc nie polecam oferty allegro bo jeszcze dojdzie przesyłka itd
pozdrawiam

wisnia8686
07-09-09, 23:15
jak mogłes nie dostac instrukcji obsługi z tym sie jeszcze nie spotkałem .

ohkarol
08-09-09, 00:45
kupiłem używane, pochodzi z niemiec

pzm
08-09-09, 01:24
a czy kazdy kupujac używane auto pyta o instrukcję obsługi?

Artur S.
08-09-09, 09:57
A'propo instrukcji obsługi: kupując w salonie samochód w 2008 roku dostałem ją i owszem, ale w języku angielskim. Natomiast po polsku była tylko cieńka książeczka formatu mniej więcej połowy A5 (ale za to kolorowa :D ) z opisem podstawowej obsługi.
Nie jest to dla mnie jakiś specjalny problem, ale ciekawi mnie czy też tak mieliście.
Pzdr - Artur S.

Dobi
08-09-09, 10:02
Jak kupowałem swojego (2006r) były dwie grube książki z instrukcją w języku polskim i angielskim oraz taka mała kolorowa broszurka do "szybkiego startu".

Adam79
08-09-09, 12:17
Jak kupowałem swojego (2006r) były dwie grube książki z instrukcją w języku polskim i angielskim oraz taka mała kolorowa broszurka do "szybkiego startu". Potwierdzam też dostałem wersje polską i angielską oraz małą kolorową.

Pik
08-09-09, 15:22
Ja kupowalem w 2007 i tez otrzymalem 2 knigi: po polsku i angielsku.

Artur S.
08-09-09, 22:44
To ciekawe co się stało z moją polską wersją. Może ASO chciało dorobić i poszła na allegro? :D
Pzdr - Artur S.

luckie
09-09-09, 23:03
Ja dostalem po niemiecku oczywiscie, ale angielska dorzucili mi gratis...

Co do kupowania uzywanych - nie jedno juz uzywane auto mialem i kazde mialo komplet papierow. Jezeli czegos nie ma to znaczy ze albo ktos cos ukrywa albo jest balaganiazem - w obu przypadkach nie kupilbym od takiej osoby auta. Sam trzymam kazda fakture i cala historie auta przekazuje dalej - i takich ludzi nie brakuje - tyle ze auta od nich to nie sa tzw okazje.

Manwe
10-09-09, 18:30
A ja dostałem tylko po polsku... no i dodatkowo książeczkę szybki start :p. Przychylam się do tego co Luckie napisał. Sam zawsze trzymam przez cały okres posiadania samochodu, jego instrukcję i wszystkie faktury zarówno te za przeglądy jak i np. za felgi czy inne modyfikacje jakie poczyniłem :)

buri
10-09-09, 19:19
Artur S. to faktycznie dziwne ze nie dostales polskiej instrukcji a poza tym niezgodne z prawem - kazdy sprzedawca ma obowiazek zapewnic kupujacemu instrukcje obslugi w jezyku polskim. kolega kupowal radio alpine - model niedostepny w Polsce i jak sie upomnial to sprzedawca z allegro przyslal mu polska instrukcje do tego modelu
wisnia8686 kolega pewnie dostal instrukcje ale po niemiecku dlatego szuka polskiej..
ohkarol popraw sobie w opisie nazwe silnika bo cdti to robi za przeproszeniem opel

Pabloss
12-09-09, 11:00
u mnie tez polska duża , gruba i mała podręczna

majkilipa89
15-09-09, 21:57
wiesz juz w koncu jak wylaczyc te alerty?:) Mi dzisiaj tez sie wlaczyly przy 60 i 140, ale sam doszedlem jak to sie robi;)

ohkarol
16-09-09, 00:19
wiem, mam już instr. ale z tym telefonem to już cięższa sprawa była- trzeba było trochę z hanią pogadać:)