PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 - nie trzyma obrotow (prawie 0) POMOCY



sipo
13-08-09, 18:57
i znow mam jakas przygode z siostrzana Honda, tym razem (mam nadzieje ze to nie bedzie znow wina gazownikow) zaczely wariowac obroty a dokladnie:
przy dojechaniu do skrzyzowania i hamowaniu obroty spadaja niemal na 0 i sie nie wogole nie podnosza i nie wazne czy jest to benzyna czy gaz, tak samo na postoju odpalam zostawiam na luzie i obroty praktycznie zero (czasami sam zgasnie )to samo nie ma roznicy czy gaz czy benzyna. Ale co dziewniejsze czasami Honda sie uzdrawia i mozna jezdzic i wszystko jest idealnie zero takich objawow a czasami odrazu po odpaleniu juz na postoju nie trzyma obrotow.

i teraz tak bylem z tym u mechanika w ASO Renault - i oczywiscie wtedy wszystko sie samo naprawilo i nie bylo zadnych problemow z obrotami, ale jego zdanie ze to czujnik niskich obrotow, ale czy d13 ma taki czujnik?

ironman
13-08-09, 22:18
manual to podstawa szukajka dopomoże. Po pierwsze wyregulować niskie obroty i ssanie + czyszczenie krokowca.

Infi
13-08-09, 23:23
watpie aby to byl krokowy bo napisane ze czasami przechodzi

Skoti
13-08-09, 23:52
uważam że jak podniesie obroty to wystarczy. Z tyłu gażnika jest czarna plastikową "nakrętka" nią regulujesz obroty biegu jałowego. jeśli się nie mylę to zakręcając się podnoszą. Ale zacznij od wyczyszczenia krokowca. Jak? wszystko ładnie i czytelnie jest na forum

iron82
13-08-09, 23:54
W moim d16z9 miałem to samo. Okazało się ,że pasek rozrządu się poluzował. Naciągnąłem i wsio wróciło do normy.

Infi
14-08-09, 08:27
uważam że jak podniesie obroty to wystarczy. Z tyłu gażnika jest czarna plastikową "nakrętka" nią regulujesz obroty biegu jałowego. jeśli się nie mylę to zakręcając się podnoszą. Ale zacznij od wyczyszczenia krokowca. Jak? wszystko ładnie i czytelnie jest na forum

ale regulacja gaznika moze tu tylko cos popiep... bo jak on podniesie obroty wtedy kiedy ma ten okres glupoty silnikowe a potem bedzie znow mu chodzic normalnie to zamiast 1tys na jalowcu beda 2 tys czyli takie podkrecanie dla zasady nie wiele tu da a na pewno nie jest to rozwiazaniem, ja bym obstawial jakis element ruchomy bo skoro raz sie to dzieje a drugim przechodzi zupelnie to tak na moje nie moze byc zw z jakas regulacja bo przeciez samo sie nie naprawia, cos musi byc co moze sie blokuje jakas przepustnica czy cos..

yautja
14-08-09, 10:53
A niskie obroty są na nagrzanym silniku?

molekss
14-08-09, 12:13
sprawdź, czy wężyki podciśnienia są całe i niepopękane. byś może kabelek od dyszy wolnych obrotów jest uszkodzony i nie łączy za każdym razem

fastforward
09-02-13, 16:49
Witajcie .....
Panowie Ja mam to samo tylko że stało się to po opłukaniu silnika wczoraj i jakie macie pomysły na tego typu objawy ?!?!?! :>

KAMIL21
09-02-13, 19:11
Witajcie .....
Panowie Ja mam to samo tylko że stało się to po opłukaniu silnika wczoraj i jakie macie pomysły na tego typu objawy ?!?!?! :>

wszystko dobrze wysusz... byc moze ze do filtra dostala sie woda i ot co caly problem

smoku93
12-02-13, 20:10
u mnie problem identyczny, momentami obroty spadają i nawet czasem zgaśnie auto.. nie wazne czy gaz czy benzyna. podkręciłem troche obroty tak do 1k i niby narazie spokoj ale dlaczego tak sie działo?

Dibeisi
12-02-13, 21:44
U mnie na benzynie i gazie to samo jak jest zimny jak jest ciepły na gazie okej na benzynie spadaja obroty i gasnie .Rozbierakem czysciłem regulowałem i nic poprawiło się na tydzień..

zabor
13-02-13, 08:23
Miałem tak samo, ale u mnie walnął ten przyśpieszacz zapłonu na podciśnienie w aparacie zapłonowym i było ciężko ustawić stabilne czy tam większe troszkę obroty.

remo_02
13-02-13, 21:27
jak długo masz ten gaz?kiedy ostatnio byłeś na regulacji?