PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem ciepłego silnika



Olsześ
02-05-06, 01:34
Witam wszystkich klubowiczów!!! ;) Mam problem z odpaleniem cieplego silnika, mianowicie gdy przejade jakiś odcinek i zatrzymam się np. pod sklepem i wyjde za jakieś 2 minuty nie moge odpalić ( przekręcam zapłon "CHECK" gaśnie a podczas kręcenia rozrusznikiem się zaświeca) i tak ze 3 razy a za 4 razem zapali. Problem pojawia sie tylko na cieplym silniku i do jakiś 5min po zgaszeniu, gdy postoi trochę dłużej problemu nie ma. Sprawdziłem, pompa chodzi za każdym razem kiedy przekręcam załon- "CHECK" gaśnie i pompa też się wyłącza, czyli wszystko ok. Sprawdzałem odpowietrzenie zbiornika i też jest wszystko ok. Wydaje mi się że problem sie nasilił po zatankowaniu do pełna. Mój kolega ma podobny problem i też ma silnik D15B2. Czy ktos się spotkał z takim problemem??? :cry:
POMOCY!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:

rooty
02-05-06, 10:52
Mozliwe ze przekaznik pompy paliwa dostal zimny lut i trzeba przelutowac. Opis na forum, poszukaj

emg
02-05-06, 11:11
albo czujnik temp powietrza, albo za duże ciśnienie paliwa

Olsześ
02-05-06, 12:13
A gdzie znajduje się czujnik temperatury powietrza? Kurde który to jest ten przekażnik od paliwa???

rooty
03-05-06, 12:34
Roznie to bywa ale sugerujac sie ksiazka "sam naprawiam" to

Modele od 1995: przekaźnik pompy paliwa znajduje się po stronie pasażera za
schowkiem.

Modele od 1987 do 1995: przekaźnik pompy paliwa jest umieszczony po stronie kierowcy z
lewej strony za tablicą rozdzielczą

poczytaj np ten watek: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7358&highlight=przekaznik

karolbukala
10-05-06, 10:45
witam,
jak krecisz i wszystko gra i w koncu zapala, to oznacza, ze jest okej z akumulatorem i ze jest okej z rozrusznikiem i zaplonem...to, co moze nie byc okej, to po prostu zabrudzone, zasniedziale swiece...to sie czesto zdarza...sprobuj przeczyscic swiece, albo kupic nowe i zalozyc...i zobaczyc, iskra bedzie szla jak sie patrzy do silnika i nie bedziesz mial tych problemow...

Zbyszek l
05-02-09, 23:36
Mam ten sam problem. To jest wina aparatu zapłonowego. Doradzili mi schłodzenie aparatu wodą i pomogło, ale niestety aparat zapłonowy do wymiany (Nie przez to schładzaniee:) ) .

Piotrek_krak
07-02-09, 23:35
Na 99% jest to wina przekaznika pompy paliwa,trzeba przelutowac kazdy styk z dodatkiem nowej cyny,przekaznik w d15b2 jest na dole slupka kierowcy ponizej kasety bezpiecznikow po lewej ewentualnie cewka w aparacie ale ja stawiam na przekaznik.

mirek69
10-02-09, 11:14
tez tak miałem i przelutowałem przekaźnik i wszystko gra:D

Matys222
11-02-09, 23:35
Przelutowalem przekaznik i jest Ok:) Dzięki wam to zrobilem bo wyczytalem na forum dzieki Panowie:)

enek87
13-02-09, 15:39
ja mam wlasnie ten sam problem w swojej hani d15b2