PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot! UWAGA ważne! Przeróbka D14A3



Red9
08-05-06, 14:42
Witam

Dzisiaj byłem sobie a ASO Dumnicki w Bytomiu Salon Hondy, wchodze do sklepu z częściami i mówię, że chcę uszczelkę do D14A4 do dolotu, żeby zrobić sobie 90KM, facet się roześmiał i mówi, że to nie przejdzie, opisałem mu całą sytuację, mówiłem, że to na forum civicklub jest intrukcja i się pytał czy Rikoo, też tak mówi, bo jeśli tak to sobie z nim pogada.

Wyjaśnił mi, że po pierwsze uszczelki do D14A3 i D14A4 w ogóle się nie różńią! Po drugie, reset kompa nic nie da, bo mówił, że to pompa paliwowa, musiała by więcej pracować na 90KM, a tak nie będzie.

Mówił, że jak już to trzeba wymienić albo przeprogramować cały komputer i koszt to 600zł, uszczelka była za 50zł i nie wziąłem. Mówiłem mu o tych modelach, że od 98r, się wymiania kompa a np. 97r. wystarczy reset, a on się roześmiał i powiedział, że to nieprawda. Pytałem o uszczelkę w sklepie z częściami i takiej nie mieli.

Sprzedawca pytał, jeszcze czy ci co zrobili ten dolot sprawdzali auto na hamowni i czy rzeczywiście mają teraz 90KM i powiedział, że tak się nieda. I ta uszczelka jest identyczna po prostu.

Już nie wiem za bardzo co z tym teraz zrobić.

Prosiłbym o wyjaśnienie kogoś kompetentnego który poinformuje mnie i resztę userów forum.

kosiniak
08-05-06, 15:01
:D :D

ppm702
08-05-06, 15:02
a to nie zwężka w dolocie, tylko uszczelka? :P

Red9
08-05-06, 15:11
UWAGA !!!

--- > osoby, ktore nie chca sie bawic w dalsze ciecie, giecie i pilowanie obecnej uszczelki / podkladki, moze zakupic takowa w ASO od silnika D14A4, powinna bez problemu pasowac

Wally
08-05-06, 15:23
Podstawowe pytanie - masz tam uszczelke ze zwezka czy juz nie ? Zdejmij filtr powietrza, otworz na max przepustnice i popratrz w dol w kolektor ssacy - jesli bedziesz widzial otwor o srednicy takiej ka przepustnica to jest git, jak bedziesz mial o polowe mniejsza (czarna metalowa zwezka) to masz to walisz to ASO i kupujesz uszczelke miedzy przepustnica a kolektorem od D14A4 - koszt ok 14pln brutto. Jak bedziesz mial problem wal na PW choc nie pomoge Ci w kwestii komputera bo nie wiem czy po 98 byla jakas roznica czy tez nie (watpie).

Red9
08-05-06, 15:27
mam, ale mogę w każdej chwili wyciągnąć... ale czy to coś da? odpowiedzcie na topic pierwszy.

prz3mo
08-05-06, 15:28
hehehe...nie ma to jak ludzie gadają o czyms o czym nie mają pojecia... (odnosnie tych kolesi w sklepach). Albo zle Cie zrozumieli....

Tu masz jeszcze raz dokladnie to opisane...

http://www.maxrev.de/ftopic2453.htm

Tu masz jeszcze fotki samej podkladki z ASO (kosztuje kilkanascie zlotych, nie zadne 50). Zdjecia zrobilem przed chwila, bo sam bede to na dniach odmulał (cos zebrac sie nie moge :D )

http://img19.imageshack.us/img19/2504/p10307234mp.jpg


http://img511.imageshack.us/img511/7163/p10307245jc.jpg

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 15:34 ]

i się pytał czy Rikoo, też tak mówi, bo jeśli tak to sobie z nim pogada.


buhahahahahah..... :lol:

Red9
08-05-06, 16:09
Okej ważna sprawa rozmawiałem z innym panem z katowic aso autokopex telefonicznie, częsci są na zamówienie, i daje się zaliczkę, ale żeby mogli coś zamówić to najlepiej na zdjęciu tą nową uszczelkę musiałbym mieć, czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie tej nowej uszczelki do D14A4?

prz3mo podałeś fotę podkładka, czyli to jest ta uszczelka bo nie wiem co się z tą podkładką robi. Nie znam się na tym w ogóle. Mnie trzeba to tłumaczyć łopatologicznie najlepiej z obrazkami :).

rem36
08-05-06, 16:14
kup to co pokazal Prz3mo, podaj im numerek ktury widac na fotce i sobie napewno poradza.

Red9
08-05-06, 16:39
dzięki bardzo wam, już zamówiłem w katowicach koszt koło 10zł będzie za pare dni do odbioru.

podciech2
08-05-06, 16:53
mogę poświadczyć że wymiana zamieszczonej powyżej uszczelki pod przepustnicą daje zamierzony efekt czyli zwiększenie mocy z 75 KM na 90 KM - potwierdzone na hamowni :)

gość z Hondy nie zna sie wogóle ;)

Furious
08-05-06, 17:15
gość z Hondy nie zna sie wogóle ;)

to akurat nic nowego

LIO
08-05-06, 17:39
proponuje teraz pójśc do niego i też mu parsknąć śmiechem

Rikoo
08-05-06, 17:50
forum civicklub jest intrukcja i się pytał czy Rikoo, też tak mówi, bo jeśli tak to sobie z nim pogada.


ja nic takiego nie mowilem
a z reszta wiem ze ze mna pogada :lol:

vtecmatti
08-05-06, 18:30
proponuje teraz pójśc do niego i też mu parsknąć śmiechem

moze poczekac i rzucic mu jeszcze wykresami z hamowni :D:D hehe

prz3mo
08-05-06, 18:49
Mnie trzeba to tłumaczyć łopatologicznie najlepiej z obrazkami :).

Przeciez dalem Ci linka wlasnie z obrazkami... Juz prosciej nie mozna... :)

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 18:51 ]


gość z Hondy nie zna sie wogóle ;)

to akurat nic nowego

Moze nic nowego, ale kary godnego... Normalnie żenada...

kenny
08-05-06, 19:01
Jak już będziesz mieć wykres z hamowni to podjedź do tego ASO i pokaż go kierownikowi i powiedz jakich ma kompetentnych ludzi :)

Red9
08-05-06, 19:57
nie ma sprawy :)

prz3mo
08-05-06, 21:27
heheh..no i zabrałem sie dzis za usuniecie zwezki.. Sciagam ubudowe filtra, otwieram przepustnice... i otwór jest taki jak bez zwezki, czyli po prostu jej juz tam dawno nie ma... :D

Wniosek jest jeden, te 90KM to jednak stanowczo za mało :(

Zastanawia mnie jednak cos innego, otóż w srodku nie jest tak czysto jak na ponizszym rysunku (zapozyczonym z innego forum), tylko mam tam brudno jakby od oleju (w miejscu gdzie zaznaczylem strzalka). Skad tam dostal sie olej, o ile to olej w ogole, ale tak wyglada...?

http://img371.imageshack.us/img371/7375/128038646631623434344dd.jpg

Furious
08-05-06, 21:46
Zastanawia mnie jednak cos innego, otóż w srodku nie jest tak czysto jak na ponizszym rysunku (zapozyczonym z innego forum), tylko mam tam brudno jakby od oleju (w miejscu gdzie zaznaczylem strzalka). Skad tam dostal sie olej, o ile to olej w ogole, ale tak wyglada...?


Z odmy... normalna rzecz, ale jak rozebrales to wyczyść

prz3mo
08-05-06, 21:50
Zastanawia mnie jednak cos innego, otóż w srodku nie jest tak czysto jak na ponizszym rysunku (zapozyczonym z innego forum), tylko mam tam brudno jakby od oleju (w miejscu gdzie zaznaczylem strzalka). Skad tam dostal sie olej, o ile to olej w ogole, ale tak wyglada...?


Z odmy... normalna rzecz, ale jak rozebrales to wyczyść

Jutro rozbiore w takim razie i wyczyszcze, dzis zagladalem tylko przez dziure po otwarciu przepustnicy :)
Choc teraz tak sobie mysle, ze przeciez wezyk od odmy idzie do obudowy filtra, a nie przepustnicy... Obudowe filtra mam czystą, choc po kupnie auta był troche tam syf, wiec pewnie pociekło na dół...

Swoją drogą szkoda, ze tej zwezki tam juz nie ma, bo myslalem ze mam 75KM, a najwidoczniej mam juz odmuloną, a mocy i tak mi brakuje (choc po kupnie auta wydawalo mi ze mi wystarczy)...

majkel
08-05-06, 21:56
Swoją drogą szkoda, ze tej zwezki tam juz nie ma, bo myslalem ze mam 75KM, a najwidoczniej mam juz odmuloną, a mocy i tak mi brakuje (choc po kupnie auta wydawalo mi ze mi wystarczy)...


HEHE mam tak samo
Ciekaw jestem na jak długo starcza mocy posiadaczom wszelakiej maści serii B ?

kenny
08-05-06, 22:06
zawsze jest za mało :D

lukas-comp
09-05-06, 00:08
Okej ważna sprawa rozmawiałem z innym panem z katowic aso autokopex telefonicznie, częsci są na zamówienie, i daje się zaliczkę, ale żeby mogli coś zamówić to najlepiej na zdjęciu tą nową uszczelkę musiałbym mieć, czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie tej nowej uszczelki do D14A4?

prz3mo podałeś fotę podkładka, czyli to jest ta uszczelka bo nie wiem co się z tą podkładką robi. Nie znam się na tym w ogóle. Mnie trzeba to tłumaczyć łopatologicznie najlepiej z obrazkami :).

autokopex zrazil mnie dwa razy przez telefon i juz tam wiecej nie zagladam :P
a autko bylo u nich kupowane.... :mrgreen:

Dominik_bb
09-05-06, 13:32
dołacze sie do tematu i powiem ze z sajmonem 1100 robilismy to juz 2 osobom i to bez zamawiania uszczelki poniewaz orginalna uszczelka jest tam metalowa wystarczy szlifierka palcową rozwiercis otwór na rzadany wymiar i jest spox potem reste kompa i nauka i powinno byc 90km :wink:

vtecmatti
10-05-06, 13:52
Swoją drogą szkoda, ze tej zwezki tam juz nie ma, bo myslalem ze mam 75KM, a najwidoczniej mam juz odmuloną, a mocy i tak mi brakuje (choc po kupnie auta wydawalo mi ze mi wystarczy)...

mi tez juz niestarcza mocy, a jak kupowalem to tez myslalem ze to wistarczy wzupelnosci.

"W miare jedzenia apetyt rosnie" :) ---> szczegolnie Hondowskich koni :D:D

sajmon1100
12-05-06, 19:45
dołacze sie do tematu i powiem ze z sajmonem 1100 robilismy to juz 2 osobom i to bez zamawiania uszczelki poniewaz orginalna uszczelka jest tam metalowa wystarczy szlifierka palcową rozwiercis otwór na rzadany wymiar i jest spox potem reste kompa i nauka i powinno byc 90km :wink:
potwierdzam- i autka odrazu zaczeły śmigać tak jak należy :D

cypiz
14-05-06, 21:55
Wniosek jest jeden, te 90KM to jednak stanowczo za mało

ano...

btw, toć musiałeś panie karpia strzelić jak zdjąłeś górną część przepustnicy :lol:

lukaszjarnot
19-05-06, 14:47
Sorki ze sie przylacze ale czy ta uszczelka pod przepustnica jest bardzo wazna?ja odetkalem swojego civica w warsztacie gdzie zajmuja sie japoncami.usuneli mi zweżke ale zadnej uszczelki mi nie zakladali.czy w takim badz razie musze spowrotem rozkrecac i wrzucic tam ta uszczelke?

Furious
19-05-06, 15:36
mogą być nieszczelnosci, lepiej aby była

lukaszjarnot
19-05-06, 17:48
a co mogą powodować takie nieszczelności?może być słabsze przez to auto?

BurnOuT
19-05-06, 20:01
Ciekaw jestem na jak długo starcza mocy posiadaczom wszelakiej maści serii B ?

170-180KM starcza na tydzien :lol:

majkel
19-05-06, 23:30
170-180KM starcza na tydzien Laughing

rozumiem twój ból - nie ma nic gorszego gdy pedał gazu w podłodze, 7000rpm na budziku, a auto nie jedzie :lol:

Wally
20-05-06, 00:07
A ja tam w swojej poprzedniej Hani Civic 4gen sedan z 1.6 sohc nie narzekalem na brak mocy :D

Co do D14A3 po odblokowaniu mniej wiecej po ok tygodniu zapominasz ze zwiekszyles moc... niestety ciagle jej brakuje bo auto po prostu nie jedzie

DonDiego
20-05-06, 11:18
Troche sie pogubilem :roll: jakies pol roku temu wyciolem zweszke (cos tam sie zmienilo) ale nie slyszalem nic o kompie trzeba go resetowac i jak to zrobic/u kogo????

Dominic
20-05-06, 16:02
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9708 szukać czytać szukać czytać!!

lukaszz3
13-05-07, 21:50
Ma ktoś może na kompie, albo mógłby ktoś zrobić i umieścić szablon takiej uszczelki z d14a4 zamiast zwężki, bo chciałbym odmulić moją hanię ;D
a że do najbliższego aso hondy to mam ładne kilkaset km i w najbliższym czasie się nie wybieram, chciałbym wykonać taką uszczelkę z szablonu przed rozkręceniem, abym zaraz po wyjęciu zwężki mógł spokojnie włożyć przygotowaną wcześniej uszczelkę...

z góry dzięki

skandha
13-05-07, 22:28
Panowie, ja robilem u siebie ten update jakis roku temu. Tzn. robilem to z kolesiem, ktory wczesniej pracowal w ASO HONDA (DolnySlask).

Oczywiscie, kwestia samej uszczelki to jedno, i owa zamawiana w ASO jest akurat do tego... Sama wymiana przeszla bez trudu (pozniej reset kompa - sciagnac kleme z akumulatora na jakies 10 minut - pozniej odpalic - niech pochodzi, zagrzeje sie - do wlaczenia wentylatora - sprawdzic obroty - czy nie skacza, wlaczyc maksymalnie obciazenie auta - czyli swiatla, klima, itd.

caly zabieg jest prawdziwy, lecz facet z ASO, ktory robil to dziesiatki razy innym Klientom powiedzial, ze to niestety polsrodek jest - NIGDY po zwyklej wymianie uszczeli nie skoczy nagle do 90 KM - trzeba stroic kompa, wgrac mapy paliw...

Tak wiec, to bardziej zabieg psychologiczny, ze sie ma, anizeli techniczny faktycznie... No ale minute pozniej, po calym zabiegu "poczulem" te MOC ;):):)

Pozdrawiam,

[H] Dylu [H]
14-05-07, 06:47
nie jednokrotnie D14A3 po odmuleniu maja sporo ponad 90KM, znam przypadek shamowania D14A3 po udmuleniu na 101 KM :d oczywiscie bez innych modyfikacji...zwezka WON, uczelka D14A4 + reset ECU i nauka ECU...

mojej jeszcze nie hamowalem po zabiegu, nie moge sie wybrac...ale kiedys na pewno to zrobie :)

Wally
14-05-07, 08:43
Dylu [H]]nie jednokrotnie D14A3 po odmuleniu maja sporo ponad 90KM, znam przypadek shamowania D14A3 po udmuleniu na 101 KM

Nieskromnie dodam ze po odmuleniu i zalozeniu kibelrury moja shamowania Halyna pokazala nawet 105 a pokusilem sie jedynie o stozek.

Napewno nie trzebabylo zadnych map wgrywac ani stroic silnika. A no i do jest dosc istotne, trzeba umiejetnie wsadzic uszczelke bo ja zrobilem to za pierwszym razem odwrotnie, dziwilo mnie troche ze dziwnie wystawala z jednej strony a z drugiej bylo za krotko ale otwory pasowaly... Efekt byl taki ze po rozgrzaniu auto zaczelo wariowac i obroty skakaly w przedziale 1-2krpm z czestotliwoscia 1Hz :D

P.S. [H] Dylu [H], wal na hamownie do Grabowskiego, 50pln to nie tragedia a przynajmniej dowiesz sie jak bardzo zdrowe masz auto :afro:

[H] Dylu [H]
14-05-07, 09:28
P.S. [H] Dylu [H], wal na hamownie do Grabowskiego, 50pln to nie tragedia a przynajmniej dowiesz sie jak bardzo zdrowe masz auto :afro:

tu nie chodzi i hais tylko o czas...a raczej jego brak :d