PDA

Zobacz pełną wersję : nie odpala na ciepłym silniku



piku
29-01-05, 17:53
prosze pomóżcie mam civica 1.5 z 90roku po rozgrzaniu motoru zdarza sie ze gasnie zapala sie kontrolka na desce nie mozna ponownie jej odpalic z dignostyki wynika ze trzasniety jest obwód wtrysku kod 16 ale czemu na cieplym silniku .po ostygnieciu silnik mozna normalnie odpolic moze ktos mial podobne problemy dajci znac zgory dziekuje

LIO
29-01-05, 18:35
nie mam pojecia, ale strzelam jako jedna z opcji, ze gdzies na obwodzie moze jest zimny lut... :?

ale ktos moze zaraz da cos madrzejszego, rozwiazujacego twój problem :-)

Dominik_bb
29-01-05, 22:44
z tego co wiem to takie objawy w 99% w prawie wszystkich samochodach to walniety moduł zapłonowy :D

Sknerus
30-01-05, 00:40
najgorszy scenariusz to przegrzany silnik

rem36
30-01-05, 00:44
zgadza sie! przegrzany silnik bedzie powodowal takie same objawy,skoro jednak wyskakuje błąd to masz szanse ze to bedzie cos innego.

piku
30-01-05, 07:54
za bardzo to mnie nie pocieszyliscie chyba bede musial podjechac do serwisu dzieki za cenne uwagi narazie strzała

jaca
30-01-05, 13:29
w swojej hania miałem tak samo :grin: przyczyna zimne luty na przekazniku pompy paliwowe po przelutowaniu problem znikł :D

PerfektT
31-01-05, 21:39
Mialem to samo,
w 1.6 91, pomogla wymiana przekaznika do pompy paliwowej.

Objawialo sie to tak, ze jak po przekreceniu kluczyka byl "cyk" przekaznika slyszalny, po lewej stronie nisko w kabinie, samochod odpalał.
Jeżeli nie było charakterystycznego pstrykniecia to gasl od razu.

Szczegolowo opisane jest to na www.hondapl.org (nie wiem czy mozna te forum tu rekalmowac :) )

Pozdrawiam

ARTX
31-01-05, 21:47
www.hondapl.org (nie wiem czy mozna te forum tu rekalmowac :) )
jak najbardziej 8)

piku
03-02-05, 18:59
dzieki chłopaki to faktycznie ten p........y przekaznik a ja juz pół samochodu rozebralem jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam piku pabianice

tfidos
15-08-05, 23:01
sorry ze odkopuje ale po co robic drugi taki sam
kurde ostatnio cos mi sie w hani roz$#^$# ze az mi serce placze!

Objawialo sie to tak, ze jak po przekreceniu kluczyka byl "cyk" przekaznika slyszalny, po lewej stronie nisko w kabinie, samochod odpalał.
jaka moze byc orientacyjna cena wymiany tego przekaznika? silnik d15b2 w 4generacji.
kurde no mam problem z odpalaniem go na zimnym silniku! czasem slysze ten "cyk" a czasem nie ma go! jak stoi cala noc i odpalam to wtedy sa problemy jak cholera! nawet za 10 razem dopiero pali. a jak postoi pare godzin, powiedzmy 5 to odpala normalnie! czy moze to byc spowodowane tym ze mam *****iscie malo paliwa? wlasciwie to rezerwa!
pomozta ludzie!

wie ktos cos?

[ Dodano: Wto 16 Sie, 2005 ]
nikt nie wie?
_______
pisze post pod postem bo edita by nikt nie zauwazyl
jak ktos zauwazy to mozna post usunac;)