PDA

Zobacz pełną wersję : sprzęgło civic eg33



me_how
16-08-09, 11:09
Witam

chciałem zapytać użytkowników hond civic czy spotkali się ze zjawiskiem uszkodzonego docisku sprzęgła. Tzn jak wciskam sprzęgło słychać charakterystyczny dzwięk jak by się coś zgniatało. Mechanicy powiedzieli że to docisk sprzęgła i mam jeździć do póki się nie rozleci sprzęgło lub wymienić całe kompletne od razu tylko że to przedwcześnie wydane pieniądze. Często miałem problemy z uszczelniaczami sprzęgła i wyciekał mi płyn z niego. Kupiłem dwa razy zestaw naprawczy i było ok ale podobno zaczął mi płyn uciekać z pompy sprzęgła tej która jest za kierownicą od spodu. Zanim ją wymieniłem zjawisko zniknęło na dobre.... płyn nie wycieka sprzęgło jest takie jak powinno być. Chciałbym zapytać czy ta pompa może się jakoś przełożyć na docisk przęgła i jej hrupot/ocieranie podczas wciskania czy to coś osobnego? Głównie chodzi mi o to żebym nie jeździł z jakąś głupotką prostą do zrobienia i nie psuł reszty podzespołów mylnymi diagnozami mechaników.

Pozdrawiam

skolopendra
16-08-09, 13:02
Chciałbym zapytać czy ta pompa może się jakoś przełożyć na docisk przęgła

tak

siemens_15
17-08-09, 01:45
Po prostu skończyła się pompka przy pedale sprzęgła lub wysprzęglik. Mechanior chciał naciągnąć na koszty. Tak to widzę.