PDA

Zobacz pełną wersję : [6gen3dHB] Kontrolka hamulca ręcznego



Jacq
04-05-06, 09:25
Witam,

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie kontrolka hamulca ręcznego ;)

Zachowuje się ona w ten sposób, że podczas przyspieszania zapala się.
Gaśnie albo w momencie gdy puszcze gaz, albo gdy delikatniej przyspieszam.
Podczas jazdy ciągłej, albo stania w korku, albo jakichs mało dynamicznych
manewrów nie zapala się..

Nie zauważyłem też żadnych innych objawów.. przynajmniej narazie.

Pytanie moje jest takie:
Gdzie znajduje się jakiś czujnik zapalający tą kontrolkę?? Może tam coś zwiera??
A może na coś innego mam zwrócić uwagę??

Pozdrawiam

bartol
04-05-06, 09:33
Dolej plynu hamulcowego i bedzie po problemie a najprawdopodobniej koncza sie klocki :roll:

Jacq
04-05-06, 09:38
OK.. jak to sprzwdzić, znaczy się klocki??

Pozdrawiam

Furious
04-05-06, 09:39
patrzysz na klocek i widzisz czy sa jeszcze okładziny czy juz ich nie ma :D

Jacq
04-05-06, 09:49
:D łatwo powiedzieć... trzeba mieć jakieś porównanie..

Ja nigdy w życiu klocków nie zmieniałem.. jeszcze ;)

A druga kwestia, to jak sie maja klocki do kontrolki hamulca recznego??


Pozdrawiam

california
04-05-06, 10:39
Tak się ma, ze nie jest tylko po to, żeby pokazać czy zaciągnąłeś ręczniaka. Informauje o różnych innych nieprawidłowościach z układem chamulcowym. Jak np. niedobór płynu. A z drugiej strony to nie wiedziałem, że mam u siebie czujniek zużycia klocków :). Może ktoś potwierdzić.
A sprawdzić, czy klocek się zużył nie jest trudno :). Patrzysz na niego i jak zostało niewiele materiału ciernego (tego czegoś przyklejonego do płytki metalowej :) ) to znaczy że się kończy. Tylko zobacz, czy nie masz już na gładko startgo, bo pomyślisz, że jeszce dobry :)

wunat
04-05-06, 12:18
tak jak przedmowcy, klocki beda pewnie do wymiany, a kto wie czy nie tarcze rowniez ...

Melf
04-05-06, 12:29
Sprawdz poziom plynu hamulcowego, bo jesli jest niski bo klocki juz sie koncza, to faktyznie bedzie Ci sie zapalala kontrolka. A jesli plyn jest na max albo prawie na max to szukaj moze przyczyny w czujniku na zbiorniczku plynu hamulcowego albo na wlaczniku od recznego, chyba jest pod dzwignia reczenego, ale nie jestem pewien. :roll:

ToNZi
05-05-06, 17:35
miałem dokładnie ten sam objaw jak kupiłem swojego - było to głównie podczas ruszania/przyspieszania i dolanie paru kropel do zbiorniczka pomogło :)

Ogór
06-05-06, 19:27
Tarcze są popsute wtedy jak sa na nich wżery, pęknięcia lub są po prostu za cienkie. Jeśli klocek starł sie do zera to tarcze sa NA PEWNO do wymiany. A kontrolka sie zaświeca od tego że nie ma płynu.

redrac
07-05-06, 10:17
Nie ma czujnika zadnego przy klockach,ale sadze na logike ze musi byc jakis,mialem identyczny objaw po wymianie klockow zniknela kontrolka,pierw zaczynal osie wlansei od przyspeiszania sie swiecila potem gasla.. potem na ostrych zakretach, potem zaczal sie dziwny dzwiek z klockow(blaszka) ... co do dzialania tej kontrolki to mysle ze dziala na zasadzie jakiegos czujnika cisnienia ile potrzebuje plynu aby wychylic tloczek w zacisku, igdy ta ilosc jest jakas wieksza to wtedy sie zalacza??? bo od klocka izacisku nie ida zadne kabelki... :)

Jacq
07-05-06, 10:43
Nie wiem czy to akurat na zasadzie cisnienia dziala,
bo zbiorniczek ma poprostu taki jakby pływak w wieczku
z którego wychodzą kabelki... wiec to pewnie kontroluje
poziom płynu hamulcowego..

Pozdrawiam

bartol
07-05-06, 11:49
Nie ma czujnika zadnego przy klockach,ale sadze na logike ze musi byc jakis,mialem identyczny objaw po wymianie klockow zniknela kontrolka,pierw zaczynal osie wlansei od przyspeiszania sie swiecila potem gasla.. potem na ostrych zakretach, potem zaczal sie dziwny dzwiek z klockow(blaszka) ... co do dzialania tej kontrolki to mysle ze dziala na zasadzie jakiegos czujnika cisnienia ile potrzebuje plynu aby wychylic tloczek w zacisku, igdy ta ilosc jest jakas wieksza to wtedy sie zalacza??? bo od klocka izacisku nie ida zadne kabelki... :)

Gdy koncza sie klocki tloczek musi sie bardziej wysunac do tarczy aby mozna bylo hamowac a gdy tloczek mocniej sie wychyli automatycznie ubywa plynu w zbiorniczku i stad mrygajaca kontrolka 8) Zazwyczaj po wymianie klockow wszystko wraca do normy :wink:

Jacq
07-05-06, 11:59
Tak bedzie pewnie i u mnie :)
Bylem wczoraj u znajomego mechanika
i powiedzial ze obecne klocki to tak na ~1000km wystarcza..

Tak wiec w najbliższym czasie zmiana :)

Pozdrawiam