PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szyberdachem



maar79
29-04-06, 10:07
Witam. Mam problemik z szyberdachem w mojej Hani d13b2 Otóż przy prędkości 80km/h wzwyż z szyberdachu dochodzi odgłoś syczącego powietrza. Znajomi smieją się że mam automatyczny ogranicznik prędkości ale mnie szlak już trafia ......Ciężko go konkretnie zlokalizować i z której krawędzi szyberdachu on dochodzi. W zimie na dwóch rogach szyby zbierała się woda i było mokro na siedzeniach. Pewnie jest to wina uszczelek ale poza syczeniem podczas jazdy nie odczuwa się żadnego ruchu powietrza wewnatrz auta i nie można zlokalizować konkretnego punktu w szyberdachu który mogłby być nieszczelny i odpowiedzialny za to. Poza tym jak sprawdzić czy szyberdach jest seryjny czy dorabiany?

lukass
29-04-06, 14:33
Witam. Mam problemik z szyberdachem w mojej Hani d13b2 Otóż przy prędkości 80km/h wzwyż z szyberdachu dochodzi odgłoś syczącego powietrza. Znajomi smieją się że mam automatyczny ogranicznik prędkości ale mnie szlak już trafia ......Ciężko go konkretnie zlokalizować i z której krawędzi szyberdachu on dochodzi. W zimie na dwóch rogach szyby zbierała się woda i było mokro na siedzeniach. Pewnie jest to wina uszczelek ale poza syczeniem podczas jazdy nie odczuwa się żadnego ruchu powietrza wewnatrz auta i nie można zlokalizować konkretnego punktu w szyberdachu który mogłby być nieszczelny i odpowiedzialny za to. Poza tym jak sprawdzić czy szyberdach jest seryjny czy dorabiany?

a to elektryczny szyberdach? Na desce po lewej stronie kierownicy jest sterowanie dachem...jesli jest oryginal masz takie sterowani..sa trzy pozycje..uchylanie zamykanie i otwieranie..poza tym widac po tapicerce na dachu ze szyber jest fabryczny. Co do tych świstow...mozliwe ze auto bylo bite i dach jest spasowany tak sobie..tak mysle

maar79
29-04-06, 14:48
Bity to raczej był napewno...Jak bardzo nie jestem pewien. Ogólnie technicznie sprawuje sie bez zarzutu ale blacharka pozostawia troche do zyczenia. Więc możliwe że przyczyna tkwi w tym co piszesz . Ale chciałbym cos zaradzić nie ingerując w blacharkę bo nie moge wytrzymac z tym świstaniem. Więc wypada się dobrac do szyberdachu i szukać jakiś szczelin bo takie chyba musza byc przy okazji. Szyberdach jest mechaniczny uchyla się tylko z jednej strony do góry sterowanie na korbke ... :) Dzięki za podpowiedź i może ktoś będzie miał jeszcze jakis pomysł to byłbym wdzięczny

siemaR
29-04-06, 23:42
Poza tym jak sprawdzić czy szyberdach jest seryjny czy dorabiany?


Szyberdach jest mechaniczny uchyla się tylko z jednej strony do góry sterowanie na korbke ...
to niestety jest dorabiany, bo fabrycznie montowane były tylko elektryczne.