PDA

Zobacz pełną wersję : półośka nie chce sie odkrecić- szybka odp



Bogdan19
23-08-09, 21:19
witam
mam pytanie i czekam na szybką odpowiedz
chce odkrecić półośkę od strony kierowcy przy piaście i za chu.. nie moge. zakładałem na lage rure metrową i za chu.. nie da sie odkrecic.
czy jest tam lewy gwint czy co? bo próbowałem w obie strony i nic:confused::mad:

przepraszam za słownictwo ale juz nie wyrabiam:mad:

skolopendra
23-08-09, 21:24
pewnie przyrdzewiała nakrętka.psiknij np wd .coś w końcu puścić musi

Bogdan19
23-08-09, 21:29
pryskałem wd-40, stukałem młotkiem , zakładałem rure na lage. nie chce sie odkrecićl;/

jero11
23-08-09, 21:34
konkretny klucz + rura 2m i skacz:D z dwiema nakrętkami miałem taki problem i tylko tak poszły;)
gwint normalny - prawy

Bogdan19
23-08-09, 21:35
a tak przy okazji jak wypiąć pół ośke ze skrzyni?? trzeba ja mocno szarpnąć i powinna wyskoczyć?? jesli sie mylę niech ktoś mnie poprawi;)

jero11
23-08-09, 21:36
podważyć łyżką i wyjdzie

Bogdan19
23-08-09, 21:40
dzieki wszystkim za podpowiedzi;) jutro chyba pojade do znajomego zeby odkręcił mi nakrętki kluczem pneumatycznym, nie bede sie męczył juz dziś;)

Nunez
24-08-09, 09:45
Cześć,

a do jakich celów wypinasz całą półoś? Odnośnie Twojeo problemu z odkreceniem śruby...u mnie 2m drut zbrojeniowy o średnicy 20mm giął się na przedniej ośce:D potem działałem wiertarką, bo na gorąco też nie szło. Życzę powodzenia.

Bogdan19
24-08-09, 10:15
Cześć,

a do jakich celów wypinasz całą półoś? Odnośnie Twojeo problemu z odkreceniem śruby...u mnie 2m drut zbrojeniowy o średnicy 20mm giął się na przedniej ośce:D potem działałem wiertarką, bo na gorąco też nie szło. Życzę powodzenia.

musze wymienić simeringi w skrzyni co wchodzi półoś i wymienić osłony przegubów zewnętrznych.
a problem juz rozwiązany;) na noc nawaliłem duzoo wd-40 moczyło sie przez całą noc, i z samego rana pojechałem do znajomego wulkanizatora i odkręcił mi nakretki;)