PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana ukladu wydechowego w D15z6



zeus
26-04-06, 16:06
Witam zajelem sie za zmiane ukladu wydechowego pierwsza czynnoscia jaka zrobilem to wywalenie katalizatora i tu napotkalem na pierwszy problem katalizator byl wbudowany w kolektor wiec zglosilem sie do kolegi z klubu WWL i CIVIC KLUBU o jakis dobru kolektorek dal mi podobno ;) najlepsza D serie kolktor ten to 4-1 (nie rurowy) CIVIC z nim faktycznie lepiej jezdzi ale od 2500 do 3000 zalancza sie pierdziawka i to mnie boli bo sa seryjne tlumiki wiec postanowilem zmienic ostatni tlumik na tlumik przelotowy tego typu (ULLTERa ale niewiem jaka koncowka jeszcze)
Zdjecie (http://www.ulter.com.pl/baza/foto.php?id=264')
Tlumik srodkowy zostawiam seryjny (to jest przelotowka) i zastanawiam sie jaki bedzie dzwiek po zmianie tlumika koncowego (na ten co wyzej) bedzie duzo glosniej od seri?? i w jakim zakresie obrotow bede mial halas tym autem jezdza tez moi rodzice wiec wolal bym aby glosno bylo na wyzszych obrotach polecicie mi cos??

Qukie
26-04-06, 16:28
Polecam innego producenta tłumików

zeus
26-04-06, 16:31
Powod ??

lukasjuve
26-04-06, 17:17
Niedawno wymieniłem cały układ wydechowy w mojej Coupe D15B7, tzn.: kolektor od D16A9, brak kata, środkowy przelot, końcowy Ulter z pojedyńczą końcówką 100mm, wszystko na 2".
Przejechałem na tym wydechu jakieś 2000 km, obawiałem się że będzie głośno ale jak na razie jest spokojnie, tzn do 3 tys. słychać buczenie a wyżej już się wycisza (może jeszcze się nie wypalił), również jest spokojnie jak puszczę z obrotów, ale jak mówię może to kwestia wypalenia.

zeus
26-04-06, 17:31
a glosne te buczenie ?? chodzimi w srodku

lukasjuve
26-04-06, 22:58
Jak dla mnie jest ok, będę w wawie 1szego maja na bemowie to możesz podjechać i sobie posłuchać :D

zeus
27-04-06, 09:43
Tez bede ;) ale juz z nowym wydechem hehe kto jedzie jeszcze na bemowo to moze obok siebie ustawimy sie ??

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 ]
Tylko jak ja Ciebie poznam ??

lukasjuve
27-04-06, 17:32
Zielona Coupe V gen. na śląskich blachach.

smoku
28-04-06, 13:00
CIVIC z nim faktycznie lepiej jezdzi ale od 2500 do 3000 zalancza sie pierdziawka i to mnie boli bo sa seryjne tlumiki wiec postanowilem zmienic ostatni tlumik na tlumik przelotowy tego typu (ULLTERa ale niewiem jaka koncowka jeszcze)


to wsumie co cie boli ze pierdzi czy ze dalej masz seryjne tlumiki?
jak zalozysz koncowy to bedzie pierdzial jeszcze bardziej,iszej to raczej nie bedzie moze dziwek byc bardziej przyjemny dla ucha bo bez kata to faktycznei czasem chodza beznadziejnie.

ja ci proponuje zebys kupilsobie jakis tłumik z wkładką wyciszajacą

jak rodzice beda jezdzic to im zalozysz wkladke a jak ty bedziesz wsiadal to sobie wyciagac bedziesz hehe

jak sie bierzesz za robienie wydechu to sie trzeba zastanowic:
albo zeby dalo jak najwiecej -> raczej bedzie glosno
zebys poczul duzy przyrost i bylo zarazem cicho chyba bedzie ciezko :grin:

lukasjuve
28-04-06, 18:00
ja ci proponuje zebys kupilsobie jakis tłumik z wkładką wyciszajacą

A myślisz ża na pełnym przelocie da coś wkładka :roll:
Było tu na forum już wiele razy: jak jest przelot to nie ma bata musi być głośno.

smoku
28-04-06, 18:31
ja mam przelot tzn kolektor 4-2-1 -> sportowy cat -> srodkowy przelot -> ostatni przelot

rurki 50mm sr zewn

z wkladka jest ciszej ale i tak z nia nie jezdze

dla mnie jest spoko(bez wkladki) inni cos gadaja ze glosno hehhe

badalem to tylko gdy mi go zalozyli
z wkladka bylo sporo ciszej

tak czy siak chyba fajnie miec mozliwosc choc w pewnym stopniu wyciszyc np na trase wiec chyba jak juz kupowac to z wkładką

zeus
29-04-06, 09:56
Kupilem sobie Tlumik a'la mugen ULLTERA Identyczny jak robi m-tech i dorobilem do tego wkladke wyciszajaca (sielencer) z tlumik srodkowego od cc sc i po jego zamontowaniu jest cicho jak w seri tzn lekko sobie mruczy ale tak ze w srodku nie slychac a jak wkladke wyjme :twisted: to jest dzwiek jak w subarynce bardzo niski i basowy dzwiek Krotko mowiac udalo mi sie pogadzic dwa zywioly :d

smoku
29-04-06, 13:18
ciekawe czy tak bedzie caly czas bo u mnie mam wraznie

ze wydech jest glosniejszy niz na poczatku gdy go zalozylem

jakby sie troche wypalil od nowosci i jets glosniej nie wiem czy tak jest czy mi sie wydaje

ale ciesze sie ze zadawala cie efekt gratulacje :)