Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem przy kreceniu pod 7tys



NFS
03-05-06, 16:26
mam ostatnio tak ze jak krece na I i II pod 7tysi, to po chwili przez moment czuc w kabinie zapach/smrod jakby spalonej gumy. nie sa to opony bo nie słychac piszczenia i nie ma efektu zerwania przyczepnosci. co to moze byc? jakis pasek mi sie slizga czy co? WTF?

Dzida
03-05-06, 17:44
Sprzęgło.

Furious
03-05-06, 18:13
raczej sprzęgło, a konkretnie docisk pewnie puszcza ale ja ten smród nazwał bym raczej zgniłym jajem :P
paski mozesz sprawdzic czy są naciągniete (alternator, klika, wspomaganie) ale raczej to nie to

NFS
03-05-06, 21:29
no ale wlasnie, sprzegło wali zgnilym jajem a to jest ewidentnie smrod GUMY. mozliwe ze to pasek alternatora?

Furious
03-05-06, 21:33
wyciagnij pasek i sprawdz czy nie jest popalony, a nowy kosztuje chyba 20zl wiec zadne pieniadze

LemonR
05-05-06, 13:43
To co w końcu wali zgniłym jajem. Gdzieś niedawno czytałem, że to spaliny jak kat jest dziurawy. Mi jajami zaczęło śmierdzieć po wymianie środkowego tłumika i jestem na etapie szukania nieszczelności. Mam zacząć wąchać sprzęgło?

P.S.
Im więcej czytam to forum tym więcej mam w hani do zrobienia :-)

Furious
05-05-06, 13:48
spaliny smierdza spalinami
spalone sprzeglo zgnilym jajem

Cairo
06-05-06, 18:21
Im więcej czytam to forum tym więcej mam w hani do zrobienia :-)

Mam ten sam syndrom 8)

NFS
07-05-06, 11:45
NIC NIE WALI W MOIM AUCIE ZGNIŁYM JAJEM!

hehe...a teraz na powaznie. wiem jak wali sprzeglo bo wczesniej pare razy przypaliłem w poprzednim dupowozie. chyba wiem juz co moze byc nie tak. pasek rozrzadu miał spory luz i jak sie wkrecilo dostawal wibracji. mozliwe ze ocieral o obudowe(stad smrod przypalonej gumy).

em aj rajt?