PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zamkiem d13b2 93' 3d



dejvt
02-05-06, 00:38
Od strony kierowcy od jakiegos czasu bardzo ciezko zacząl chodzic zamek, zarówno jak otwieram kluczykiem jak i od srodka samochodu. Co moze byc przyczyna i jak ja rozwiazac ???

_Qba_
02-05-06, 01:15
zdejmij tapicerke i psiknij wd-40 wszystkie mechanizmy zamka (na bocznej sciance drzwi tam gdzie zatrzask czy jak to nazwac :P)

NatiSanelEG4
08-05-06, 14:26
Z tego co słyszałem to WD40 nie jest najlepszym rozwiązaniem bowiem on wyczyszcza i nie smaruje!! Podobno najlepszym rozwiązaniem jest zastosownie oleju do maszyn np. dziewiarskich który oczyszcza i smaruje. Pozdrawiam

crs112
02-04-07, 16:46
Witam
Szukałem coś o zamkach i znalazłem ten temat. Mam podobny problem ale smarowanie raczej nie pomoże. Podpowiecie mi jak wyciągnąć zamek w drzwiach kierowcy w d13b2?
Regeneracja zamka kosztuje ok 50zł jakby ktoś pytał.

skolopendra
02-04-07, 17:03
:szukaj:
było

Lcfr
02-04-07, 20:16
ale smarowanie raczej nie pomoże. Podpowiecie mi jak wyciągnąć zamek w drzwiach kierowcy w d13b2?



moim zdaniem sarowanie pomoze
jakis silikon do zamków/smar w sprayu do zamków itp.


do tego przesmarowanie wszystkich dzwigni i cięgieł....




zamek wyjmuje sie prosto-wyjmujesz klamke, zdejmujesz zapinke i bebenek zamka wychodzi.

crs112
02-04-07, 22:05
zamek wyjmuje sie prosto-wyjmujesz klamke, zdejmujesz zapinke i bebenek zamka wychodzi.

no oki ale mówisz chyba o wyjęciu wkładki a to raczej mi nie pomoże bo kluczyk obraca się gładko tylko coś blokuje w mechanizmie (chyba)Dlatego chce wyciągnąć cały zamek.

a co do



było


To jakbyś dokładnie przeczytał mojego posta ( co nie jest zbyt trudne) to napisałem że szukałem coś o zamkach więc take twoje :szukaj: nic mi nie daje !!

Lcfr
02-04-07, 22:33
zamek wyjmuje sie prosto-wyjmujesz klamke, zdejmujesz zapinke i bebenek zamka wychodzi.

no oki ale mówisz chyba o wyjęciu wkładki a to raczej mi nie pomoże bo kluczyk obraca się gładko tylko coś blokuje w mechanizmie (chyba)Dlatego chce wyciągnąć cały zamek.

a co do



było


To jakbyś dokładnie przeczytał mojego posta ( co nie jest zbyt trudne) to napisałem że szukałem coś o zamkach więc take twoje :szukaj: nic mi nie daje !!

to ja bym nie wyjmowl zamka tylko szukal w mechanizmach i ciegłach drzwi.......

punol
02-04-07, 22:40
Ja też miałem problemy z zamkami... Ściągłem boczki (tapicerke) z drzwi... posikałem WD a później posmarowałem wazeliną. Całe zamki też sobie wyciągłem przynajmniej jeden...
Nic trudnego tylko troszkę trzeba pokombinowac...

crs112
02-04-07, 23:25
Dzięki chłopaki
spróbuje jeszcze poogladać i może wystarczy nasmarować odpowiednie części
ale jeśli nie pomoże...


to


Nic trudnego tylko troszkę trzeba pokombinowac...

podpowiedz jak "wycisnąć" ten zamek bo jak ostatnio rozbierałem boczek to trudno było się do niego dostać.

punol
03-04-07, 00:22
zamek to znaczy to gdzie kluczyk i klamka czy zatrzask z tyłu drzwi????

crs112
03-04-07, 10:19
Tzn ten mechanizm czyli zatrzask z tyłu drzwi

Cookee
03-04-07, 10:41
Miałem ten sam problem, wystarczyło zdjać boczek drzwi prysnąc wd40 caly mechanizm chwile odczekac i prysnac smarem w sprayu.. i chodzi swietnie czas 10 min :agent: