PDA

Zobacz pełną wersję : Honda nie pali na jeden cylinder! jaka moze byc tego przyczyna?



Dyszka
01-09-09, 20:07
Witam mam problem, ktory polega na tym ze moja Honda nie pali na jeden cylinder i nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Ustawilem zawory,wymienilem kopulke i palec (jak zraszaczem z woda psiknalem po kablach i kopulce to auto zgaslo i bylo widac jak iskra skacze wlasnie po kopulce). Iskra niby jest na kablu,swiece praktycznie nowe. Na wyzszych obrotach jest ok ale na luzie jak stoi i zlapie 800 obrotow czy nawet mniej to zaczyna troche telepac autem,silnikiem i w tlumiku slychac takie brum brum brum nie ma takiej płynności. Nie wiem juz co robic, w sumie nie sprawdzilem kabli wysokiego napiecia,moze akurat jest uszkodzony pod tą izolacją gdzies i nie daje takiego napiecia jakie powinien dawac ;/ a Moze znacie jeszcze jakies inne powody czemu tak moglo by sie dziac? Dodam jeszcze ze niedawno wymieniony mialem modul i cewke zaplonowa. Dokladnie to chodzi o cylinder drugi od prawej strony stojąc przodem do przedniej maski. Jak wyjmuje kazdy inny kabel ze swiecy na zapalonym silniku to auto malo sie nie zadlawi a jak wyjmuje wlasnie ten drugi od prawej to zadnej roznicy w tym czy on jest czy go nie ma nie widac... Moze ktos z Was jakos pomoze bo troche mnie to dręczy ;/ Pozdrówka

Zapomnialem dodac. Honda Civic 1,5 16v Vgen hatchback EG43 D15B2

Ps.dodalem taki sam temat na Honda.slask,ale jak narazie bez wiekszych skutków wiec moze Wy pomozecie.

marcocivic1
01-09-09, 20:56
Kopółka z tego co piszesz. Było na forum jak przewody omomierzem zmierzyc ale musialbys poszukac.Raczej ktores z tych dwoch rzeczy.

Dyszka
01-09-09, 21:03
ale ja wymienilem kopulke i palec i dzisiaj kabel ten na tym cylindrze i dalej to samo

jero11
01-09-09, 21:29
sprawdź jakie jest ciśnienie na cylindrach.

ariadna111
02-09-09, 08:08
Hmm zobacz czy gdzieś nie łapie lewego powietrza.
Sprawdź uszczelkę pod kolektorem dolotowym, być może kawałek jej się urwał i stąd takie brewerie wyprawia.
Odnośnie kabli to po prostu pożycz od kogoś i przełóż na moment, sprawa się wyjaśni czy to faktycznie w kablach tkwi przyczyna.
Ciśnienie na cylindrach także możesz zmierzyć, chociaż przy wykruszonym zaworze do tego typu objawów doszłyby też inne.
Obstawiam lewe powietrze, a konkretnie uszczelkę pod kolektorem.

Dyszka
02-09-09, 16:32
chodzi o uszczelke od kolektora ssacego? cisnienie na cylindrach jest ok a z tymi kablami musze kogos znalezc. A moze to byc przyczyna np zapchanego filtra powietrza?

marcocivic1
02-09-09, 17:39
Nie zapchany filtr powietrza odpada. Jeszcze prz\ychodzi mi do glowy wtryskiwacz tego cylindra.

Tompro
02-09-09, 19:30
Nie zapchany filtr powietrza odpada. Jeszcze prz\ychodzi mi do glowy wtryskiwacz tego cylindra.

To jest D15B2, tam nie ma osobnych wtryskiwaczy na każdy cylinder.

marcocivic1
02-09-09, 22:26
Sprobuj podmienic jak bedziesz miał mozliwosc kopółke to nic ze wymieniana była

ariadna111
03-09-09, 13:27
chodzi o uszczelke od kolektora ssacego? ?
Tak, nadal ku temu się przychylam jako powód złej pracy silnika.
Jak już problem rozwiążesz to daj znać.

tracert
04-09-09, 12:09
Nie wiem juz co robic, w sumie nie sprawdzilem kabli wysokiego napiecia,moze akurat jest uszkodzony pod tą izolacją gdzies i nie daje takiego napiecia jakie powinien dawac ;/ ......
Jak wyjmuje kazdy inny kabel ze swiecy na zapalonym silniku to auto malo sie nie zadlawi a jak wyjmuje wlasnie ten drugi od prawej to zadnej roznicy w tym czy on jest czy go nie ma nie widac...


To chyba wydaje sie ze przyczyna jest prozaiczna.Albo przebicie na kablu wysokiego napiecia (moze sprawdz zamieniajac je miejscami jesli dlugosci jest podobna w przypadku kiedy nie masz od kogo pozyczyc)

Po drugie wykrec i sprawdz swiece czy sie nie wysypala lub czy przerwa nie jest zbyt duza

Jesli sprawdzisz i nie bedzie rezultatu pozostaje kopulka ( moze w niej byc wypalony styk to tez sprawdz)

Dyszka
04-09-09, 13:10
z kablami i swiecami to sobie sprawdze dzisiaj badz jutro, a kopulke zakupilem nowa, razem z palcem.

a Podejda do D15b2 kable od innego civica?

Dyszka
05-09-09, 18:02
Kable podmienilem od kumpla,pozmienialem kolejnosc swiec i dalej kupa ;/

ariadna111
07-09-09, 10:47
Sprawdź tę uszczelkę. Bardzo możliwe, że jest tam ubytek stąd te wszystkie zawirowania.

ejzon
07-09-09, 14:45
Podpinam się pod temat kumpel ma D15B2 i jest dosłownie identyczny problem i identyczne objawy

ciśnienie na cylindrach sprawdzone i jest ok 10:11:9,8:11
kable WN nowe
świece nowe
filtr paliwa nowy
zapłon ustawiony
wtryski sprawdzone
kopułka nowa

i dalej nie pali na jeden cylinder a dokładnie 2 od lewej ale tylko w zakresie obrotów jałowe do 2500 obr/min

ja juz nie mam siły na te auto :/

Dyszka
07-09-09, 14:56
ja jutro wymieniam uszczelke kolektora ssacego, zaplacilem za nia 11zl wiec nei jest to drogi gips, zrob to samo moze akurat ktoremus z nas pomoze a pozniej napisz jak rozwiazesz problem

ejzon
07-09-09, 15:25
ja jutro wymieniam uszczelke kolektora ssacego, zaplacilem za nia 11zl wiec nei jest to drogi gips, zrob to samo moze akurat ktoremus z nas pomoze a pozniej napisz jak rozwiazesz problem

a tobie też nie pali tylko w tym zakresie obrotów ??

Dyszka
08-09-09, 12:09
Tzn jak stoi na luzie to sie telepie caly,i taki dziwne pyrkanie slychac, no jak juz sie rozpedzam to nie odczuwam tego w ogole

ejzon
08-09-09, 14:13
Tzn jak stoi na luzie to sie telepie caly,i taki dziwne pyrkanie slychac, no jak juz sie rozpedzam to nie odczuwam tego w ogole

to identyko jak u hanki mojego kumpla... jak dojdziesz do tego co to jest pilnie napisz !!!

teg
09-09-09, 17:32
sprawdzone i jest ok 10:11:9,8:11

OK?! Od 8 do 12?! Toż to róznica o 4. Jest bardzo złe!

Momek
09-09-09, 17:58
OK?! Od 8 do 12?! Toż to róznica o 4. Jest bardzo złe!
Od 9,8 do 11 ;-)

MaciusCrx
09-09-09, 18:18
wydmuchaj kable z wody i po problemie gniazda gdzie siedza swiece( czapki )

teg
10-09-09, 09:46
Rzeczywiście :D

Ale to i tak jest 10%, czyli za dużo. Dla silników Hondy o ile pamiętam max to 7-8% od najwyższej wartości.

Dyszka
10-09-09, 11:05
PROBLEM ZAŁATWIONY! Okazalo sie ze uszczlka od kolektora ssacego byla podwinieta,bo ktos wczesniej przy niej majstrowal,wymienilem ja na nowa( koszt 11zl + 25zl wymiana) i jak reką odjal:) Teraz tylko obroty faluja zaraz po odpaleniu,ale moze sie to ustabilizuje. Dziekuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam :)

ariadna111
10-09-09, 14:06
Czyli jednak moja diagnoza okazała się trafna. Cieszę się, że już po problemie.

ejzon
10-09-09, 15:30
Czyli jednak moja diagnoza okazała się trafna. Cieszę się, że już po problemie.

i to w 2 przypadkach :) u mojego kolegi okazało się to samo :) Dzięki wszystkim za pomoc !

Dyszka
11-09-09, 13:43
Ariadna111 duzy browar dla Ciebie leci :P tylko czego mi teraz te obroty po odpaleniu tak faluja z tysiaca na 1300 pozniej znowu spadaja na tysiac i znowu w gore,moze jak bym krokowy wyczyscil to by pomoglo?

ariadna111
12-09-09, 12:15
A przepustnica wyczyszczona?
Rozumiem, że gdy już się rozgrzeje i złapie odpowiednią temperaturę to wszystko jest ok?
Gdy silnik jest ciepły, zgasisz i odpalisz to nadal falują czy tylko na zimnym silniku?

ps.dzięki za ten lecący browar ;)

Dyszka
13-09-09, 23:52
tylko na zimnym wlasnie,jak juz pojezdze troche zgasze i odpale to jest wszystko spoko