PDA

Zobacz pełną wersję : "Używane" panewki D16Z6



arekgr
30-08-09, 15:59
Czy można po wymianie pierścieni skręcać korbowody na tych samych (używanych) panewkach? I jeśli tak, to jakim momentem? Nie moglem się doszukać tych informacji...

piroman
30-08-09, 16:03
Można - zależy w jakim są stanie. Korbowody - 32Nm, podpora wału - 52Nm

arekgr
30-08-09, 18:00
piroman, dzięki imienniku :p Czyli wydatek rzędu ~200zł odwlecze mi się w czasie, co jest dla mnie dobrą nowiną. A tak z ciekawości, jak rozpoznać czy wał ma nominalne panewki? Jakieś oznaczenie występują, czy to kwestia pomiaru? Domyślam się, że suwmiarką tego nie sprawdzę...

skolopendra
30-08-09, 18:02
czy to kwestia pomiaru?

pomiaru, w manualu masz wszystko podane, wystarczy tylko poszukać

arekgr
01-10-09, 07:46
Panowie, czy jest sens zakładać ACL Race do silnika w którym planuję soft turbo? Czy może nabyć NPR-ki?

Cenowo jest spora różnica :)

gruszkin
01-10-09, 14:27
byle to były szpilki a nie oem sruby .swoją drogą ,jak juz masz wszystko na blacie to bym pokusił się jednak o wymianę panewek...taka stara szkoła rapu

arekgr
01-10-09, 16:22
gruszkin, średnio Cię zrozumiałem. Jak na razie mam skręcone na starych panewkach, ale mam świadomość, że wypada wymienić. Same korbowodowe chcę. I skręcić chcę na tych śrubach co są ;)

Arturvf500
02-10-09, 13:49
gruszkin, średnio Cię zrozumiałem. Jak na razie mam skręcone na starych panewkach, ale mam świadomość, że wypada wymienić. Same korbowodowe chcę. I skręcić chcę na tych śrubach co są ;)

oryginalne panewki za w 7 rozmiarach dobieranych na podstawie oznaczeń nabitych na bloku; aftermarketowe maja 1 wymiar; sam sobie odpowiedz co jest lepsze - niezużyta panewka oryginalna czy 'uniwersalna' wymagająca docierania wałem, który raczej nie powinien się o nic ocierać poza filmem olejowym;)

pozdrawiam
Artur