PDA

Zobacz pełną wersję : piszczenie na jałowym



pawulon_
13-08-09, 08:36
Coś dziwnie mi pogwizduje na jałowym, ktos powiedzial mi ze to cos od klimy, mozliwe to?

skolopendra
13-08-09, 09:21
mozliwe to?

jak i tuzin innych rzeczy
nagraj i wrzuć line

pawulon_
13-08-09, 15:47
Muszę ustrzelić bo nie zawsze piszczy. Np. teraz poszedlem z aparatem i cisza

BartekL86
17-08-09, 14:02
U mnie popiskiwało czasem:) ale wydaje mi sie ze to jakies łozysko w alternatorze? gwizdalo mi jakis czas. teraz cisza.
Dzialo sie tak jak po odpaleniu przegazowalem go do 3 tys. na postoju.. gwizdalo jakis czas pozniej przestawalo jak juz sie rozgrzalo:)


Miej nadzieje ze przejdzie gwizdanie jak i u mnie:)

a! klimy nie mam:)

majdan
17-08-09, 16:10
Może pasek od alternatora

pawulon_
17-08-09, 16:51
może... od mojego wpisu, nie miałem okazji ustrzelic :] woże aparat w schowku ;p


a że pasek to całkiem prawdopodobne

pwl
17-08-09, 17:18
Woź aparat cały czas to będziesz miał spokój z piszczeniem :D

pawulon_
18-08-09, 12:37
rajt :D

BartekL86
18-08-09, 19:29
Może pasek od alternatora

Pasek raczej nie:) naciagany byl:) mozliwe ze juz łozyska wypracowaly swoje i domagaja sie wymiany choc u mnie przestało juz gwizdac:)

drypaul
18-08-09, 21:13
U mnie czasem pogwizduje łożysko sprzęgła. Jak wcisnę pedał, to przestaje. Mam tak od wymiany sprzęgła na nowe.

pawulon_
19-08-09, 07:53
drypaul, jak wciskasz i przestaje to lozysko w skrzyni wydaje mi sie

a przy okazji sie spytam, co zrobic ze skrzypiacym sprzeglem podczas wciskania?

teg
19-08-09, 23:26
Jak wciskasz i przestaje, to wina skrzyni. Mogli nawalać młotkiem deb**e przy wymianie i uszkodzić łożysko na wałku... :/ Skoro wcześniej tego nie było a stało się po wymianie, trzeba było im to od razu zgłosić i żądać naprawy.

Skrzypiące sprzęgło=być może smarowanie wysprzęglika, poszukaj na forum, ja ostatnio na stacji benzynowej kupiłem WD-40 w trasie żeby się tego pozbyć :)

drypaul
20-08-09, 08:35
drypaul, jak wciskasz i przestaje to lozysko w skrzyni wydaje mi sie

No nie wiem. Naprawiałem skrzynię (wymiana łożysk) i od razu wymieniałem sprzęgło. Robiłem to wszystko w JHM, więc nie posądzam ich o praktyki nawalania młotkiem :-)
"Świerszcz" nie ustaje po całkowitym wciśnięciu sprzęgła, wystarczy, że lekko musnę pedał i ucicha. Zresztą jak zaczyna popiskiwać podjeżdżam do JHM-u na popsikanie jakimś tajemniczym środkiem i na jakieś 2-3 miechy mam spokój :D

A co do skrzypiącego pedału przy wciskaniu, to mam ten problem w Solce. Przymierzałem się właśnie do WD-40, ale jeszcze nie próbowałem.

pawulon_
20-08-09, 13:22
hah, podczas okazjonalnego przeglądu u znajomego, podczas wymiany oleju, kolega powiedział mi że skrzynia wyje (po wciśnięciu sprzęgła cichło), więc do wymiany cała albo łożysko (koszta podobne) a że jako planowałem zbudować hybrydę, więc podjechałem do Rema, wsiadł, nacisnął sprzęgło, gwizd ustał no i stwierdził że łożysko jest do wymiany. Wraz z przeróbkami wstawione zostało nowe łożysko. HULA jak trzeba

więc ten Twó świerszcz dziwny jakiś :)

WD-40 do smarowania nie za bardzo się nadaje bo odtłuszcza na dłuższą metę,

ja bym stawiał na to
http://www.ambersil.ajm.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=110&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=5

lub to
http://www.ambersil.ajm.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=101&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=5

drypaul
20-08-09, 16:03
U mnie w skrzyni łożyska szumiały. Po wciśnięciu sprzęgła ucichało. Rem wymienił łożyska w skrzyni i jest git. Przy okazji wymienił też sprzęgło i właśnie niedługo po tym pojawił się ten świerszcz. Rem twierdzi, że to łożysko sprzęgła, więc w sumie mu wierzę :D

teg
22-08-09, 02:15
Prawdopodobnie ma rację w tym wypadku - jeśli tylko lekko dotykasz sprzęgła i ustaje, to spotkałem się z czymś takim i było to łożysko wyciskowe sprzęgła.

drypaul
24-08-09, 13:24
Prawdopodobnie ma rację w tym wypadku - jeśli tylko lekko dotykasz sprzęgła i ustaje, to spotkałem się z czymś takim i było to łożysko wyciskowe sprzęgła.
No właśnie o to mnie chodziło.

teg
24-08-09, 19:28
Tylko że to była Skoda Favorit :D

drypaul
25-08-09, 08:26
Rocznikowo podobnie... :-)