PDA

Zobacz pełną wersję : Klapka przepustnicy



teg
05-09-09, 19:24
Czy klapka przepustnicy powinna domykać się całkiem, czy też dopuszczalna jest szczelina widoczna pod światło? Nie można wyregulować wolnych obrotów, po odpięciu IACV nie zejdą poniżej 600 przy całkiem zakręconej śrubie regulacji. IACV w pozycji zamkniętej szczelny, uszczelki w przepustnicy nowe.

skolopendra
05-09-09, 20:42
Czy klapka przepustnicy powinna domykać się całkiem,

nie ,

teg
06-09-09, 10:48
Uff. Dzięĸuję jedynej osobie na forum, która odpowiada na tego typu moje głupie, bezsensowne itp. posty :D Mam 2 przepustnice, więc jedną wyreguluję jak najszczelniej i ustawię TPS, zobaczymy, czy pomoże. Może w tym jest przyczyna tego szarpanai silnikiem na wolnych.

skolopendra
06-09-09, 12:47
przy całkowitym zamknięciu lubi się przycinać ,nie mówiąc o spadkach wolnych obrotów

teg
06-09-09, 21:07
Nie no całkiem jej nie zamknąłem, ustawiłem jak najciaśniej ale żeby się nie zacinała - na słuch i oko. Potem TPS do tego na 0,5V w pozycji zamkniętej. Teraz jest lepiej niż na używanej nie regulowanej - udało się bez problemów ustawić wolne obroty, mogłem regulować w bardzo dużym zakresie, chyba od 1k RPM do zgaśnięcia silnika. Co dziwnego zauważyłem, to że przy ustawieniu nieco powyżej 500 obroty falowały, powyżej 600 już nie. Przy zmniejszeniu dokładnie do nieco nieco poniżej 500 są stabilne (mowa oczywiście o regulacji przy odpiętym IACV). Obroty ładnie rosną na chwilę przy włączaniu świateł i wentylacji. Ale silnik pracuje jak pracował :/ Widać w złym miejscu mi spec kazał szukać.