PDA

Zobacz pełną wersję : D16Z6 bierze olej po remoncie...pęknięta głowica???



d8-vid
04-09-09, 19:06
Witam
Problem jest następujący.
Rok temu robiłem remoncik silnika w szlifiku (nowe pierścienie, panewki, uszczelniacze na zawory, planowanie głowicy, docieranie zaworów itp.) zamontowałem również rurowy kolektor ssący. Silnik po remoncie palił litr oleju na 300km :o co najważniejsze tylko na czwartym cylindrze (na świecy pełno nagaru i tłok mokry z oleju) pomyślałem że źle docierałem i pierścienie popękały albo coś nie tak z uszczelniaczami jednak nie miałem czasu tego sprawdzić i jakoś dojeździłem rok. Przedwczoraj rozmontowałem głowicę i ku mojemu zdziwieniu wszystko bylo git ;o na wszelki wypadek jednak wymieniłem uszczelniacze na zawory i pierścienie (oczywiście zakładam iż tuleje były w dobrym stanie). Po zmontowaniu silnika problem się powtórzył:confused::confused:. Dalej kopci jak czołg a co najważniejsze tylko na felernym czwartym cylindrze:eek::eek:
Może ktoś miał już taki problem? To wina pękniętej głowicy? A może to wina rurowego kolektora ssącego chociaż tam olej chyba nie ma dostępu :P Może pęknięty tłok chociaż ciśnienie na cylindrach jest w miarę równe?
Ratujcie D16tkę bo jak się wnerwię to przerobie ją na żyletki:mad:

Misiekemeryt160
04-09-09, 19:30
porysowana gładź cylindra?

d8-vid
04-09-09, 19:33
wszystkie tuleje są w dobrym stanie...oczywiście są nominały i delikatne ryski widać. Chodzi tylko o czwarty cylinder :/

Ralfi
05-09-09, 11:22
obstawiam peknięty tłok raczej

d8-vid
05-09-09, 15:11
tyle że ciśnienie jest praktycznie równe na każdym z cylindrów a tłokowi robiłem już oględziny i nic nie znalazłem. w poniedziałek po pracy zrobię test: wykręcę świecę, zdejmę pokrywę zaworów, ustawie czwarty tłok w gmp i sprężonym powietrzem dmuchnę w miejsce świecy. Jak będzie gdzieś jakaś szczelina to może uda się ją wybadać :confused:

Karuzel
05-09-09, 16:01
a spr prowadnice zaworow??

d8-vid
05-09-09, 19:11
prowadnice sprawdzałem ale różnie to bywa :/ tak samo mam pewne wątpliwości do prowadnic. jak już coś to tylko na ssących będą uszkodzone

81saren
05-09-09, 23:34
Owalizacja cylindra . czy jak remont robiles to bylo sprawdzane ..
moze bedzie leprze zamontowanie nadwymiaru tlokow i pierscieni blok oddac do obróbki i powinno byc ok.. tylko czy bedzie ci sie to oplacac , moze lepiej szukac dobrego bloku od z6 ..

arekgr
06-09-09, 08:18
Troszkę się podepnę do tematu... Zbliżam się do remontu mojego Z6. I boję się, czy nie będzie tak jak u d8-vid. Mam już pierścienie nominały, uszczelniacze jakoś nie mogą dotrzeć do mnie, ale mniejsza o to.

Czy gdybym ewentualnie miał "owalne" cylindry, co zapewne skutkowałoby brakiem spadku zużycia oleju, to wsadzenie do "zdrowego" bloku moich tłoków z "nowymi" pierścieniami (powiedzmy, że połapałbym się że coś z blokiem nie tak po 1000km) zmusiłoby mnie do powtórnej wymiany także pierścieni?

Jak ktoś zrozumie to "zdanie" powyżej, stawiam piwo :rolleyes:

Misiekemeryt160
06-09-09, 12:12
jesli raz włozysz pierscienie i okaze się ze jest jakaś muka i wyciagniesz je to drugi raz pierścienie się nie montuje tych samych.

co do problemu napisanego jako pierwszy to może warto byłioby zmierzyć cylinder oraz tłok-czyli spr pasowanie,również wykonanie pomiaru pierścieni by nie zaszkodziło.

d8-vid
06-09-09, 13:22
Owalizacja cylindra . czy jak remont robiles to bylo sprawdzane ..

co do problemu napisanego jako pierwszy to może warto byłioby zmierzyć cylinder oraz tłok-czyli spr pasowanie,również wykonanie pomiaru pierścieni by nie zaszkodziło.
owalizacja specjalnymi przyrządami nie była robiona aczkolwiek mierzyłem tuleje w trzech miejscach suwmiarką elektroniczną i nie wykazała nic nadzwyczajnego. Każdy z cylindrów miał takie same wymiary. Tłoki i pierścienie również były spasowane z cylindrami wiec jestem pewny na 99% ze to nie jest wina tulei ani tłoków. Teraz obstawiam już tylko głowicę.
btw. ma może ktoś jakiś dokładny schemat głowicy i jej kanałów?

jero11
06-09-09, 19:47
no tak, jak sprawdzałeś suwmiarką to nie dziwie się że cylindry są dobre:D
suwmiarką tego nie sprawdzisz:p

teg
06-09-09, 20:02
Tym bardziej, że suwmiarka elektroniczna jest zwykle sporo mniej dokładna od dobrze wykonanej zwykłej.

d8-vid
06-09-09, 21:33
no tak, jak sprawdzałeś suwmiarką to nie dziwie się że cylindry są dobre
suwmiarką tego nie sprawdzisz
no to mówię że specjalnych przyrządów nie posiadam a jak dasz za sówmiarkę elektroniczną 500zeta to uwierz mi że zmierzy dokładniej niż zwykła :]

reaktor
06-09-09, 21:59
i pewnie kupiłeś w CCC- cena czyni cuda Buhaha

p.s szkoda ze ci się ta fura sypie tez mam eg5 i celuje w takie mody jak u ciebie

arekgr
07-09-09, 04:16
Nie nabijajcie się z niego ;) d8-vid, jak masz "zaprzyjaźnioną" szkołę, albo kogoś znajomego kto chodzi do technikum, niech Ci załatwi średnicówkę...

d8-vid
07-09-09, 19:43
ej no rozmawiasz z technikiem mechanikem :D niestety średnicówki nie posiadam. pozatym aby pomierzyć tuleje musiał bbym rozbierać głowicę po raz trzeci w tym roku a to juz mnie przeraża :P

Misiekemeryt160
07-09-09, 22:37
Tym bardziej, że suwmiarka elektroniczna jest zwykle sporo mniej dokładna od dobrze wykonanej zwykłej.

chyba nigdny nie miałaęś doczynienia z takim spzętem skoro tak piszesz...

d8-vid
19-04-10, 20:49
Kto by pomyślał, że olej przepuszczała prowadnica na ósmym ssącym zaworze. Po wymianie prowadnicy znowu nowe pierścionki i uszczelniacze. Teraz docieranie się kłania. Na budziku 500km i oleju zamiast ubywać to przybywa :P Hanka od razu odżyła :D:D:D:D

karmel
19-04-10, 21:29
Jak przybyło to uszczelka pod głowicą poszła...

d8-vid
19-04-10, 22:36
taki joke ;)

karmel
20-04-10, 00:03
taki joke ;)

słaby:p