PDA

Zobacz pełną wersję : żarówki H4



greggrey
05-05-06, 22:14
muszę zmienić u siebie żarówki H4 jakiej firmy polecacie? . Ale proszę o rzetelne opinie na podstawie swoich spostrzeżeń użytkowych. oczywiście odpadają wynalazki pt. 100/90W
Do tej pory jeździłaem na Osram`ach +25%

EDIT by ppm702
Dopisałem Ci w temacie, że chodzi o żarówkę H4. Burzysz się, a sam nie wpisałeś.

Dzida
05-05-06, 22:16
BYŁO O TYM MEGAAA DUUUŻO.

1. Philips. Standardowy, najtańszy. Niedrogi. Świeci naprawde dobrze.
2. Philpis Vision Plus. Droższe, lepsze. Mi padają średnio co rok.
3. Philips Blue Vision. Poniekąd są the ebst, ale mega drogie.

Rikoo
05-05-06, 22:17
PHILIPS GT 150

podobna sa super ale ja ich jeszcze nie testowalem

greggrey
05-05-06, 22:31
Może i było wiele razy Dzida ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę żarówka, żarówki, h4 to jakoś nic nie znajduje. A nie mam czasu na wertowanie post po poście archiwum :)
Po roku to chyba większość pada tych wysokowydajnych.

_Qba_
05-05-06, 22:51
tak jak pisze Rikoo, PHILIPS GT150. Sam takich uzywam i roznice w stosunku do zwyklych H4 ogromna :)

havok
05-05-06, 22:54
Po roku to chyba większość pada tych wysokowydajnych

No i sam sobie odpowiedziałeś. Wybieraj - albo często zmieniasz żarówki, albo gorzej ci światła świecą.
Philipsy (osobiście sprawdzane Vision Plus) potrafią padać co 3 miesiące, Osram żółknie i słabnie po pół roku.

delSol
06-05-06, 02:06
Tungsram megalight +60% - nic nie pada, swieci duzo lepiej niz wszelkiej masci philipsy i kosztuje troche ponad 10pln za sztuke :lol:

sered
06-05-06, 12:35
Tak dla porownania. Pod koniec sierpnia tamtego roku zalozylem zarowki Philips Vision Plus 50%. Zaplacilem wowczas za nie 48 zeta za komplet. Na poczatku moze i byla niewielka roznica ale teraz nie widze roznicy w stosunku do zwyklych zarowek ktore mialem zalozone wczesniej. Wiec chyba nie oplaca sie inwestowac akurat w te zarowki :)

woodie
06-05-06, 14:29
Od roku mam PHILIPS GT 150 power2night. Polecam, swieca super, dzialaja bez zarzutu. Kosztuja sporo.

Malak
06-05-06, 14:53
Od roku mam PHILIPS GT 150 power2night. Polecam, swieca super, dzialaja bez zarzutu. Kosztuja sporo.
tez mam gt150 i polecam, mozna je kupic za 50 pln

greggrey
06-05-06, 15:16
Super - właśnie o takie rzeczowe posty mi chodziło!
Dzięki wielkie :D

"EDIT by ppm702
Dopisałem Ci w temacie, że chodzi o żarówkę H4. Burzysz się, a sam nie wpisałeś."

nie burzę się tylko z uśmiechem na ustach napisałem że nie znalazłem nic na ten temat za pomocą wyszukiwarki.
dzięki :)

[ Dodano: Sob 06 Maj, 2006 ]

Tungsram megalight +60% - nic nie pada, swieci duzo lepiej niz wszelkiej masci philipsy i kosztuje troche ponad 10pln za sztuke :lol:

długo nimi świecisz?? :)

delSol
06-05-06, 17:13
od listopada

BurnOuT
06-05-06, 23:14
Polecam zestaw Philipsa:

GT150 + postojówki BlueVision

Świeca super i fajnie wygląda.
Jeżeli dodatkowo byś chciał poprawić oświetlenie to polecam kupic nowe kostki do świateł.
U mnie stare działały, po założeniu takich samych, tyle ze nowych było znacznie lepiej :!:

Owca
06-05-06, 23:30
Tutaj masz jak swieca zwykle i jak philipsy h4 + postojowki tez philipsa

civic swiatla (http://www.civic.com.pl/swiatla.html)

Swiatlo jest bielsze, chyba swieca troszke dalej

Lukasch44
07-05-06, 00:49
GT 150 mam od 6 miesięcy - mogą być ale liczyłem na więcej, następnym razem napewno poszukam czegoś innego

Muldex
07-05-06, 12:10
Ja mam Philpis Vision Plus i powiem że są b.dobre tylko że krótkie tak samo jak zwykłe a długie lepsze (moje odczucie) ale...... niedawno od kumpla przełożyłem żarówki on miał 100/90 chyba osram w dzien norma ale jak w nocy wracałem od laski wsiadłem załączyłem widze..... jasność i jak następnym razem będę wymieniał to tylko na takie.

wunat
07-05-06, 12:13
100/90W ?

prz3mo
07-05-06, 12:16
100/90W ?

od takich mocnych mogą chyba przypalić sie reflektory...

Ja uzywam od roku BlueVision, są OK, polecam.

pirus
07-05-06, 12:19
Tungsram megalight +60%

mam to samo od pol roku i jestem bardzo zadowolony

Dzida
07-05-06, 12:27
Ja mam Philpis Vision Plus i powiem że są b.dobre tylko że krótkie tak samo jak zwykłe a długie lepsze (moje odczucie) ale...... niedawno od kumpla przełożyłem żarówki on miał 100/90 chyba osram w dzien norma ale jak w nocy wracałem od laski wsiadłem załączyłem widze..... jasność i jak następnym razem będę wymieniał to tylko na takie.

Czekamy na fotorelację z wymiany kostek i żal za żólty odcień na lampie :)

wunat
07-05-06, 12:27
100/90W ?

od takich mocnych mogą chyba przypalić sie reflektory...

Ja uzywam od roku BlueVision, są OK, polecam.

wiem, dlatego pytam ze zdziwieniem ...

Dominic
07-05-06, 13:06
Ja polecam TUNGSRAM Megalight - relatywnie nie drogi, a zdecydowanie lepsze od zwykłych PHILIPSów

prz3mo
07-05-06, 13:41
100/90W ?

od takich mocnych mogą chyba przypalić sie reflektory...

Ja uzywam od roku BlueVision, są OK, polecam.

wiem, dlatego pytam ze zdziwieniem ...

wiem, wiem... Troche zle zacytowalem :)

greggrey
07-05-06, 13:47
z tego co słyszałem to żarówki 100/90W nie są atestowane i nie posiadają dopuszczenia do użytkowania na terenie Polski.
Znajomy zastosował takowe to odbłyśniki do regeneracji + popękane klosze reflektorów a tym samym lampy do wymiany.

Look_As
07-05-06, 23:54
GT150

z tym, że mi one dość szybko padły. (po około 3,5 miesiąca)
znajomemu po około 4.

odosobnione przypadki/wadliwa partia czy może standard?

ja jednak dalej jestem do nich przekonany bo świecą super

prz3mo
08-05-06, 00:06
GT150

z tym, że mi one dość szybko padły. (po około 3,5 miesiąca)
znajomemu po około 4.

odosobnione przypadki/wadliwa partia czy może standard?

ja jednak dalej jestem do nich przekonany bo świecą super

no to jednak BlueVision chyba trwalsze... Smigam juz na nich równo rok, a jezdze non stop na swiatlach...

Wombat
08-05-06, 02:18
tak tak, takie 100/90Watt to wypasione żarówki.

Polecam (fotki z hondy) pchodza z forum Prelude

http://tmp.ovh.org/naforum/100Wbulb/100Wbulb01.jpg

http://tmp.ovh.org/naforum/100Wbulb/100Wbulb02.jpg

http://tmp.ovh.org/naforum/100Wbulb/100Wbulb03.jpg

http://tmp.ovh.org/naforum/100Wbulb/100Wbulb04.jpg

Malak
08-05-06, 19:58
GT150

z tym, że mi one dość szybko padły. (po około 3,5 miesiąca)
znajomemu po około 4.

odosobnione przypadki/wadliwa partia czy może standard?

ja jednak dalej jestem do nich przekonany bo świecą super

no to jednak BlueVision chyba trwalsze... Smigam juz na nich równo rok, a jezdze non stop na swiatlach...
Moje GT150 swieca juz od grudnia.
Moze jak sie łapami dotyka zarowek to szybciej padaja ;P

Wombat
08-05-06, 23:17
jak dotykasz łapami to napewno. Oprócz tego chetniej padaja jak masz słabą instalacje elektryczną - tzn jakies iskrzenia na kostkach lub ostro falujące napięcie w instalacji

prz3mo
10-05-06, 16:01
no to jednak BlueVision chyba trwalsze... Smigam juz na nich równo rok, a jezdze non stop na swiatlach...

No i wykrakałem, dzis sie przepaliła jedna żarówka :?
Za jakosc swiecenia - 5, za trwałość 2...

Zmieniłem od razu dwie (pewnie druga padłaby niedługo) na te GT150... Zobaczy co są warte..

Lord_ZED
11-05-06, 01:10
TUNGSRAM Megalight +60
Miałem przez 1.5 roku. Świeciły biało i były tanie.
Same plusy. Blue vision mi się za drogie do trwałości wydaje :/.

fidobiboy
17-05-06, 01:04
Philps Gt 150! od poczatku roku gdzies i zadowolony jestem !

Rogal
17-05-06, 09:59
Również polecam Bluevision, założyłem kilka miesięcy temu i jestem z nich zadowolony, udało się okazyjnie kupić na allegro cały komplet za 55zł i święcą naprawde fajnie, szczególnie w nocy, dają duży strumień światła i bardzo przyjemnej barwy, chociaż na pewno nie można się spodziewać żadnej niebieskiej poświaty, dają mocne, ale raczej białe światło...

Tomac
19-05-06, 11:15
A co myślicie o Helli Blue Light?? Ponoć wizualnie jak ksenon. :roll:

havok
19-05-06, 11:49
Znajdź na forum moje fotki tej Helli. Nie jest jak ksenon już po pół roku...

Tomac
19-05-06, 13:47
Nie wiem gdzie szukać tych fotek.. daj linka jak możesz.. 8)

damios
19-05-06, 14:05
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8136&postdays=0&postorder=asc&start=25

prz3mo
21-05-06, 20:54
Tak jak wyzej pisalem, wczesniej mialem BlueVision, ostatnio po przepaleniu jednej kupilem na probe GT150... Po pewnym czasie uzytkowania GT150 stwierdzam, ze BlueVision dawały lepsze jasniejsze swiatlo.. Swiatla mijania wydaja mi sie teraz slabsze, drogowe chyba ciut lepsze niz w BlueVision... Ogolnie powroce po spaleniu GT do BlueV.

marksimus
13-08-06, 18:10
podziele sie swoimi spostrzeżeniami w temacie zarówek H4. Swego czasu troche sie tematem interesowałem a swoja opinie wyrazam w oparciu o lekture (niewstety empirycznie nie malem sposbności...) profesjonalnych testów wykonywanych za pomoca profesjonalnej aparatury w laboratoryjnych warunkach - testy takie były swego czasu drukowane nawet w popularnym Auto Świat i innych popularnych magazynach.
Zeby nie zanudzać przejde do meritum: zarowka H4 homologowana nie moze wydzielać wiecej światla niz przewiduje to norma homologacyjna... bo inaczej... po prostu traci homologacje :? dlatego zarówki renomowanych firm o najlepszych parametrach wydzielaja tyle samo światła ...bo po prostu wiecej nie moga :P
moc zarówki jest równiez scisle ograniczona i nie wolno jej przekraczać (w reflektorach drogowych oczywiście) wiec wszelkie "wynalazki" o większej mocy sa albo nielegalne albo po prostu nie do lamp drogowych a np. do szperaczy w terenowkach - ale jak wiadomo z tym oswietleniem nie wolno jeździć po drogach - tylko raczej troche obok :P
Jak widac producenci maja dość "waskie ramy" w kwestii mozliwości ulepszania swoich produktów - prawa fizyki sa nieubłagane 8) wiec nie przekraczajac mocy i ilosci wytwarzanego swiatła mozna tylko w dzieki:
1. bardzo starannemu wykonaniu bańki szklanej (wbrew pozorom to super wazna sprawa w H4)
2. wykonaniu perfekcyjnie wewnątrzzarówkowego odbłysnika (aby wraz z optyka lampy swiatło było rozprowadzane tam gdzie powinno bez strat)
3. poprawieniu sprawnosci zarówki - sprownośc to w skrócie stosunek ilosci wydzielanego swiatła do pobieranej przez zarówke mocy - a prościej im wiecej swiatła przy miejszym poborze pradu (moc jest proporcjonalna do kwadratu pradu) tym zarówka sprawniejsza.
Jak widac to sa sprawy daleko odbiegajace od metod stosowanych przez producentów zachecania potencjalnych klientów do zakupu ich produktów, którzy kusza róznymi +xx%, kolorami świecenia i innymi marketingowymi bajerami.
Tak naprawde renomowani producenci maja jedynie dwa rodzaje produktów H4 godnych uwagi:
1. jest to seria PREMIUM dostepna u kazdego producenta - czyli standardowe zarówki najstaranniej jak potrafią wykonane
2. serie +XX% - czyli zarówki ze skróconym włoknem co daje wieksza sprawność ale niestety kosztem mniejszej trwałości (włókno rozgrzewa sie do wyższej temperatury) i w tej serii nalezy uwazac na zarowki z opisem +50% wzwyz gdzyz nigdy zaden test nie potwierdził aby były lepsze od zwykłych +30% a cene maja zabójczą - cóz znowu prawa fizyki...
Dodatkowo nalezy unikac wszelkich zarówek z nałozonym jakimkolwiek filtrem a nawet małym paseczkiem filtra - fizyka fizyka - kazdy filtr ogranicza ilość wyemitowanego swiatła i zamienia energie fotonów w ...ciepło - tak tak po prostu zarówki z filtrem sie grzeja i daja miej swiatla niz zwykłe PREMIUM za 4 PLN... (owszem fajnie wygladaja i sa dobre np. na zla pogode (np. seria allweather) ale z uwagi na kolor swiatła a nie na ilość emitowanego swiatła - ja osobiscie potrzebuje jak najwiecej swiatla na drodze :P )
Na sam koniec dodam ze we wszystkich testach zawsze wygrywały H4 ...OSRAM a zaraz za nimi były PHILIPSIAKI - z tego co pamietam najlepsze chyba były OSRAMY +30% choc nieznacznie tylko lepsze od PREMIUM tej samej firmy choc znacznie drozsze ale to ma chyba uzasadnienie w tym ze zarówka ta majac lepsza sprawność - potrzebuje odrobine mniejszego poboru pradu a z tym sie wiąze równiez mniejsza strata napiecia na przewodach wiec zarówka mogła świecić pelną nominalna moca - ale jak wspomniałem +XX% sa mniej trwałe.
Podsumowanie nie dawajcie sie podstepnym marketingowcom i nie przepłacajcie za "cudowne" H4 bo takie nie moga istniec - najlepsze zarówki H4 to zwykłe zarówki od renomowanego producenta bo lepiej swieca w samochodach tylko ...ksenony 8) ale jak wiemy wyłącznie dlatego ze światło w nich nie wydziela rozgrzane włokno wolframowe tylko łuk elektryczny - ale to historia na inna opowieść.

sailence
13-08-06, 21:44
i za to chwała Ci marksimus :)
twój post wspaniale podsumowuje i kończy tą dyskusję z zadziwiającym i szokującym skutkiem :) a dlatego, że podważa słuszność rozmów nad 'lepszością' żarówek Superexstrajhiperdrespower od tych dobrych nieprzereklamowanych na korzyśc tych drugich :twisted:

pozdrowienia dla Ciebie i reszty kolegów :smile:

glinthor
25-10-06, 14:57
A co z zarowkami H4 xeony i inne im podobne?

havok
25-10-06, 18:21
A co z zarowkami H4 xeony i inne im podobne?

Jak to co? nie kupować. Każde testy żarówek H4, jakie widziałem pokazywały wyraźnie, że wszelkie podróbki świecą gorzej niż "normalne". Może i mają poświatę niebieską, może i wyglądają fajnie, ale tyle światła nie dają. Ani nie są trwałe ;)

rafalb33
25-10-06, 18:53
Ja mam od grudnia gt 150 jezdze praktycznie zawsze na swiatlach (w tym okresie zrobilem jakies 20kkm) Nie wiem jakie mialem poprzednie,ale roznica po zalozeniu tych philipsiakow byla spora

Bauma
26-10-06, 20:11
Philips Blue vision

Aquarius
28-10-06, 01:19
ja moge potwierdzic...tez mam takie i jestem z nich bardzo zadowolony..barwa swiatla jest troszke inna i tak nie mecza sie oczy a i maja fajny niebieskawy poblask..w polaczeniu z jakimis diodowymi postojówkami wizualnie ladniej niz zwykle. czy zwiększa się dystans oswietlajacy droge ciezko powiedziec..za krotko na starych zarowkach jezdzilem.. pozdrawiam

Lipek
28-10-06, 11:50
Ma ktos moze fotki jak swieca philips gt150 power2night??

Aquarius
28-10-06, 11:55
ja moge zrobic..ale fotki po weekendzie wkleje bo nie bede mial dzis juz czasu..

Lipek
28-10-06, 12:49
Ok, poczekam, wielkie dzieki.

DORIS
28-10-06, 14:15
ja widze spora roznice... na trasie w nocy nieporownywalnie lepiej- juz pisalam o tym- swiatlo jest jasne a nie w kolorze sików i naprawde lepiej oswietla droge :) chocby sie mialy co roku przepalac- WARTO!

Rastha
28-10-06, 18:06
Philips night guide- swietne oswietlenie pobocza i drogi przed samochodem, narazie najlepsze zarowki na jakich jezdzilem, lepiej mi sie jezdzi niz na blue vision

MSz
05-09-11, 16:29
Ja polecam PHILIPS X-TREME VISION. Mam je już praktycznie rok i dalej świecą, wcześniej miałem blue vision, które nawet roku nie świeciły, różnicą było to że jedynie pod pewnym kątem patrząc na świecące światła widać było lekki ale to bardzo lekki niebieski odblask ale z ksenonemi to raczej nic nie miało wspólnego. Jeszcze wcześniej miałem philipsa NIGHTGUIDE i tu faktycznie było widać jak to reklamuje producent 3 strefy (3 kolory światła) zarówno od strony kierowcy jak i poruszając się przed zapalonymi światłami (u mnie w rankingu nr 2). Najmocniejsze światło i najładniej świecą z tych 3 rodzajów H4 według mojej opinie PHILIPS X-TREME VISION wcześniej wersja X-TREME Power, nowsza ponoć daje mocniejsze światło. Uważam że warto w nie zainwestować ja nie żałuję!

Gumas
05-09-11, 23:22
a do 6 gena do polifta jakie możecie coś polecić?

rafal86
06-09-11, 17:11
masz w temacie wszystko...6gen tez ma zarówki h4

Skomar19
07-09-11, 01:48
Ja osobiście polecam Osram Cool Blue:) jak dla mnie są naprawdę dobre:) Kupując je pozbyłem się marnego i brzydkiego żółtego światła :) Na tych jest o wiele lepsza widzialność, lepsze oświetlenie pobocza, większy zasięg światła:) ładne białe światło i nie męczy tak oka nocą:)

Arturiko
16-09-11, 18:59
poczytałem troche na necie o tych żarówkach i zastanawiam się nad : philips x-treme vision +100% oraz bosch extralife +60%. Co bardziej polecacie? (cel wymiany: lepsza widoczność na drodze )

Budziniak
16-09-11, 19:17
Artur zanim kupisz drogie żarówki spoleruj reflektory a następnie udaj się na stację diagnostyczną i ustaw Sobie światła. Koszta nie jest jakiś mega a różnice powinieneś od razu zaobserwować.

Arturiko
16-09-11, 19:35
jednak myślę że zainwestuje w tego boscha ( na allegro 30zł komplet + przesyłka) Znalazłem test żarówek w auto świecie i pisało, że są okej i ogólnie dobre. Cena nie jest tragiczna a myślę że na pewno dadzą lepsze światło od obecnego. Auto z 95 roku jest, w rodzinie już ponad 4 lata jest i żarówki nie były wymieniane, więc zmiana powinna być odczuwalna. Chyba że osramy night breaker bo cena ok 45 zł więc też w miare akceptowalna.
A twierdzisz że spolerowanie coś da? W jaki sposób i czym?

elvis2424
16-09-11, 20:34
Ja jeździłem na Philips long life, później na Tungsram megalight + 60%, a teraz na Tungsram sportlight bluish +50%. Przyznam szczerze, że na obecnych jeździ mi się najlepiej. Dają ładne białe światło no i cena niska. Mi megalight +60% padły po roku użytkowania, ale to przez to że się wpiepszyłem w mega dziurę omiając jeb!@#$% rowerzystę co mi wyskoczył z chodnika nawet się nie oglądając:mad:
Kumpel ma te philips x-treme vision +100% i powiem że naprawdę ładnie świecą, ale jak dla mnie to stanowczo za drogie. Żeby cena była niższa to może bym się skusił, ale za mało zarabiam, aby tyle na żarówki wydawać.
Ja osobiście polecam Tungsramy. Najlepszy stosunek jakości do ceny.
A jeśli chodzi o polerowanie kloszy to poczytaj sobie tutaj http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?52799-polerowanie-lamp
Myślę że ten temat Ci pomoże.
Pozdrawiam

Arturiko
16-09-11, 20:57
No o tych philipsach też czytałem i też są dobre, ale podobno jest krótka żywotność... wydawać 70 zł by za 3-6 miesięcy kupić znowu nowe to chyba nie ma sensu...
więc ogólnie zostają 3 rodzaje teraz : osram night breaker (45zł), bosch extralife (30zł) ( http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-ktore-swieca-najlepiej/25 tutaj opis w teście) oraz własnie te tungsramy sportlight (28zł) więc ogólnie ceny są zbliżone. Teraz dylemat co będzie w miare najlepsze...
Bo tak ogólnie do 5d muszą być H4 60/55 W , tak?
Dziękuje bardzo za linka:) Na pewno spróbuję tego polerowania bo lampy wyglądają na troche wypalone ze starości ( pytanie tylko czy z zewnątrz czy od wewnątrz...) Formalnie najlepiej było by wymienić lampy na nowe ale to duży koszt więc wole spróbować najpierw żarówek.
Temat z całą pewnością mi dużo pomógł.
Bardzo dziękuje i również pozdrawiam :)

elvis2424
16-09-11, 21:54
Ja ogólnie to nie przepadam za takimi testami żarówek, bo ani to rzetelne, ani jakoś szczególnie pomocne. A już na pewno te bosche nie są jakieś nadzwyczajne. Swoją drogą to wydaje mi się, że ten test już kiedyś widziałem, a teraz go po prostu odświeżyli. Niczego konkretnego się tam dowiedzieć nie da. Dla mnie to beznadziejny test. Ja też mogę napisać taką recenzję i pod każdą żarówką napisać ta w miarę ok, ta straszna kupa, a te są *****iaszcze. Jakieś szczegóły by dali.
A co do Twojego pytania o żarówki, to wydaje mi się, że powinny być H4 60/55 W, ale niech się ktoś wypowie kto ma angielkę.
Najprościej jest wyjąć taką żarówkę i zobaczyć co ma tam napisane:p

Arturiko
16-09-11, 23:11
No ogólnie to masz rację. Napisać wszystko można, tym bardziej że teraz coraz więcej "sponsorowanych" artykułów wychodzi...
To może rzeczywiście się skusze na te Twoje Tungsram sportlight bluish +50% jeżeli mówisz że zadowolony jesteś :)
Chociaż są jeszcze Tungsram H4 Megalight Ultra +90% . Które powinny być/będą lepsze ?
No może ktoś mi odpowie :) Bo przeglądałem troche forum ale nie mogłem jakoś natrafić na odp.
Dzięki :)

elvis2424
17-09-11, 13:21
Ja wziąłem te sportlight bluish +50% z ciekawości. Bo cena dobra i ładnie świecą. Też zastanawiałem się nad Megalight Ultra +90%, ale do pracy dojeżdżam po rozjechanej drodze i mega dziurach, więc zdecydowałem się sportlighty. Wydaje mi się że po prostu dłużej poświecą, bo nie są aż tak wysilone jak te +90%.

MSz
17-09-11, 22:39
Bo tak ogólnie do 5d muszą być H4 60/55 W , tak?
http://nokautimg3.pl/p-2b-c4-2bc4cfbc931b6bae415b756d025e750e500x500/zarowka-philips-h4-12v-60-55w-x-treme-power-1-szt.jpg



No o tych philipsach też czytałem i też są dobre, ale podobno jest krótka żywotność... wydawać 70 zł by za 3-6 miesięcy kupić znowu nowe to chyba nie ma sensu...
ja używam Philipsa Xtreme praktycznie rok (jazda codziennie) i na razie świecą - zaznaczam, że te nowsze Vision 100%! bo te Power świeciły ok 7-8miesięcy, ale to i tak znacznie dłużej niż Philips Blue Vision które wytrzymały ledwo pół roku:( Cena to fakt ddduża niestety :/


Co bardziej polecacie? (cel wymiany: lepsza widoczność na drodze )
Przy Philipsa Xtreme Vision widoczność zauważalnie dużo lepsza niż na zwykłych h4. Co do innych marek nie będę się wypowiadał bo po prostu nie znam i nie miałem okazji przetestować ich, może w przyszłości...

wojtek8830
17-09-11, 23:12
A używał ktoś philips cristal vision / diamond vision??

MSz
18-09-11, 00:20
diamond vision??
znalazłem w necie coś takiego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=350479&start=42
osobiście nigdy nie miałem z nimi doczynienia i nie widziałem ich w sklepach
więc jakby ktoś miał jako takie doświadczenie z nimi to i ja chętnie skorzystam z opinii

Inside4
18-09-11, 09:01
..a co byście polecili jak pada deszcz? obecne jakby w ogóle mi nie świeciły żarówki:p
czy ŻARÓWKI TUNGSRAM H4 MEGALIGHT ULTRA +90% dają dobrze rade w deszcz? nie chcę żadnych blue-xenon-itd.

Arturiko
19-09-11, 22:31
ja prawdopodobnie jutro pojadę do sklepu z allegro ( o ile będzie można odebrać osobiście i będą dostępne ) po któreś z tych Tungsramów.
Sam nie wiem czy wybrać Bluishy +50% czy megalight +90% ...dlatego może mi gościu w sklepie coś konkretniej doradzi co lepsze.
Jak coś to dam znać itp ;)

fcek
20-09-11, 00:11
Bierz megalighty ja na nich śmigam i powiem Ci że po przesiadce ze zwykłych H4 różnica bardzo dużo!!! mam je już pół roku i nie zauważyłem żeby nawet słabiej świeciły. W poprzednim aucie miałem +60% i miałem je 2 lata bo wtedy tych +90% jeszce nie produkowali po czym sprzedałem samochód. Dużą istotność na żywot żarówek ma odpalanie samochodu na włączonych światłach - spadki napięcia tym spowodowane znacznie skracają żywotność żarówki. Tak samo gaszenie świateł po wyłączeniu silnika, lecz to tak znacząco nie wpływa. Warto również sprawdzić jakie napięcie jest na kostce żarówki gdy jest ona do niej podłączona. Jeżeli poniżej 12V zalecam zastosowanie przekaźników.

Arturiko
20-09-11, 19:03
Wybór jednak padł na te sportlight +50%. Będą raczej trwalsze i chyba dlatego je wybrałem. Mam nadzieję że będzie jakaś różnica od obecnych świateł. A jak coś to zawsze można po jakimś czasie zmienić na megalighty ;)

_Shadow
20-09-11, 19:46
ja mam te tungsramy +90% i są o niebo lepsze od tych 50% :-) ale powiem wam ze moja mama w nissanie micra na zwykłych zarówkach deklasuje moje światła jak diabli hehe
poprostu hinda ma odbłyśniki do d...y i tyle ;-)

arti223
20-09-11, 23:04
Ja wsumie śmigam 2 lata na Philipsach Premium +30% żarówka tania, mysłe że ogólnodostępna a efekt ma bardzo fajny jeśli ktoś chce mieć mocne i jasne światło przy standartowym poborze mocy. Z doświadczenia wiem że bardzo mocne są żarówki hella +50 ale tutaj cena zabija ;p

karmel
21-09-11, 11:59
Ja śmigam na megalightach +90% już ponad rok, żadna się nie spaliła, świecą wyjątkowo dobrze, teraz ustawiłem jeszcze światła poprawnie, były za nisko i już jest malina :)

sivy
21-09-11, 12:25
u mnie siedza najzwyklejsze wurth'y ;) nie widze sensu wydawania duzych pieniedzy na żarówki seryjny reflektor w 5 genie i tak nie bedzie świecił jak nalezy. Wymiana reflektorów na denji troche pomogła ale i tak szału nie ma ;)

MSz
07-10-11, 19:38
ja używam Philipsa Xtreme praktycznie rok (jazda codziennie) i na razie świecą - zaznaczam, że te nowsze Vision 100%! bo te Power świeciły ok 7-8miesięcy
właśnie się przepaliły:( niestety obie na raz!! i nie wiem czy może nie poszło przepięcie?! bo przestały świecić jak błyknęłem długimi żeby przepuścić skręcającego na skrzyżowaniu, w każdym razie świeciły prawie rok