PDA

Zobacz pełną wersję : Za niskie obroty biegu jałowego civic d15z1



kozik555
02-05-06, 09:23
Witam mam takie objawy gdy silnik juz sie nagrzeje obroty silnka na biegu jałowym utrzymują sie na 500 obr i silnik wibruje wie moze ktos czy mozna to jakos wyregulowac na ssaniu tego nie ma jest 900 obr dopiero jak sie wyłączy spadają tak nisko.

prz3mo
02-05-06, 10:35
Witam mam takie objawy gdy silnik juz sie nagrzeje obroty silnka na biegu jałowym utrzymują sie na 500 obr i silnik wibruje wie moze ktos czy mozna to jakos wyregulowac na ssaniu tego nie ma jest 900 obr dopiero jak sie wyłączy spadają tak nisko.

no to akurat normalne, ze jak jest zimny silnik to są wyzszy obroty biegu jalowego , a w miare jak sie nagrzewa maleją... Tyle, ze te 500 to rzeczywiscie za mało.
Do regulacji obrotow (przewaznie) sluzy srubka do regulacj w okolicach przepustnicy..
Nie zaszkodzi tez przeczyscic silniczek krokowy..

kpopis1
02-05-06, 12:29
Srubka regulacyjna to w 1.3 na gaźniku! Za niskie obroty w d15z1 swiadcza o uszkodzeniu ktoregos z podzespolow osprzetu silnika. Najpierw zrob samodiagnostyke, zczytaj bledy z kompa i go zresetuj - moze pomoc. Mozesz miec uszkodzony czujnik polozenia przepustnicy, przewody podcisnienia nieszczelne i wiele innych.

Furious
02-05-06, 12:46
Srubka regulacyjna to w 1.3 na gaźniku

nie prawda
śruba do regulacji obrotów biegu jałowego jest tak samo w silnikach 1.4 1.5 i 1.6. Znajduje sie na przepustnicy (plaski srubokret)

kozik555
02-05-06, 15:21
Dzieki ziomy juz ustawiłem troche sróbke przekreciłem i juz pracuje jak nalezy jest gdzies 750 obr oczywisce na rozgrzanym silniku.

a jeszcze jedno bo jak chodzi na jałowym i ma te 750 obr i jak włącze swiatła to troche spadną a pochwili wracają do odpowiednich obrotów czy to tak ma byc?

Dzida
02-05-06, 15:25
Oczywiście.

Światła żrom prunda, bardziej obciążają alternator, alternator obciąża silnik, silnik zwalnia, silniczek krokowy daje więcej wachy, silnik ma normalne obroty.

Jakoś tak :)

Furious
02-05-06, 16:00
Oczywiście.

Światła żrom prunda, bardziej obciążają alternator, alternator obciąża silnik, silnik zwalnia, silniczek krokowy daje więcej wachy, silnik ma normalne obroty.

Jakoś tak :)

średnio tak :D

edit:
silniczek krokowy nie podaje wachy :P