PDA

Zobacz pełną wersję : cewka



janek
10-08-09, 19:39
witam zastanawiam sie czy mozna spalic cewke zaplonowa wtrakcie zlego podlaczenia prubnika elektrycznego czy przy takim napieciu cewka jest bezpieczna

skolopendra
12-08-09, 15:57
dziwnie to opisałeś :rolleyes:

ale cewkę sprawdzić możesz omomierzem.wartości w manualu

teg
14-08-09, 23:50
Moja według pomiarów jest ok., ale przecież mogą być przebicia pomiędzy izolacją zwojów. Rezystancja będzie ok, a cewka będzie źle pracować. U mnie to główny podejrzany nierónwj pracy i trzęsienia na wolnych obrotach, poszukuję nowego zamiennika.

Janek a masz jakieś objawy?

skolopendra
15-08-09, 13:34
ale przecież mogą być przebicia pomiędzy izolacją zwojów.

wtedy sprawdza się induktorem

teg
16-08-09, 02:29
wtedy sprawdza się induktorem

A masz taki żeby pożyczyć? ;)

skolopendra
16-08-09, 10:47
pożyczyć?

mam ,również oscyloskop analizator widma,miernik częstotliwości i z tuzin innych mierników :rolleyes:

a jak się nie ma odpowiedniego sprzętu ,wtedy udać się należy do mechanika ,czy elektryka .ect

teg
19-08-09, 23:38
Coś mi mówi, że sobie niedługo okolice Krakowa pozwiedzam :D

Udawać to ja się udawałem, jak na razie jedyne rezulatay były takie, że musiałem sam doprowadzać silnik do stanu pracy jak przed "udaniem się" ;) bo zaczął obrotami wachlować od 1 do 1,2k RPM. I dowiedziałem się, że zapłonu się w żaden sposób w Hondzie nie reguluje, bo "program za 6 tyś tak pokazuje, pan sam zobacz, a w tych manualach i na tych forach to są same błędy", a nawet że "producenci to specjalnie bzdury same piszą w tych manualach". "Panie, jaka regulacja wolnych obrotów? To jest do czego innego, żadnego IACV się nie odłącza i nie odpala tak silnika i nic tu nie reguluje". Słowa specjalisty z dużego, znanego, polecanego, profesjonalnego warsztatu.
Nie wiem jak jest gdzie indziej, w Bydgoszczy jak się przyjeżdża nawet głupie ciśnienie sprężania zmierzyć, to albo mówią że nie robią, albo nie mają sprzętu (!!!), albo za 80zł bo "takie warsztaty jak nasz to się takimi pojedynczymi sprawami nie zajmują", albo oglądam sobie głupawe uśmieszki i słucham komentarzy, że się czepiam bo przecież jeździ. Na samą myśl co by było jakbym gdzieś pojechał i zapytał czy mi induktorem cewkę zmierzą, na myśl o tych ich spojrzeniach, uśmieszkach, komentarzach nie chce mi się........ A jest jeden tylko warszat, w którym nie bałbym się zostawić samochodu żeby sami kompleksowo zajęli się tym problemem i sami wszystko pomierzyli a skasowali mnie za czas pracy a nie za każdy pomiar z osobna (nie licząc ASO) - ale oni ciagle nie mają czasu.

Wracając do cewki :) W InterCars no-name podróbka 190zł, na Allegro 100-220zł też producent nie znany nawet sprzedawcy. Kupiłem za 72zł Magneti Marelli: http://www.wegasklep.net/product.php?productid=1247

barnie
20-08-09, 11:40
U mnie to główny podejrzany nierónwj pracy i trzęsienia na wolnych obrotach, poszukuję nowego zamiennika.
Jak po kupnie i wymianie - objawy ustapiły?

teg
22-08-09, 02:20
O ile wiem, to kilkanaście osób na różnych forach ma taki problem, w różnym stopniu, tylko nie drążą tematu i czekają aż ktoś coś wymyśli ;)
Firma w której zamówiłem i przelałem piniądze odpisała, że nie mają na stanie tej cewki pomimi że mają ją dostępną w sklepie on-line... Moga sprowadzić od Magneti Marelli za 3 tygodnie. Poszukuję nie-chińszczyzny w normalnej cenie.